działki nad morzem

Sprawdź dlaczego warto zainwestować na Półwyspie

Półwysep Helski od lat budzi zainteresowanie i fascynuje wielu podróżników i turystów. Nic w tym dziwnego – w końcu to jeden z najpiękniejszych półwyspów na świecie, jak wynika z rankingu ogłoszonego przez serwis The World Geography. Dlatego zakup działki nad Bałtykiem może przynieść całkiem niezły zarobek.

działki nad morzem

Z przygotowanego przez CEE Property Group raportu Rynek nieruchomości w polskich miejscowościach turystycznych wynika, że ceny w polskich kurortach mogą rosnąć także wtedy, gdy w innych miastach sytuacja się stabilizuje. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w miejscowości turystycznej. Powodów jest kilka: atrakcyjne jest spędzenie urlopu czy weekendu w kurorcie, ale to także dobra inwestycja.

Działki nad morzem posiadają szerokie spektrum zagospodarowania. Wybudować na nich można nie tylko dom mieszkalny lub letniskowy, ale także pensjonat lub ośrodek domków wypoczynkowych. Z uwagi na piękną okolicę i jej niezwykle perspektywiczny rozwój czyni z działki nad morzem doskonałą lokatę kapitału. Trójmiejska spółka HZDK Grupa Inwestycyjna oferuje atrakcyjną budowlaną działki nad samym morzem w miejscowości Gnieżdżewo, zarówno po konkurencyjnej cenie jak i w idealnie położonym miejscu blisko morza.

inwestycje w działki nad morzem

Sprawdź dlaczego warto zainwestować nad morzem:

Bliskość Trójmiasta – sama podróż tramwajem wodnym do Gdańska, Gdyni czy Sopotu będzie już nie lada atrakcją, a wybór kolejnych, czekających na miejscu form rozrywki zadowoli najbardziej wymagających turystów. Warto również odkryć okoliczne miejscowości, takie jak np. Wejherowo, które mają wiele do zaoferowania nie tylko najmłodszym, a podróżować do nich można, omijając główne trasy.

Dostęp do morza i zatoki – tylko tutaj możemy podziwiać dwa morza. Z jednej strony Morze Bałtyckie, a zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej płytka i ciepła Zatoka Pucka (zwana Małym Morzem) tworząca idealne warunki do wodnej rekreacji.

Piękne plaże – w niektórych miejscach mają nawet kilkadziesiąt metrów szerokości. Plaża we Władysławowie nagrodzona została w tym roku Błękitną Flagą – jako jednej z kilku najczystszych plaż nad Bałtykiem. Błękitna Flaga w Polsce to wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają najwyższe standardy w kilku kategoriach, m.in. czystości wody i bezpieczeństwa

Niesamowite krajobrazy – 34 km długości, szerokość od 300 m u nasady, poprzez 150 m w najwęższym miejscu i około 3 km na cyplu – taki właśnie jest Półwysep Helski, który w rankingu The World Geography znalazł się w czołówce najbardziej zdumiewających półwyspów na świecie. Teren ten stanowi część Parku Narodowego, pełen urokliwych krajobrazów od pięknych plaż szerokich plaż po wysokie i strome klify. Ich piękno podziwiać można z lądu, wody, wieży widokowej, a nawet podczas lotów widokowych.

Historia i kultura – samo powstanie Helu niesie ze sobą wiele zagadek i ciekawych historii, a nawet legend. Historia pozostawiła wiele śladów, udostępnionych dziś w postaci militarnego szlaku. Półwysep to w dalszym ciągu połączenie niesamowitej kaszubskiej i rybackiej kultury. To pod koniec czerwca zobaczyć tu można spektakularną morską pielgrzymkę rybaków, a na podwórkach, już coraz rzadziej, ale wciąż można spotkać rozwinięte sieci po porannych połowach.

Atrakcje dla dzieci – porty, przystanie, latarnie morskie, ocean park, unikalna osada łowców fok, parki wodne, a dla starszych dzieci szlak fortyfikacji.

Wodne atrakcje – Między Władysławowem a Chałupami jest zlokalizowane są ośrodki, gdzie ściągają tu głównie amatorzy desek surfingowych, żaglówek, skuterów wodnych … Są to atrakcje nie tylko dla prawdziwych „wilków morskich” na otwartym morzu, jak i dla amatorów żagli czy windusurfingu, aż do rodzinnych wypraw łodziami czy rowerkami wodnymi.

Aktywne wakacje – poza atrakcjami wodnymi turystyka aktywna to najsilniejsza strona Kaszub Północnych, świetna sieć ścieżek rowerowych z najpopularniejszą trasą wzdłuż Zatoki aż do samego Helu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*