Zlot Żaglowców Gdynia 2014

Termin:Sierpień 2014 - Sprawdź program Zlotu Żaglowców Gdynia 2014Dla fanów żagli i wysokich masztów szykuje się nie lada gratka. Już w sierpniu 2014 odbędzie się wielki Zlot Żaglowców w Gdyni. Będzie to doskonała okazja do zwiedzania i podziwiania na morzu największych jednostek świata jak i zabytkowych perełek żeglarstwa.

Zlot Żaglowców Gdynia 2014 program
To już 40 lat od pierwszego zlotu w Gdyni, z tej okazji miasto zaprasza mieszkańców i turystów do świętowania w towarzystwie kilkudziesięciu jednostek. W Gdyni zobaczymy prawdziwy las masztów i żagli – od tych największych na świecie (swój udział potwierdziło już 8 największych żaglowców) do zabytkowych oldtimerów. Będą też polskie akcenty – na pewno pojawią się m.in. STS Dar Młodzieży i STS Fryderyk Chopin.

żaglowce Gdynia
Co ważne, wszystkie jednostki zostaną udostępnione do zwiedzania, a program Zlotu będzie bardzo bogaty. Nie zabraknie parady załóg, jednak jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyć się będzie parada Żaglowców na Zatoce Gdańskiej. To spektakularne widowisko zawsze przyciąga setki tysięcy oglądających.

 

 

 Gdynia od lat buduje swój marinistyczny wizerunek organizując wiele udanych imprez takich jak coroczne Gdynia Sailing Days czy widowiskowe finały The Tall Ships Races, które w 2011 roku przyciągnęły ok. 1 miliona odwiedzających. Możemy mieć pewność, że program gdyńskiego Zlotu Żaglowców 2014 będzie bardzo bogaty i interesujący – na organizację imprezy miasto przeznaczyło 3 miliony złotych.  UDOSTĘPNIJ informację – dziękujemy!

Zobacz program Zloty Żaglowców Operacja Żagiel Gdynia 2014 

Zobacz jak wyglądały poprzednie Zloty w Gdyni:

 

3 opinii dla “Zlot Żaglowców Gdynia 2014

  1. GDZIE PROGRAM ???
    Chętnie zobaczę paradę, jednostki, ale nie wiem gdzie i o której. Przecież nie rozbiję namiotu na Skwerze Kościuszki.

  2. Podobnie jak inni (patrz Eugeniusz) jestem mocno zdziwiony ,że nie ma jeszcze opublikowanego szczegółowego programu zlotu żaglowców. Wszak to już za tydzień. Opowiastki o tym kto będzie kręcące się wokół kilku znanych jednostek to banał . Słowem zadziwiająca i żenująca wpadka organizatorów. Wstyd ,że mając takie możliwości robi się tak podstawowe błędy. Amatorszczyzna.
    Piotr

  3. Brak konkretów w zapowiedzi zlotu. Kiedy parada pod żaglami. Jakie iprezy towarzyszące. Szczecin przed rokiem wszystko z wyprzedzeniem podał. Wszystkie duże jednostki zapowiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*