Tajlandia wczasy 2014 – gdzie do Tajlandii na wakacje?

Wśród polskich turystów od jakiegoś czasu widać wyraźnie coraz większe zainteresowanie egzotyką. Chcą wyjeżdżać coraz dalej i poznawać zupełnie inne kultury. A mało jest na świecie tak interesujących pod tym względem krajów co buddyjska Tajlandia. Jej wielką zaletą jest także gorący klimat i tropikalne krajobrazy.

Już na przykładzie położenia geograficznego poszczególnych krain Tajlandii i panujących w nich warunków klimatycznych można zobaczyć, jak wielkie mamy tu zróżnicowanie. W związku z tym, zawsze gdy planujemy wakacje w Tajlandii, musimy zastanowić się, który region będzie dla nas najlepszy. Trzeba też wiedzieć, że rok dzieli się tutaj na 3 pory klimatyczne – deszczowa trwa od czerwca do października, chłodna od listopada do lutego, a gorąca od marca do maja. Najbardziej przyjazna turystom jest pora chłodna, kiedy i tak temperatury wahają się w dzień między 28-30 stopni. Natomiast w porze deszczowej szczególnie trzeba uważać na wybrzeże Morza Andamańskiego, gdyż zdarzają się tam potężne ulewy. Choć Tajlandia jest krajem nizinnym i ma długą linię brzegową, na północy ciągną się góry – słynne Himalaje. Tam znajduje się najwyższy szczyt kraju – Doi Inthanon i park narodowy. Z kolei najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Tajlandii, a także w całej Azji, jest Pattaya, położona nad Zatoką Tajlandzką, na wschód od Bangkoku. Są tu liczne wyspy i malowniczo wyglądające skały. Pattaya przyciąga swoimi pięknymi plażami, luksusowymi hotelami, nocnym życiem i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Trzeba jednak uważać, aby nie natknąć się na oszustów i omijać nocne kluby cieszące się złą sławą. Po drugiej stronie zatoki warto też odwiedzić kurort Hua Hin, gdzie można zwiedzić wioskę słoni i pałac Klai Kangwon zbudowany dla króla Prajadhipoka.

Jednak najważniejszym miastem w Tajlandii, a zarazem najciekawszym miejscem do zwiedzania jest Bangkok – ogromna metropolia, w której mieszka ponad 10 mln ludzi, najgorętsza stolica świata rozwijająca się niesamowicie szybko. Aby zobaczyć jego najbardziej wartościowe zabytki, trzeba się naprawdę natrudzić, przygotować na wiele godzin błądzenia i stania w korkach w upale. Ale właśnie na tym polega urok azjatyckich metropolii i można się o tym przekonać tylko na własnej skórze. Centralnym punktem na szlaku zwiedzania jest Wielki Pałac i świątynia królewska na wyspie Ratanakosin. W okolicy mieści się też wiele innych zabytków związanych z rodziną królewską, a także liczne obiekty sakralne. W Bangkoku znajduje się też dzielnica chińska i hinduska, a bardziej nowoczesne obiekty, wielkie centra handlowe i wieżowce mieszczą się we wschodniej części miasta. Nie brakuje tu też atrakcji takich jak walki boksu tajskiego czy taniec brzucha, a tajska kuchnia uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Liczne lokale i restauracje mieszczą się przy Thanon Khao San. Oczywiście kwitnie tu także nocne życie. Jako że mnóstwo tu kanałów, komunikacja wodna jest rozwinięta bardzo dobrze, popularne są też taksówki-riksze, tzw. tuk-tuki.

Nad Morzem Andamańskim leży największa tajlandzka wyspa – Phuket. Tu znajdują się przepiękne rafy koralowe i ciągnące się kilometrami plaże, są plantacje drzew kauczukowych i ananasów – wszystko to wygląda jak w raju. W tym rejonie warto też odwiedzić kurort Krabi, również doskonałe miejsce do nurkowania i popłynąć na uroczą wyspę Hong – takich widoków nie zobaczymy nigdzie indziej.

Czy Tajlandia zrobiła na Was wrażenie i planujecie już wyjazd na wakacje 2014 w tamte strony? Powiedzcie nam, co sądzicie o tym kraju!

Zobacz nocne życie w Bangkoku:  

Polecamy: targi turystyczne wakacje i weekendy  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*