Przylatujesz do Gdańska? Wypożycz samochód i zwiedzaj aktywnie całą okolicę

Przylatujesz do Gdańska? Wypożycz samochód i zwiedzaj aktywnie całą okolicę

Trójmiasto i jego okolice to bardzo atrakcyjny teren zarówno pod kątem turystycznym, jak i biznesowym. Na miejscu dostępne jest dla podróżnych lotnisko, które obsługuje także loty krajowe. Oznacza to, że można dostać się tu bardzo szybko, bez konieczności korzystania własnego pojazdu, a samochód na tę okazję wypożyczyć już na miejscu. Ile taka usługa będzie kosztować i jakie miejsca warto przy okazji odwiedzić?

 

Rezerwacja auta w systemie on-line

Aby mieć pełną pewność tego, że auto tuż po przylocie będzie gotowe do drogi, warto skorzystać z prostego w obsłudze formularza rezerwacji na stronie carfree.com.pl. Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest jego pełna przejrzystość. Ceny, które widnieją po wyborze konkretnego modelu auta, są faktycznymi, które przyjdzie zapłacić za cały czas wynajmu. Samej płatności można dokonać bardzo wygodnie, korzystając z szybkich przelewów bankowych. Tym samym przy odbiorze wystarczy tylko podpis na umowie i sprawdzenie dokumentów, dzięki czemu formalności pozostają skrócone do minimum.

Gdańsk i okolice – co warto zobaczyć?

Już w samym Gdańsku warto wsiąść w samochód i przemieścić się z lotniska im. Lecha Wałęsy nieco bliżej centrum miasta. Tam z kolei na turystów czeka mnóstwo zabytków, wspaniałej architektury i ogrom restauracji do wyboru – od harcerskiej jadłodajni z wyśmienitą domową kuchnią, po wyszukane dania azjatyckie w nieco bardziej ekskluzywnych miejscach. Przemieszczając się do Gdyni, można śmiało udać się na plażę, celem zaznania kąpieli słonecznej i bliższego kontaktu z Bałtykiem. Wieczorem z kolei warto pojechać do Sopotu, odbyć spacer na molo i pójść na imprezę w którymś z licznych pubów i klubów. Wybierając się kilkadziesiąt kilometrów dalej, znaleźć można mnóstwo mniejszych nadmorskich miejscowości, w których oprócz podziwiania klifów można udać się do lokalnej wędzarni i skosztować wyśmienitej, świeżej ryby.

Koszt wypożyczenia auta na trzy dni w Gdańsku

Typowa, niedługa wycieczka do Gdańska, podczas której łączy się sprawy biznesowe z lekkim wypoczynkiem, trwa zazwyczaj około trzech dni. Chcąc w tym czasie wynająć auto, trzeba przygotować od 240 PLN za całość. Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku oferuje nie tylko mniejsze, budżetowe wozy, ale także nieco bardziej prestiżowe propozycje. Przykładowo komfortowy SUV z automatyczną skrzynią biegów podczas trzydniowego pobytu uszczupli budżet jedynie o 600 zł.

Wszystkie dostępne w wypożyczalni auta mają w standardzie klimatyzację i są podzielone na konkretne kategorie. W segmencie A znajdują się pojazdy najmniejsze, C to wygodne sedany, w C+ można odnaleźć już nawet crossovera w postaci Nissana Juke, a R jest polecany dla większych grup, ponieważ obejmuje pojazdy dziewięcioosobowe.

Zwiedzanie Polski z wykorzystaniem samolotu jako szybkiej metody przedostania się np. nad morze, jest bardzo dobrym pomysłem. Na lotnisku zawsze można wypożyczyć auto, a całkowity koszt tej operacji sprawdzić na długo przed planowaną podróżą. Usługę można też wygodnie zarezerwować i opłacić on-line, skracając formalności na tuż przed odbiorem do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*