Wspaniałe wczasy w Łebie

Łeba to urzekające miasto na Wybrzeżu Słowińskim, które od lat należy do grona ulubionych miejsc wypoczynkowych Polaków. Oprócz słynnych wydm i plaży zapewniającej idealne warunki do aktywnego wypoczynku można tu znaleźć wiele ciekawych muzeów i duży park rozrywki.

Ruchome wydmy

Ruchome wydmy stanowią jeden z najpopularniejszych symboli Łeby i największych ewenementów przyrodniczych Słowińskiego Parku Narodowego. Są usytuowane pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Łebsko i zajmują obszar o wielkości ponad 500 ha. Wydmy powstały na skutek akumulacji piasku morskiego, wyrzucanego przez fale. Z parkingu przy Słowińskim Parku Narodowym można dostać się do wydm na kilka sposobów: pieszo, rowerem (własnym lub wypożyczonym) statkiem pływającym po Jeziorze Łebsko albo melexem. Trasa w jedną stronę ma długość 7, 5 km, a przejście jej zajmuje około 2 godzin.

Łeba atrakcje dla dzieci

Aktywny czas na plaży

Długa linia brzegowa Łeby sprawia, że każdy może wyszukać tutaj plażę dostosowaną do swoich potrzeb. Na mieszkańców i gości czeka 300-metrowy odcinek plaży dla psów, gdzie właściciele mogą wypoczywać razem z czworonogami, a także specjalna strefa dla nudystów. Ci, którzy nie przepadają za pływaniem i słonecznymi kąpielami, mogą wybrać się na spacer w kierunku Osetnika, gdzie znajduje się Latarnia Morska Stilo, zbudowana na początku XX w. Jej wieża ma wysokość 33, 40 m i jest zachowana w bardzo dobrym stanie, dlatego warto obejrzeć ją także od wewnątrz. Wielbiciele sportu powinni natomiast spróbować swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu albo wakeboardingu. Niezapomnianych emocji dostarczy również przelot parasailem nad plażą i wodami Bałtyku.

latarnia stilo1

Skarby łebskich muzeów

W Łebie i jej najbliższych okolicach znajduje się kilka muzeów, w których przechowywane są skarby przyrodnicze i eksponaty historyczne. Jednym z miejsc zasługujących na szczególną uwagę jest Muzeum Bursztynu – prywatna instytucja, która rozpoczęła działalność w maju 2017 r. Jej misja nie ogranicza się do gromadzenia i prezentowania egzemplarzy bursztynu. Wizyta tutaj to fascynująca lekcja na temat historii bursztynu, obejmująca okres od 40 milionów lat p. n.e. Równie interesującym miejscem jest Muzeum Wyrzutnia Rakiet, które mieści się sąsiadującej z Łebą wiosce Rąbka. To poligon, na którym doszło do skonstruowania mobilnej wyrzutni i przeprowadzenia eksperymentów z rakietami meteorologicznym. Obecnie w muzeum można obejrzeć między innymi replikę rakiety V2.

Czytajcie więcej o Łebie

Niezapomniana zabawa w Lunaparku Krasnal

Łeba jest idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek, ponieważ oferuje wiele ciekawych atrakcji dla dzieci (sprawdź atrakcje dla dzieci od Dzieckowpodrozy.pl) i nastolatków. Wśród miejsc, w których można doskonale się bawić bez względu na wiek, należy wymienić Lunapark Krasnal, który jest usytuowany niedaleko dworca PKP. Dostępnych jest w nim mnóstwo zjeżdżalni i karuzel, strzelnice oraz Pałac Śmiechu i Dom Strachów. Nie brakuje też ekstremalnych urządzeń, przeznaczonych dla wielbicieli mocnych wrażeń.

Świetną rodzinną atrakcją jest Łeba Park – to jeden z najlepiej zagospodarowanych parków dinozaurów w Polsce. Planując wycieczkę w to miejsce, koniecznie zarezerwujcie sobie cały dzień. Sam plac zabaw jest tak wielki, że Wasze dzieci nie będą chciały z niego wychodzić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*