Wczasy z dietą Ewy Dąbrowskiej nad morzem

Wyjazd nad morze to świetna okazja do odpoczynku i zadbania o własne zdrowie. Tutejszy klimat, duża zawartość jodu w powietrzu i piękna przyroda sprzyjają aktywności i pomagają w odzyskaniu równowagi fizycznej i psychicznej. Doskonałym dopełnieniem będzie też odpowiednia dieta, która oczyści nasz organizm i pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Warto więc zwrócić uwagę na dietę Ewy Dąbrowskiej, przynoszącą bardzo dobre rezultaty.

Wczasy z dietą Ewy DąbrowskiejZ powodu dzisiejszego tempa życia, często nie zwracamy uwagi na to, co jemy i nie zastanawiamy się nad tym, jakie może mieć to konsekwencje dla naszego zdrowia. Niestety, w dużej mierze mamy dziś do czynienia z żywnością w dużym stopniu przetworzoną, coraz rzadziej sięgamy po surowe owoce i warzywa, zazwyczaj przyjmujemy pokarmy poddane obróbce termicznej w wysokich temperaturach. Sprawia to, że tracą one naturalne właściwości odżywcze i nie dostarczają naszemu organizmowi cennych składników, które były w nich pierwotnie zawarte. To może prowadzić do powstawania tzw. „chorób cywilizacyjnych”, m.in. miażdżycy czy nowotworów. Pomysł dr Ewy Dąbrowskiej jest więc prosty – skoro jeszcze 100 lat temu choroby te nie były tak groźne dla ludzi, a odżywiali się oni głównie żywnością nieprzetworzoną, trzeba chociaż na jakiś czas przywrócić ten stan rzeczy.
 

Kuracja ma charakter okresowy, ale po jej zakończeniu powinno się na stałe wprowadzić do jadłospisu naturalne produkty, przede wszystkim warzywa, owoce, rośliny strączkowe i ziarna. Pozwala to uregulować ciśnienie, obniżyć cholesterol, usprawnić metabolizm, odtruć organizm i pobudzić jego naturalne procesy naprawcze. No i oczywiście stracić na wadze. Wiadomo jednak, że łatwiej powiedzieć niż zrobić i nie każdy ma tyle czasu i dyscypliny, aby konsekwentnie realizować założenia diety. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są wczasy nad morzem z dietą Ewy Rybickiej. Istnieje kilka ośrodków, w których wdrażany jest jej autorski program, np. w Mielnie lub w Gołubiu na Kaszubach. Tam profesjonalni dietetycy zadbają o odpowiednie skomponowanie posiłków, a my będziemy mogli przy okazji cieszyć się wypoczynkiem we wspaniałym miejscu. Przy okazji podczas pobytu można wyrobić sobie nawyk zdrowego żywienia i po powrocie do domu zmienić swoje przyzwyczajenia. W ośrodkach jednocześnie prowadzone są zajęcia sportowe i gimnastyczne, doskonale współgrające z dietą. Po takim wyjeździe, kiedy widoczne są efekty kuracji, nabiera się chęci do życia i dbania o własne zdrowie.
Byłyście na wczasach odchudzających nad morzem? Korzystałyście z diety Ewy Dąbrowkiej? Czekamy na Wasze opinie!
 
wczasy-z-dieta-ewy-dabrowskiej-nad-morzem-odchudzanie 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*