Żeglarskie Święto w Sopocie-Mistrzostwa Świata Finn Masters

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Finn Masters, które odbędą się w Sopocie od 6 do 13 czerwca 2014 r. jedna z największych imprez żeglarskich rozgrywanych w Polsce w 2014 r. Sopot o organizację tej imprezy rywalizował z Los Angeles (USA) i Tihany (Węgry). Na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizować będzie ponad 200 zawodników z całego świata. Walka o międzynarodowe złoto rozgrywać się będzie w kategorii wiekowej 40 plus.

 Mistrzostwa Finn masters Sopot 2014

Mistrzostwa Świata w Finn Masters to wielkie wydarzenie dla miłośników żeglarstwa i fanów sportów wodnych. Regaty zapowiadają się widowisko, a kibice będą mieli możliwość obejrzenia zmagań z sopockiego molo. Dekoracje najlepszych zawodników odbędą się na sopockiej plaży.

Klasa Finn jest najbardziej wymagającą fizycznie i mentalnie, jednoosobową klasą na świecie. Tworzy wyjątkowych, wszechstronnych żeglarzy testując wszystkie aspekty żeglugi regatowej. Łodzie tej klasy skonstruowane przez Rickarda Sarby’ego biorą udział w Igrzyskach Olimpijskich od 1952 roku. Jest to nowoczesna klasa dla wymagających zawodników. Pływając Finnem łączy się precyzję delikatnego sterowania na słabszych wiatrach z taktyką i strategią na najwyższym poziomie, a także potężną siłą, która razem z dużą wytrzymałością jest niezbędna przy silnych wiatrach.

Zatoka Gdańska będzie akwenem największej dorocznej imprezy finnistów z całego świata. Byli mistrzowie olimpijscy, zdobywcy tytułów mistrzów świata lub Europy czy po prostu żeglarze – nie porzucili swojej klasy, ale wręcz odwrotnie spowodowali jej wspaniały renesans. Przyjeżdżają do Sopotu z rodzinami, przyjaciółmi, by po prostu pobyć razem, spotkać się popływać. Wystarczy skończyć 40 rok życia i kochać łódkę, która nieprzerwanie od ponad 60 jest niezastąpioną, szlachetną klasą olimpijską. Nie mam wątpliwości, że sopocki SKŻ przyjmie ponad dwie setki żeglarzy – powiedział Jan Okulicz-Kozaryn, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn.

Organizatorem regat jest Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot. Klub położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, z której będą startować zawodnicy Finn Masters. Zarówno Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, jak i miasto Sopot z pewnością zapewnią niezapomnianą atmosferę i dobrą zabawę podczas Mistrzostw Świata Finn Masters 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*