Wejherowo-moc atrakcji dla dzieci i nie tylko!

Mimo że Wejherowo nie jest wielkim miastem, to posiada tyle ciekawych atrakcji, że można by obdzielić nimi kilka podobnej wielkości miejscowości. Dzięki temu panuje tu też przyjazna, rodzinna atmosfera, zupełnie inna niż w zatłoczonych metropoliach. Może zatem będąc w okolicy Półwyspu Helskiego warto spędzić tu jeden dzień? Sprawdźmy jakie czekają tu na Was atrakcje:

Rynek Wejherowo i inne ciekawe miejsca i atrakcje dla dzieci

Sercem miasta jest siedemnastowieczna starówka z pomnikiem założyciela miasta, Jakuba Wejhera, pięknym ratuszem, w którym można zobaczyć bezpłatną ekspozycję makiet miasta, oraz barokową Kolegiatą.

Wejherowo często bywa nazywane duchową stolicą Kaszub, a to właśnie ze względu na Kalwarię Wejherowską – zespół 26 kaplic zbudowanych w latach 1649-1655 i będących jednym najstarszych w Polsce sanktuariów. Jest ona miejscem pielgrzymek z całej Polski i niezwykle ważnym obiektem kultu. Dzięki pięknej rewitalizacji kalwaria otrzymała miano Cudu Funduszy Europejskich. Razem z Klasztorem Ojców Franciszkanów, gdzie znajduje się ukoronowany przez papieża Jana Pawła II obraz Matki Bożej Wejherowskiej, tworzy tzw. Kaszubską Jerozolimę. Zabytki miasta można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem.

Plac zabaw dla dzieci w Parku w Wejherowie Ale Wejherowo to nie tylko historia, to także doskonałe miejsce do wypoczynku i rozrywki dla całej rodziny. Wszystkim miłośnikom spacerów warto polecić Park Miejski im. A. Majkowskiego, niedawno zrewitalizowany łączy zabytkowe centrum miasta z Kalwarią Wejherowską. Oprócz uroczych alejek i klombów znajdziemy tu także stawy, kanały, po których można pływać łódką i rowerkami wodnymi w różnych kształtach, urządzenia fitness i duży, świetnie wyposażony i nowoczesny plac zabaw. Jest tu też taras parkowy, na którym odbywają się kameralne koncerty, i amfiteatr, przeznaczony dla większych imprez. W sezonie letnim są to wydarzenia cykliczne. W parku położony jest też XIX-wieczny Pałac Przebendowskich i Keyserlingów, w którym mieści się dziś Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Po aktywnym wypoczynku i zabawie na świeżym powietrzu znajdziecie tu też wyjątkowo pyszną kuchnię w restauracji Campanula w samym sercu parku.

Wejherowo pełne atrakcji dla dzieci i nie tylko

Świetnej rozrywki, a także strawy duchowej może dostarczyć również nowo otwarta, mająca imponujące kształty Filharmonia Kaszubska. Odbywają się tu liczne wystawy i wernisaże, koncerty, spektakle teatralne i występy kabaretów. Warto sprawdzić aktualny repertuar i atrakcje na www.wck.org.pl Działa także kino (sala główna i kameralna), wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i technologię 3D z cenami znacznie korzystniejszymi niż w popularnych "sieciówkach". 

Kino Wejherowo Filharmonia

Jeśli wybierzecie się na rodzinną wycieczkę do Wejherowa, warto pomyśleć o połączeniu tej wyprawy o korzystanie z rodzinnych atrakcji pobliskiego Gniewina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*