Kino letnie nad morzem-Sopot Molo

Najdłuższe w Europie drewniane Molo Letnim Kinem! Niepowtarzalna sceneria i klimat! Przez cały lipiec i sierpień na Molo w Sopocie zapraszamy na największe w Europie wakacyjne kino pod gwiazdami! Najlepsze hity filmowe wyświetlane są codziennie, przez dwa miesiące wakacji, na olbrzymich ekranach projekcyjnych, na sopockim molo. Filmy można oglądać leżąc wygodnie na leżakach plażowych lub zasiadając na tradycyjnych góralskich ławach. Wszystkie seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca.

Tradycja sopockiego Kina Letniego zwanego też „Tenisowym” sięga lat 60-tych. Swój przydomek impreza zawdzięcza miejscu, w którym odbywały się projekcje – Sopockim Kortom Tenisowym. Kino cieszyło się dużą popularnością. Każdego dnia mieszkańcy Sopotu i turyści zasiadali na trybunach, by oglądać hollywoodzkie szlagiery. W ostatnich dwóch latach Kino Letnie ponownie zagościło w Sopocie.

Codzienne seanse w Kinie na Molo w Sopocie podzielone zostały na dni tematyczne: w poniedziałki „Kto się boi Tarantino?”, we wtorki – ambitne kino z cyklu „Bliżej Europy”. Środy jak zawsze „z Orange i mega hitem”, a w czwartki „Męskie kino”. Na początek weekendu, w piątki „Oscarowe noce”, „Komedie, komedie” w soboty, a w niedziele „Wieczory z wampirem”.

Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Należy jedynie pamiętać o uiszczeniu opłaty za wejście na Molo w Sopocie.

Seanse na Molo:  Sprawdź  REPERUTAR NA 2012 !

Wśród partnerów wspierających jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce, nie mogło zabraknąć Villeroy & Boch. Firma od wielu lat wpiera kulturę, sponsorując wybrane wydarzenia artystyczne, a niepowtarzalne produkty Villeroy & Boch są stale obecne na planach filmowych, stanowiąc wystrój zarówno współczesnych, jak i historycznych wnętrz.
Uczestników letniego festiwalu w Sopocie i w Zakopanem czeka prawdziwa uczta filmowa. Repertuar tegorocznego festiwalu podzielono na bloki tematyczne: „Nie tylko dla facetów”, wyświetlany w poniedziałki, kino skandynawskie we wtorki, a „Mega hity z Orange” w środy. W czwartki zobaczymy najciekawsze polskie filmy minionego roku, w tym „Kret” z Borysem Szycem i „Ki” z Romą Gąsiorowską. Piątkowe wieczory powinni zarezerwować miłośnicy kina francuskiego, a sobotnie – wielbiciele najwspanialszych oskarowych produkcji. W niedzielę, reżyserzy tacy jak Martin Scorsese, odsłonią tajemnice największych gwiazd muzycznych, w cyklu zatytułowanym „Rock’n’rollowe historie”.
 

Polecamy:  Apartamenty w Sopocie

1 opinia dla “Kino letnie nad morzem-Sopot Molo

  1. Miejmy nadzieję, że w tym roku repertuar i organizacja będą lepsze, bo kino letnie to świetna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*