Eurolotem nad Bałtyk z Warszawy

 Od 4 maja startują kolejne wakacyjne rejsy linii Eurolot. Wspólnie ze stowarzyszeniem hotelarzy z wyspy Uznam przewoźnik uruchamia trzy bezpośrednie połączenia z Heringsdorfem (Świnoujście). Nad Bałtyk Eurolot latać będzie z Warszawy oraz z dwóch niemieckich miast – Dortmundu i Kolonii. Loty na wszystkich trasach odbywać się będą w każdą sobotę przez cały sezon letni, aż do 26 października. Bilety w najniższych taryfach dostępne są od dziś (08.02) w systemie rezerwacyjnym linii na www.eurolot.com.

Nadbałtyckie miasteczko Heringsdorf leży kilka kilometrów od Świnoujścia. Jak informuje Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu, połączenia zostały tak pomyślane, aby ułatwić chętnym dotarcie nad Bałtyk, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. – Liczę, że bezpośrednie, sezonowe loty między Heringsdorfem a Warszawą, Dortmundem i Kolonią ucieszą zarówno polskich, jak i niemieckich turystów. Kierunki mają duży potencjał. Wierzę, że dzięki szybkim połączeniom wzrośnie liczba chętnych, by odwiedzić nadbałtyckie kurorty, w tym oczywiście Świnoujście – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Eurolot SA.

Rejsy z Niemiec na wyspę Uznam to nowość w siatce Eurolotu. Przewoźnik skraca podróż z Dortmundu i Kolonii na piaszczyste, nadbałtyckie plaże zaledwie do osiemdziesięciu minut.

– Świnoujście rocznie odwiedza około 2 milionów turystów, w tym z południowych regionów Polski. Dużą liczbę stanowią też jednak obcokrajowcy, między innymi właśnie z Niemiec. Tym bardziej cieszą nowe lotnicze połączenia Eurolotu – informuje Robert Karelus, rzecznik świnoujskiego magistratu. Nazywane krainą 44 wysp Świnoujście, posiada rozwiniętą bazę ośrodków wypoczynkowych, SPA i sanatoryjnych. To także raj dla amatorów sportów wodnych.

Do Heringsdorfu chętni polecą już od 149 zł, kupując bilet w dwie strony (łącznie 299 zł za przelot tam i z powrotem). Dzieci do drugiego roku życia z Eurolotem podróżują bezpłatnie a młodzież do lat 18 korzysta z 50 proc. zniżki.

Połączenia będą obsługiwane przez nowoczesne, 78-miejscowe Bombardiery Q400 NextGen Eurolotu. Samoloty są szybkie, ciche i wygodne, a przy tym ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*