Wakacje 2011 nad morzem

Dni wolne 2012 – długie weekendy

Dni wolne 2012 Długie weekendyMożna powiedzieć, że do rangi tradycji urastają w Polsce wyjazdy na długi weekend. Możliwość łączenia dni wolnych od pracy z sobotą albo niedzielą sprawia, że więcej podróżujemy. Każdy zastanawia się, jak załatwić sobie dodatkowy dzień wolnego, aby jeszcze trochę przedłużyć weekend. Czasem nawet takie dni ustawowo są wolne od pracy, dzięki czemu łatwiej wszystko zorganizować. W związku z tym Polacy kochają długie weekendy i zawsze chcą maksymalnie je wykorzystać. Czasnadmorze.pl prezentuje wam już teraz różne możliwości wyjazdu nad morze w przyszłym roku, aby planowanie było dla Was łatwiejsze.

Dni wolne od pracy 2012

Styczeń 1.01 (Niedziela) – Nowy Rok, 06.01 (Piątek) Trzech Króli
Kwiecień 8.04 (Niedziela) – Wielkanoc, 9.04 (Poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny
Maj

1.05 (Wtorek) – Święto Pracy, 3.05 (Czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – szansa na 9 dni wolnego!
27.05 (Niedziela) – Zielone Świątki

Czerwiec 7.06 (Czwartek) – Boże Ciało
Sierpień 15.08 (Środa) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Listopad 1.11 (Czwartek) – Wszystkich Świętych, 11.11 (Niedziela) – Święto Niepodległości
Grudzień 25.12 (Wtorek) – Boże Narodzenie – I dzień, 26.12 (Środa) – Boże Narodzenie – II dzień

Sprawdź najlepsze oferty na Majówka nad morzem  oraz Czerwcowy Długi weekend nad morzem

Patrząc na powyższą tabelę można chyba śmiało uznać, że układ dni wolnych w 2012 roku będzie bardzo korzystny pod względem weekendowych wyjazdów. Omówmy zatem wszystko od początku. Tak na dobrą sprawę Sylwester nad morzem zaczynamy świętować już w piątek, gdyż Nowy Rok przypada na niedzielę. To niestety znaczy, że nie będziemy balować dłużej niż przez weekend, ale to i tak świetna okazja, by wyjechać nad morze. Pamiętajmy też, że obowiązujące prawo nie pozwala już za święto przypadające w weekend odebrać dodatkowego dnia wolnego. Za to stare-nowe święto "Trzech Króli" może nam trochę to zrekompensować, jako że przypada 6 stycznia w piątek i w ten sposób tworzy nam pierwszy w 2012 roku 3-dniowy długi weekend.

Następna taka możliwość pojawia się w kwietniu, na Wielkanoc. Jak zawsze, święta przypadają w niedzielę i poniedziałek, wcześniej jest jeszcze sobota, a często też pracodawcy ustanawiają wolny już Wielki Piątek.

Wyjątkowo ciekawie będzie w tym roku wyglądać Majówka, która stwarza bardzo wiele okazji do odpoczynku w różnych konfiguracjach. Skoro 1 maja przypada we wtorek, a 3 maja w czwartek, to biorąc wolny poniedziałek, środę albo piątek stwarzamy sobie 3, albo aż 4-dniowy weekend. Natomiast gdyby udało nam się załatwić sobie 3 dni wolnego, to będziemy mieć aż 9-dniowe wakacje! A maj to doskonały okres do wyjazdu nad morze!

Zielone Świątki tradycyjnie obchodzone są w niedzielę, co nie daje okazji do wyjazdu, ale czwartkowe Boże Ciało, przy założeniu, że uda nam się wywalczyć wolny piątek, daje znów 4-dniowy czerwcowy długi weekend już w bardzo ciepłym okresie.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sierpniu przedłuża nam weekend o poniedziałek, pierwszy listopadowy weekend można też połączyć z Dniem Wszystkich Świętych przypadającym w czwartek, więc znów 4 dni wolnego. Natomiast Święto Niepodległości wypadające w niedzielę i nie daje takiej okazji. Wigilia w tym roku jest w poniedziałek, więc jeśli otrzymalibyśmy ją od pracodawcy wolną, to moglibyśmy wybrać się na 5-dniowy bożonarodzeniowy wyjazd całą rodziną nad morze.
 

A wy jakie macie pomysły na długie weekendy? Czy zawsze korzystacie z nich w pełni? Jeśli macie jakąś radę, jak to zrobić, podzielcie się swoją wiedzą z innymi za pośrednictwem naszego portalu!

4 opinii dla “Dni wolne 2012 – długie weekendy

  1. Leniwy, pazerny, hamski, nieudaczny, drobnomieszczański, durny = naród. Chcieliby nic nie robić, udawać pracę przez 4 dni w tygodniu i na emertyturę /ponoć zasłużoną/ przejść po 10 -latach pracy!

  2. Piotr Laszczyca pisze:Pozdrawiam. Jestem za zmowa.Sadze, ze pnztreboa jest tez rozmowa o kwalifikowanycm dziennikarstwie.Dziennikarz ma role obszerniejsza niz tylko rejestrowanie bulwersujacych wypowiedzi wyglaszanych przez niekompetentne osoby. Powinien zdecydowanie zadawac demaskujace pytania, a to wymaga WIEDZY, przygotowania i charakteru. Nawet pani Olejnik opuscila ostanio skrzydla. Stop pogoni za plytka i bezrozumna sensacja, ktora tworzy zly klimat spoleczny.

  3. Jurek pisze:Dobrymi checiami, iicajntywami obywatelskimi tez, pono pieklo wybrukowali . Przeciez sami Panstwo tych ludzi, laskawie wybrali, oddajac glos. Wiec kogo chcecie teraz naprawiac? Poprawiac? Zacznijcie raczej naprawe od siebie samych .. Jurek Krawczyk

  4. Biorąc 12 dni wolnego w 2012 roku w zamian otrzymujemy aż 35 dni wolnego!
    Już nie mogę się doczekac 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*