Samolotem na weekend i wakacje nad morzem

Morze Bałtyckie jest dla naszego kraju z pewnością wielkim skarbem. Niestety, dla wielu Polaków jest bardzo trudno dostępne. Wszystko to przez duże odległości dzielące południową część kraju od nadmorskiej. Wielogodzinna podróż koleją czy samochodem jest bardzo męcząca i zajmuje niemal cały dzień, dlatego bardzo często po prostu się nie opłaca. Ale teraz, dzięki nowym trasom samolotów, może się to zmienić.
samolotem nad Bałtyk

Dwa duże ośrodki na południu zyskały bezpośrednie połączenie lotnicze z Gdańskiem. Są to Kraków i Wrocław. Jeszcze do niedawna samolotem można było się dostać nad morze jedynie z przesiadką w Warszawie, co generowało większe koszty i dlatego nie było zbyt korzystne. Jednak teraz eurolot.com proponuje bilety już od 99 zł! Wszystko zależy oczywiście od tego, jak wcześnie zarezerwujemy sobie miejsce. Można jednak powiedzieć, że to prawdziwa rewolucja w połączeniach krajowych. Samoloty odlatują regularnie, w godzinach rannych lub wieczornych. Dodatkowo uruchomiono także połączenie z Krakowa do Szczecina.

Biorąc pod uwagę to, jak droga jest obecnie benzyna, a także nienajlepszy stan polskich dróg, cena wydaje się być konkurencyjna w porównaniu do podróży samochodem lub koleją. Nie mówiąc już o samym komforcie – zamiast co najmniej kilku czy nawet kilkunastu godzin spędzonych za kierownicą albo w pociągu, samolotami eurolotu z Wrocławia do Gdańska da się dolecieć zaledwie 1 godzinę i 20 minut, a z Krakowa tylko 10 minut dłużej. Do Szczecina z Krakowa dotrzemy w 2 godziny i 15 minut. Ma to ogromne znaczenie, jeśli ktoś podróżuje z dziećmi – dla nich tak długa jazda może być naprawdę męcząca. Nie trzeba martwić się o koszty –dzieci  podróżują  połowę taniej. Natomiast krótki lot pozwala lepiej wykorzystać czas i zobaczyć więcej. W związku z tym można bez problemu wybrać się nad morze nawet na weekend, co na pewno nie opłacałoby się w wypadku innych środków transportu. Przez to turystyka nad Bałtykiem w Polsce ma szansę na jeszcze większy rozwój i stanie się łatwiejsza. Taki wypad, podczas którego można opalać się na plaży i wykąpać w morzu, szczególnie dla tych, którzy mają do niego daleko, będzie na pewno nie lada atrakcją. Chociażby dwa dni pozwolą odpocząć i poczuć zupełnie inny, morski klimat. Więcej na www.eurolot.com . Część obiektów hotelarskich organizuje transfery z lotniska – np. Pensjonat Wojciech Władysławowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*