Jastrzębia Góra – atrakcje

Jastrzębia Góra- Przylądek RozewiePopularna wśród turystów Jastrzębia Góra jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje. O jej powodzeniu decyduje m. in. malownicze położenie na wysokim klifie oraz piękna okolica. Noclegi w Jastrzębiej Górze można znaleźć bez problemu, gdyż na turystów czekają tu liczne hotele i pensjonaty. Z ośrodkami wypoczynkowymi o uwagę turystów konkurują prywatne kwatery. Ze względu na doskonałą bazę noclegową Jastrzębia Góra już dawno stała się idealnym miejscem dla zorganizowanych kolonii oraz obozów młodzieżowych.

Polecamy:Dom Wczasowy Słodki – tanie pokoje blisko morza

Jakie atrakcje czekają na Was w Jastrzębiej Górze? Kusi ona zadbanym skwerem i deptakiem, przy którym skupiło się życie miejscowości. W czasie spaceru po centrum dojrzeć można najstarsze wille, w tym te, które powstały w okresie międzywojennym. Jastrzębia Góra może pochwalić się również piękną plażą, na której znaleźć można idealne warunki do wypoczynku. Trzeba mieć jednak na uwadze strome, klifowe zejście, które np. dla rodzin z dziećmi może być uciążliwe. Na bardziej aktywnych turystów, którzy zdecydują się na spacer po okolicy, czeka wąwóz zwany Lisim Jarem. Choć nie może się on pochwalić zbyt imponującymi wymiarami, jest częstym celem wycieczek oraz najpopularniejszym miejscem w rejonie Jastrzębiej Góry.

Nie brakuje tu również wielu komercyjnych atrakcji turystycznych – na deptaku wiele atrakcji dla dzieci. Intensywnie promowane jest również Oceanarium -opinię tej atrakcji znajdziecie tutaj. W Jastrzębiej znajdziecie też lądowisko – możecie skorzystać z wspaniałych lotów widokowych nad Bałtykiem.

Ci, którzy spędzają urlop w Jastrzębiej Górze, koniecznie powinni wybrać się również na najsłynniejszy polski przylądek – Przylądek Rozewie. Znajdują się tu aż dwie latarnie morskie, przy czym jedna z nich działa do dnia dzisiejszego. Są one bardzo ważnymi atrakcjami w tej okolicy i obowiązkowymi punktami zwiedzania dla letników goszczących w Jastrzębiej Górze.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*