Strusia Farma w Kniewie

Czy w Polsce mieszkają strusie? Choć w szkole większość dzieci uczono, że nie, to jednak nie do końca jest to prawda. W Kniewie niedaleko Wejherowa (dojazd od również od strony Pucka) można spotkać całkiem sporą gromadkę tych sympatycznych ptaków. Jest tam też sporo innych atrakcji, dzięki którym cała rodzina może świetnie się bawić.

strusie kniewo
Farma Strusi Afrykańskich w Kniewie położona jest w otoczeniu kaszubskich lasów, z dala od wielkich ośrodków miejskich i przemysłu, co sprawia że jest idealnym miejscem do rekreacji na świeżym powietrzu. Odwiedzając ją, można nie tylko zobaczyć tak mało znane u nas strusie, ale także emu, kózki, króliki i owce. Zwierzęta można nawet karmić, a dzięki przewodnikowi dowiemy się wiele na ich temat. Specjalnie dla dzieci przygotowano tu plac zabaw, jest możliwość przejażdżki bryczką po farmie i pieczenia kiełbasek. 
 

Na pewno wielką atrakcją jest też degustacja jajecznicy zrobionej ze strusiego jaja – największego na świecie. Jedno takie jajo odpowiada wielkością aż 20 jajom kurzym! Oprócz tego działa tu także restauracja serwująca potrawy ze strusiego mięsa, jednego z najzdrowszych na świecie. Organizowane są tutaj imprezy okolicznościowe i wycieczki szkolne, kuligi, gry i zabawy. Na miejscu można kupić pamiątki – wydmuszki ze strusich jaj, pióra i wyroby galanterii skórzanej.
 
strusie w kniewie  
Byliście już w Kniewie?  Czekamy na Wasze opinie !

2 opinii dla “Strusia Farma w Kniewie

  1. Witam,

    Szukam wydmuszek strusich jaj, jesli Panstwo maja to jaka wielkosc jaja oraz otworu?

    Pozdrawiam
    Ciszewski waldemar

  2. Czy można u Państwa kupić wydmuszki strusie i w jakiej cenie

    Małgorzata Ziegler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*