Ścieżka rowerowa na Hel


Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do turystyki rowerowej niż Półwysep Helski. Została tu specjalnie wyznaczona ścieżka, na której wspaniałe krajobrazy można podziwiać dosłownie na każdym kroku, a poza tym, ze względu na to, że po obu stronach mamy morze i tylko wąski pas lądu przed nami… ciężko się zgubić:)

na-hel-szlak-rowerowy-trasa
Półwysep zaczyna się we Władysławowie (szlak na Hel to ok. 34 km), ale oddzielona od ruchu samochodowego trasa rowerowa prowadzi już od Pucka i do końca w samym Helu ma długość około 45 km. Jest to więc idealna odległość na całodniową wyprawę. Co więcej, po drodze natrafimy na mnóstwo kempingów i miejsc noclegowych, także można spokojnie podzielić sobie wycieczkę choćby na weekend. Przez cały Półwysep biegnie linia kolejowa, także w każdym momencie możemy zmodyfikować nasz plan podróży, wsiadając do pociągu i jadąc dalej lub zawracając. Duże możliwości daje nam też tramwaj wodny, pływający sezonowo z Trójmiasta do Helu i Jastarni, dzięki czemu po przejechaniu całej trasy i dotarciu na koniec półwyspu, możemy np. wrócić statkiem z Helu do Gdańska, Gdyni czy Sopotu.
 

Ścieżka ma kilka oblicz, przez większą część wyłożona jest kostką, kiedy indziej szutrowana, sprawiająca wrażenie leśnej drogi. Wszystkie jej odcinki są jednak bardzo przyjemne i zapewniają piękne widoki, przez dłuższy czas przechodzi ona obok morza, potem na dłuższą chwilę chowa się w lesie. Trasa w kilku miejscach zbliża się do plaży, jest wiele punktów gastronomicznych różnego rodzaju, parkingi i ławeczki, także nie trzeba się martwić o miejsce na odpoczynek. Pomimo sporej odległości – trasa Władysławowo-Hel należy do łatwiejszych – jest praktycznie płaska, utrudnieniem może być silniejszy wiatr.
 
sciezka-rowerowa-na-hel-polwysep
Szczegółowy przebieg trasy rowerowej na Hel:
 
Puck – Swarzewo – Władysławowo – Chałupy – Kuźnica – Jastarnia – Jurata – Hel
  

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.1/5 (7 votes cast)
Ścieżka rowerowa na Hel, 3.1 out of 5 based on 7 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*