Weekendowe wycieczki – przegląd pomysłów

Wbrew temu, co mówią niektórzy, wakacje naprawdę mogą trwać cały rok. Jeżeli tylko rozłożymy je sobie na weekendy!  Wielu narzeka, że wakacje są tylko raz w roku i poza urlopem nie mają właściwie chwili wytchnienia. A przecież do dyspozycji w roku są aż 52 weekendy!

Wystarczy dobrze je wykorzystać, a można wypoczywać i zwiedzać niemal na okrągło. Niedaleko od naszych granic, pełno jest wspaniałych atrakcji, które idealnie nadają się na weekendowy wypad. Różnorodność parków rozrywki, zabytkowych miast, przyrodniczych cudów, festiwali i imprez kulturalnych pozwala zwiedzać i bawić się o każdej porze roku. Podrzucamy Wam kilka ciekawych pomysłów.

Dwa dni to idealny czas, aby odwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadów i skorzystać z proponowanych tam atrakcji. Jedną z najpopularniejszych jest ogromny aquapark Tropikalna Wyspa pod Berlinem. Pod ogromną kopułą znajdziemy tu prawdziwy las tropikalny, plaże, baseny i zjeżdżalnie. Można nawet zanocować w jednym z wakacyjnych domków, a temperatura przez cały rok wynosi około 26 °C. Równie ciekawym pomysłem jest weekendowy wypad do parku rozrywki Heide Park w Soltau niedaleko Hamburga. Mnogość karuzeli i kolejek górskich, a także delfinarium, zjeżdżalnie czy łodzie to gwarancja dobrej zabawy. W Niemczech warto też wybrać się na zakupy do Berlina, do Pałacu Sanssouci w Poczdamie czy na Oktoberfest w Monachium.

 BERLIN TROPIKALNA WYSPA CENY OPINIE WYCIECZKI

Tylko trochę dalej trzeba pojechać, aby odkryć wspaniałe atrakcje Danii – słynny Legoland w Bilund z mnóstwem zapierających dech w piersiach urządzeń, piękną Kopenhagę oraz jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie – magiczne Ogrody Tivoli.

Wiele ciekawych miejsc znajdziemy też u naszych sąsiadów z południa. Warto zobaczyć Morawski Kras w Czechach, gdzie oprócz zwiedzania jaskiń i podziwiania niezwykłych form skalnych czeka nas przejazd kolejką górską i spływ łodziami. Równie ciekawe są Jaskinie Demianowskie koło Liptowskiego Mikulasza w Słowacji. Ciekawym pomysłem jest też wypad do najsłynniejszego czeskiego uzdrowiska – Karlowych Warów słynących z gorących źródeł. A Praga? To miasto idealne na Sylwestra.

Na miłą weekendową wycieczkę można też udać się w poszukiwaniu polskich śladów za granicą. Miasta, które należały kiedyś do Polski, dziś również przyciągają wieloma atrakcjami. O wspaniałych zabytkach Lwowa, Wilna czy Grodna słyszał chyba każdy. A co ciekawe, nadal można tam w wielu miejscach usłyszeć polski język.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*