Zwiedzanie PGE Arena Gdańsk i jej atrakcje

Dziesiątki tysięcy kibiców przychodzą na PGE Arenę na mecze Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski, ale dopiero podczas zwiedzania można zobaczyć ją od środka, dojść do miejsc niedostępnych dla wszystkich i poznać jej tajemnice.

gdansk-stadion-pge-arena-zwiedzanie-godziny-ceny-atrakcje

Jedna z aren niezapomnianego EURO 2012, przez wielu uważana za najpiękniejszy stadion w Europie, a może i na świecie, dostępna jest dla zwiedzających z przewodnikiem. Cała wycieczka zajmuje około godziny, a podczas niej możemy zobaczyć szatnie piłkarzy, wewnętrzne korytarze niedostępne podczas meczów, a nawet przez tunel wyjść na murawę jak prawdziwe gwiazdy futbolu. Zobaczymy też loże dla VIP-ów, restaurację PGE Atom Club CLUB i Muzeum Lechii Gdańsk. Zwiedzanie kończy się w T29 – największym w Polsce pubie kibica. Wycieczki odbywają się bez minimalnej ilości osób, ale w jednej grupie nie może być więcej niż 35 zwiedzających.

Dodatkową i niezwykłą atrakcją jest Kolejka Tyrolska ze zjazdem między trybunami na wysokości 30 m! Zobacz jak to wygląda: 


Cena za jeden przejazd to 49 pln. To jednak nie wszystkie atrakcje, z jakich można skorzystać na PGE Arenie. Funkcjonuje tu także tor wrotkowy i tor gokartowy. Cennik: 8 min – 30 PLN, w weekend 35 PLN; 15 min – 48 PLN w weekend 58 PLN; 30 min – 85 zł, w weekend 100 PLN.
Gokarty Stadion Pge Arena Gdańsk cennik

Ceny zwiedzania: 

Bilet normalny – 16 zł
Bilet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie, studenci) – 11 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci do 18 roku życia) – 31 zł
Dzieci do lat 4 – wstęp darmowy

W cenie biletu również wejście do Muzeum Lechii Gdańsk. Dla dzieci poniżej 10-go roku życia przygotowano specjalną formułę zwiedzania, dzięki której będą mogły poczuć się jak największe gwiazdy piłki nożnej. Zobaczą, jak wygląda przedmeczowa rozgrzewka w sali treningowej, będą miały szansę udzielenia wywiadu w sali konferencyjnej czy oddania strzału do bramki treningowej Lechii Gdańsk.

W okresie od 1 Października do 30 kwietnia zwiedzanie odbywa się od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 16:00 co pół godziny, poza godziną 13:30. W sezonie letnim, tj. w okresie od 1 maja do 30 września wycieczki odbywają się przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00 co pół godziny, poza godziną 13:30.

  Zobacz pełną ofertę rozrywkową PGE Arena Gdańsk:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*