prognoza pogody październik

Pogoda na październik 2016


Październik 2016 będzie typowo jesiennym miesiącem – dużo opadów deszczu, jednak nie zabraknie również przejaśnień. Szczególnie początek października zapowiada się bardziej letnio/wiosennie. Temperatury w całym kraju w ciągu dnia będą w widełkach od 10 do nawet 17 stopni, w nocy 4-8 stopni, niewykluczone również lokalne przymrozki. Druga połowa października będzie zdecydowanie bardziej pogodna i słoneczna. Zagadką pozostaje, czy podobnie jak w roku ubiegłym już pod koniec października zobaczymy pierwsze oznaki zimy -czyli pierwszy śnieg!!

prognoza pogody październikStatystycznie w Polsce przez ostatnie 50 lat temperatura dla października oscyluje w okolicach 7-9 C. Średnie opady w tym miesiącu wahają się od 30 do 60 mm na każdy metr kwadratowy. Jednak to co najciekawsze, październik bywa miesiącem dużej zmienności i ciekawych zjawisk pogodowych. Np. w 1966 w Gorzowie Wielkopolskim w połowie października temperatura wynosiła ponad 28 C, z kolej 10 lat wcześniej w Suwałkach zanotowano prawie -15 C.

Już wkrótce więcej informacji o prognozach pogody na październik 2016 – tymczasem zapraszamy do sprawdzenia pogody na zimę.

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
Pogoda na październik 2016, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*