Wakacyjne wybory Polaków 2013

Już wiemy, które miejscowości nadmorskie (i nie tylko) w 2013 r. cieszą się największą popularnością. Dzięki wyszukiwarce google możemy to sprawdzić.

Każde nasze internetowe zapytanie rejestrowane jest w bazie danych google, a większość Polaków poszukując miejsc na wakacyjny wypoczynek używa właśnie tej wyszukiwarki. Sprawdziliśmy czego szukaliśmy w ciągu ostatnich 3 miesięcy, czyli najbardziej intensywnego okresu poszukiwań miejsc na letnie wczasy. Okazuje się, że największy wzrost zainteresowania odnotowała Łeba prawie ex aequo z Mielnem, Międzyzdrojami i Władysławowem. To ostatnie w rankingu za ostatnie 30 dni odzyskało straty i znajduje się nawet na pierwszej pozycji. Tuż za liderami uplasowało się Świnoujście. Warto zauważyć, iż dalej na liście rosnącego zainteresowania były mazury oraz…Chorwacja, która ostatnio jest bardzo silnie promowana w mediach.

Ranking najbardziej popularnych wyszukiwań w kategorii Podróże – ostatnie 90 dni 

Ranking najbardziej popularnych wyszukiwań w kategorii Podróże – ostatnie 30 dni 

Pomimo powtarzającej się rokrocznie negatywnej medialnej nagonce na Bałtyk np. tu, Polacy kochają Bałtyk, a wakacyjne miejscowości mają coraz więcej do zaoferowania. Oczywiście walory pogodowe wskazują na korzyść takich krajów jak Chorwacja, Hiszpania czy Egipt, jednak aspekt cenowy już nie zawsze, no chyba, że mówimy o wariancie „Chorwacji Nic-inclusive” czyli z nocną na parkingu na trasie, turystyczną lodówką pełną kabanosów i zestawem zupek instant na kolację. O ile ceny zagranicznych wycieczek dla 2 os. wyglądają bardzo atrakcyjnie, to już dla rodzin, a szczególnie z dwójką dzieci, wypoczynek w komfortowych warunkach nad Bałtykiem wychodzi o połowę taniej.

Polacy Kochają Bałtyk – sprawdź galerię zdjęć wakacyjnego konkursu fotograficznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*