całoroczne pensjonaty nad morzem noclegi

Całoroczne noclegi nad morzem

Jednym z najczęściej rozpowszechnianych mitów jest opinia jakoby wypoczynek nad morzem był atrakcyjny jedynie latem. Poza tym okresem miałoby się tam nic nie dziać, a wszystkie nadmorskie miejscowości zapadają niby w zimowy sen. Tymczasem to właśnie poza sezonem można znaleźć nad Bałtykiem bardzo ciekawe oferty.

całoroczne pensjonaty nad morzem noclegi Fot. Robert Sokołowski

Oczywiście w wakacje nad morzem jest najwięcej turystów, bo mogą oni opalać się i kąpać. Ale to wcale nie musi oznaczać, że inne pory roku są tutaj martwym okresem i nie można tu znaleźć dla siebie czegoś ciekawego. Wręcz przeciwnie – są tacy, którzy postanawiają nad morze wyjeżdżać tylko poza sezonem letnim, gdyż nie przepadają za tłokiem i gwarem, który wówczas niemal na każdym kroku panuje w wielu kurortach. Spacer po plaży może być równie przyjemny wiosną, jesienią i zimą, a z pewnością nie zakłócą go nam tłumy ludzi. Zresztą każda pora roku ma swoje zalety – zimą rodzinne wyjazdy nad morze na święta albo Sylwestra dla wielu są już tradycją, wiosną przyjeżdżają tu oglądać budzącą się do życia przyrodę, a jesień… jesień nad morzem mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Dużym plusem jest też spore zróżnicowanie cen w ciągu roku. W wakacje zapłacimy naturalnie najwięcej, ale jeśli zdecydujemy się na wczasy o innej porze roku, możemy liczyć na duże upusty. Ruch jest wtedy mniejszy i hotelarze muszą przyciągać klientów atrakcyjnymi ofertami. Część obiektów nad morzem funkcjonuje tylko sezonowo, rozpoczynając działalność na majowy długi weekend i kończąc ją z końcem września, ale niektóre hotele i pensjonaty są też otwarte przez cały rok. Jest to doskonała szansa dla tych, którzy chcieliby wypocząć w komfortowych warunkach i miłej atmosferze, ale nie chcą wydawać tak dużych kwot. Poza sezonem czeka nas prawdziwy relaks – cisza, spokój, piękne widoki, brak korków i kolejek! Poza tym w wielu nadmorskich miejscowościach przez cały rok można skorzystać z wielu atrakcji, jak salony spa czy aquaparki, a tylko zimą w Sopocie funkcjonuje nawet wyciąg narciarski.

Co sądzicie o wczasach nad morzem poza sezonem? Zdarzyło Wam się już zatrzymywać w całorocznych pensjonatach? Jakie były Wasze wrażenia?

Polecamy: www.pensjonat-wojciech.pl 

1 opinia dla “Całoroczne noclegi nad morzem

  1. Uwielbiam morze właśnie poza sezonem-zwłaszcza wczesną wiosnę a nawet zimę. Nie ma tłoku, jest bardzo tanio-apartamenty za mniej niż połowę letniej stawki i DUŻO jodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*