Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2014

Jest tylko jeden taki festiwal w Polsce, na którym można zobaczyć niemal tyle gwiazd, co na niebie w bezchmurną noc. Odbywa się on już od 18 lat w Międzyzdrojach i za każdym razem przyciąga rzesze turystów chcących spotkać się z postaciami znanymi z pierwszych stron gazet. 

Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2014
Sławni aktorzy filmowi i teatralni, reżyserzy, kompozytorzy, a także wielu innych artystów decydujących o obliczu polskiej kultury co roku przyjeżdża do jednego z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, by uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach z fanami i pokazać swój kunszt podczas specjalnych pokazów. Nieodłączną częścią festiwalu jest położona nad samym morzem Promenada Gwiazd, na której odsłaniane są tablice z odciskami dłoni największych polskich artystów. Od początku trwania imprezy swój ślad pozostawiło na niej ponad stu wybitnych twórców, m.in. Daniel Olbrychski, Janusz Gajos, Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Marek Kondrat, Roman Polański, Krzysztof Zanussi, Janusz Zaorski, Krzesimir Dębski, a także wielu, wielu innych. Poza tym wzdłuż promenady powstały też rzeźby nieżyjących już aktorów – Gustawa Holoubka, Krzysztofa Kolbergera i Jana Machulskiego.

 
Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach - opinie program
Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach jest doskonałą okazją, żeby zobaczyć swoich idoli z bliska, zdobyć ich autografy i poznać ich z nieco innej strony. Można też wybrać się na któryś z prezentowanych tu spektakli teatralnych lub koncertów, wziąć udział w spotkaniach autorskich, wystawach albo zobaczyć któryś z filmów w kinie pod gwiazdami. Bardzo ważne w tym wszystkim, że część z tych wydarzeń kierowana jest specjalnie do dzieci, jak chociażby czytanie bajek przez znanych aktorów. Obecność gwiazd jest także wykorzystywana, aby mówić o sprawach naprawdę ważnych. Organizowane są akcje i panele edukacyjne, dotyczące m.in. bezpieczeństwa i profilaktyki.
 
Promenada Gwiazd Międzyzdroje - program 2014
Już w lipcu 2014 roku odbędzie się kolejny, 19. Festiwal Gwiazd Międzyzdroje – program już wkrótce!
 

Byliście na Festiwalu Gwiazd? Koniecznie zostawcie Wasze opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*