Pogoda w Egipcie-temperatury

Pogoda w Egipcie przez okrągły rok jest iście wakacyjna, jedynie w miesiącach zimowych noce bywają wyjątkowo chłodne, wtedy to należy zabrać ze sobą cieplejsze ubrania. Największe upały występują w miesiącach maj-październik.

Pogoda w Egipcie Hurghadzie, Szarm el-Szejk, Kairze, Luksorze, Aleksandrii, Marsa al `Alam Jednak sezon turystyczny trwa tu cały rok. Bardzo dobre warunki są również od listopada do lutego, kiedy to pogoda sprzyja wszystkim turystom, szczególnie tym nie przystosowanym do diametralnych upałów, jakie mają miejsce w innych miesiącach roku. W innych częściach tego państwa, na przykład w rejonach Kairu pogoda może być zmienna, deszczowa a nawet zimna, jednak turystów z Polski, gdzie w tym czasie jest zima, nie przeraża trochę chłodniejsza temperatura, czy deszczowa pogoda, w szczególności, że większość z nas wybiera popularne kurorty.

Sprawdź szczegóły: Egipt pogoda i temperatury w styczniu i lutym

Oczywiście do Egiptu turyści zjeżdżają przez okrągły rok, jednak należy pamiętać iż w miesiącach letnich upały sięgają do 50 stopni Celsjusza, kiedy to osoby nie przystosowane do tak wysokich temperatur muszą przebywać w zamknięciu, w pomieszczeniach klimatyzowanych. Dlatego jeżeli planujemy urlop w Egipcie, pomyślmy o zaplanowaniu go na miesiące zimowe, jakie w Polsce mogą nam upłynąć w ciepłym domu przed telewizorem, zaś w Egipcie w tym czasie możemy wygrzewać się w słońcu. Piramidy, wielbłądy i wędrówki po piaszczystych wydmach, oto co czeka nas zima, jeżeli zdecydujemy się na podróż do Egiptu. To oczywiście nie wszystko, albowiem Egipt słynie jeszcze z wielu innych zabytków i atrakcji regionalnych, których nie sposób wymienić i zapamiętać. Zanim zdecydujemy się na podróż do Egiptu, musimy wybrać się do biura podróży i zasięgnąć niezbędnych informacji na temat wszelkich formalności, jednakże nawet stosy dokumentów do załatwienia przed wyjazdem, nie odwiodą nas od tak wspaniałej perspektywy wczasów w Egipcie.
Sprawdź koniecznie: gdzie do Egiptu na wakacje

 

Miejsce

Temperatury średnie w oC

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Egipt -pogoda

Powietrze

22

23

27

30

30

32

35

35

32

30

29

23

Woda

18

20

22

23

26

28

28

29

29

26

25

21

 

 Sprawdź również: pogoda w Turcji oraz Ranking Biur Podróży
Pamiętajcie również żeby zostawić opinie-jeśli byliście w EGIPCIE np. w lutym -jaką pogodę zastaliście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*