Jesień nad morzem? Gdzie jesienią nad Bałtyk

Sporej części z nas polskie wybrzeże kojarzy się przede wszystkim z latem, bowiem wtedy można kąpać się w morzu i opalać na plaży, ciesząc się słońcem i ciepłem. Ale także jesienią wczasy nad Bałtykiem mają wiele zalet, trzeba tylko je odkryć.

jesień nad morzemPrzecież określenie „złota polska jesień” nie wzięło się znikąd. Nieraz zdarza się, że lato w naszym kraju nie jest takie, jakiego byśmy oczekiwali. Za to jesień bardzo często staje się jego naturalnym przedłużeniem. Wprawdzie pod koniec września czy w październiku trudno już liczyć na takie same temperatury jak w lipcu i sierpniu, ale zazwyczaj jest na tyle ciepło, aby swobodnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Można zatem wybrać się wtedy na spacer po plaży, i co najważniejsze, nie trzeba będzie tak jak latem przepychać się w tłoku. To jedna z największych zalet jesieni nad morzem. Turystów jest tu wtedy znacznie mniej, nie trzeba wszędzie czekać w kolejkach i nie ma takiego zgiełku. Dlatego to najlepszy okres dla tych, którzy kochają Bałtyk, a jednocześnie cenią sobie spokój. Z tego względu właśnie wtedy wyjeżdżają osoby starsze i rodziny z dziećmi. Chętnie też z uroków jesieni korzystają osoby liczące na odstresowanie i wyciszenie. Poza tym poza sezonem letnim znacznie łatwiej o znalezienie dobrego oferty na tanie wczasy zdecydowanie w dużo niższej cenie niż latem. 

Jedni wolą wyjeżdżać o tej porze do mniejszych ośrodków, takich jak chociażby Władysławowo, aby poczuć kameralny klimat nadmorskich miejscowości poza sezonem. Życie płynie tu wtedy wolniej i można spokojnie posłuchać szumu fal, co działa bardzo kojąco. Bliżej natury można też podziwiać niesamowite widoki, a lasy mienią się wówczas wszystkimi kolorami i dlatego dla wielu jest to najpiękniejsza pora roku. Choć trzeba przyznać, że ma piękno natury może się o tej porze ujawnić także pod postacią niszczącego żywiołu. Można wtedy często zobaczyć sztorm na Bałtyku, i choć jest to zjawisko niebezpieczne, to taki widok jest naprawdę imponujący. Na tych, którzy jesienią wybiorą większe miasta, takie jak chociażby Gdańsk, Gdynia czy Sopot, czeka wiele znajdujących się tutaj atrakcji, można wtedy też bez pośpiechu pozwiedzać, a do wszelkich muzeów wejdziemy bez kolejek. Łatwiej można znaleźć też stolik w restauracji czy barze.

Tanie wczasy wrzesień nad morzem

Super Promocja: Wrześniowe tanie wczasy nad morzem – komfortowy Pensjonat we Władysławowie – 7 noclegów w cenie 6: Władysławowo Pensjonat Wojciech

A czy Wy byliście już na wczasach jesienią nad Bałtykiem? Czy podobało Wam się tak samo jak latem?

 

3 opinii dla “Jesień nad morzem? Gdzie jesienią nad Bałtyk

  1. Byłam i to wiele razy. Kocham morze, ale nie lubie przebywac tam latem. Za duże tłumy, wszędzie tłok, hałas, no i straszna drozyzna. latem jeżdżę w Karkonosze albo Bieszczady. Tam jest spokojniej, luźniej, bo w Tatrach tez tłumy. Ale jesienią, zimą, wiosną tylko morze. Śni mi się taka plaża często i wówczas wiem, czas na kilka dni urlopu i ruszam. Ale sama, bo wtedy odpoczywam najbardziej. Leczy mnie taki wyjazd z wszystkich zmartwień, problemów. Leczy moją duszę.

  2. Jak nad morze to tylko Trójmiasto. W Gdańsku warto zobaczyć Starówkę oraz przepłynąć Motławę statkiem pirackim. W Sopocie obowiązkowym punktem programu jest molo. Gdynia natomiast to miasto bardzo nowoczesne, szczególnie jeśli chodzi o architekturę. Dlatego oprócz wizyty na Skwerze Kościuszki i w Centrach Biznesu i Handlowych, warto podziwiać nowoczesne budynki. Szczególnie polecam rezydencje Tesoro Ivory. To styl związany z kością słoniową, oraz architekturą włoskiego renesansu(ale tego to już dowiedziałam się z ich strony ) Nie reklamuję ich tu, bo raczej mnie na nie nie stać, ale muszę przyznać, że dodają uroku miastu.

  3. jesienią z pogodą różnie, ale przyznaję – to nad morzem najfajniejsza pora, bo jeszcze ciepło, a nie ma dzikich tłumów 🙂 dobrą opcją jest primavera w jastrzębiej górze. hotel przy samej plaży, no i w razie niepogody można się zrelaksować w spa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*