Czas nad morze - atrakcje dla dzieci nad morzem

Atrakcje dla dzieci nad morzem

Życzenia turystów przyjeżdżających nad morze są dla właścicieli pensjonatów, restauratorów i organizatorów wypoczynku rozkazem. A że duża część z nas na wybrzeże wybiera się z dziećmi, trzeba pomyśleć i o nich. Dlatego właśnie w ostatnich latach nowe atrakcje dla dzieci nad morzem rosną jak grzyby po deszczu!

atrakcje dla dzieci nad morzem - czasnadmorze.pl

Naprawdę można więc nie martwić się o to, że nie zapewnimy naszym pociechom rozrywki i że będą chodziły wiecznie naburmuszone. Właściwie w każdej nadmorskiej miejscowości znajdziemy dziś coś przygotowanego specjalnie dla naszych maluchów. Niektóre atrakcje dla dzieci nad morzem wciągają także i dorosłych, a inne pozwalają zostawić dziecko pod dobrą opieką, dzięki czemu rodzice mają trochę czasu dla siebie. 

Sprawdź: hotel nad morzem z salą zabaw dla dzieci

Wybór mamy ogromny. Zaczynając od tych najbardziej podstawowych, takich jak place zabaw, karuzele czy przejażdżki ciuchciami, meleksami i innymi specjalnie przygotowanymi pojazdami, a kończąc na nowoczesnych technologiach dostarczających wielu wrażeń. Hitem lata 2012 może być Ocean Park we Władysławowie, gdzie będzie mozna spotkać wieloryba w skali 1:1. Są standardowe wesołe miasteczka, aquaparki, parki linowe, wielu dzieciakom na pewno spodobają się też latarnie, których na wybrzeżu jest przecież sporo. Dość dużą grupę stanowią też atrakcje, które charakterystyczne są dla danego miejsca i nie zobaczymy ich nigdzie indziej. Wyjątkowo unikalne są ruchome wydmy w Łebie, ZOO w Oliwie, Fokarium w Helu, Dom do góry nogami w Szymbarku czy Planetarium i Akwarium w Gdyni. Warto też wspomnieć o imprezach cyklicznych organizowanych w nadmorskich kurortach, na pewno każde dziecko chętnie zobaczyłoby Festiwal Sztucznych Ogni w Ustce czy w Szczecinie albo Zlot Żaglowców w Gdyni. Dużo radości może dostarczyć także rejs Tramwajem Wodnym na Hel albo przejazd Gryficką Koleją Wąskotorową, podobna zresztą funkcjonuje na Żuławach.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci Władysławowo


A które z tych atrakcji najbardziej kochają Wasze dzieci? A może mają jeszcze jakieś inne ulubione? Chętnie się o tym dowiemy!
SPRAWDŹ KONIECZNIE: RODZINNE WCZASY NAD MORZEM

 

3 opinii dla “Atrakcje dla dzieci nad morzem

  1. O wielu miejscach Państwo piszecie, ale będąc w okolicach Wejherowa, Dębek , Białogóry czy Łeby nie sposób ominąć Gniewina!!! Jest to miejsce posiadające wiele atrakcji dla rodzin podróżujących z dziećmi: Kompleks „Kaszusbkie oko” z wieżą widokową, makietami dinozaurów, linowym placem zabaw, Statkiem Piratów, mini-golfem i zimnym polem szachowym. Można pokusić się również na rejs ststkiem wycieczkowym po Jezorze Żarnowieckim czy podczas złej pogody skorzystać z oferty pływalni krytej ze zjeżdżalnią.
    Gorąco polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*