Wakacje nad morzem w Europie

 Wakacje nad pięknym morzem, do tego ciekawe widoki i czysta plaża – to marzenie wielu turystów, którzy każdego roku coraz chętniej zwiedzają odległe zakątki. Tymczasem piękne plaże można znaleźć także w Europie.

Włochy

Leżąca w archipelagu Wysp Pelagijskich wysepka Isola dei Conigli zachwyca Plażą Króliczą. Aby do niej dotrzeć trzeba najpierw płynąć łodzią, a potem – pokonać kilka metrów brodząc w wodzie. Zwieńczeniem wyprawy jest piękna płaska plaża i przejrzysta woda w turkusowym kolorze.

Hiszpania

A gdyby tak plaża zmieniała się? Plaża Katedr nad hiszpańską Zatoką Biskajską zmienia się z pięknej piaszczystej plaży podczas odpływów, gdy odsłania liczne jaskinie i rozpadliny. Można je oglądać z bliska zanim woda przypływu ponownie je przykryje. 

Walia

Inne otoczenie zapewnia swojej piaszczystej plaży Zatoka Rhossili. Wokół plaży roztaczają się wyjątkowo zielone wzgórza, niezwykle charakterystyczne dla krajobrazu Walii.

Hiszpania

Mało znana wyspa Balearów – Formentera – to oaza spokoju, lasów piniowych i kamiennych dróg. Miejscowa Playa de ses Illetes położona jest na otoczonym wodą długim cyplu, który wdziera się w lazurowe przestworza Morza Śródziemnego. 

Anglia

Brytyjscy wielbiciele surfingu chętnie wybierają plażę w Woolacombe, znaną od czasów II wojny światowej. Równie popularna jest Plaża Porthminster w Kornwalii, usytuowana w miasteczku St. Ives i uznawana za najlepszą plażę Zjednoczonego Królestwa.
 

Grecja

Przy zachodnim wybrzeżu Krety na wyspie Elafonissi turyści wypoczywają na różowym piasku. Do samej plaży można dostać się pokonując płytką lagunę. Równie ekscytujący jest widok z Lindos na wyspie Rodos. Znajdująca się tam Plaża Św. Pawła zachwyca głębokim kolorem wody, odcinającej się od bieli górującego nad zatoką Akropolu. 
 

Sardynia

Nad Morzem Śródziemnym warto się przyjrzeć również pięknemu zakątkowi Sardynii, gdzie niepodzielnie rządzi Plaża La Pelosa. Z kolei turecka Plaża Iztuzu jednym brzegiem sięga po wody Morza Śródziemnego, zaś jej drugi brzeg wyznaczają chłodne wody rzeki Dalyan. Z sześciokilometrowej plaży można korzystać tylko do godziny 20:00 ze względu na ochronę żółwi Karetta. 

Nie wierzycie, sprawdźcie sami co inni mówią o tych miejscach na jednym z portali opiniotwórczych, np. Zoover lub Holidaycheck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*