Adam Korol

Wywiad z Mistrzem Adamem Korolem

Czasnadmorze.pl:
Czterokrotny Mistrz Świata, Mistrz Olimpijski…tytułów można by wymieniać sporo – gratulujemy w imieniu naszych czytelników. Czy ktoś tak bardzo zajęty jak Pan ma czas na dłuższy wypoczynek ? Czy Polskie lato to okres wytężonych treningów i startów czy może jednak tradycyjnie: wakacje ?

Adam KorolAdam Korol:Od wielu lat główna impreza roku w wioślarstwie czyli Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie odbywają się na przełomie sierpnia września tak więc nie ma mowy o jakimkolwiek wypoczynku czy wakacjach. Tradycyjnie Lipiec i sierpień to dwa najcięższe miesiące przygotowań do najważniejszych zawodów roku. Czas na wypoczynek przychodzi dopiero po sezonie czyli we wrześniu.

Czasnadmorze.pl:
Mieszka Pan w Gdańsku, morze tuż obok. Czy często można Pana spotkać na gdańskich plażach? A może wzdłuż polskiego wybrzeża jest jakieś szczególne miejsce, które darzy Pan specjalną sympatią ?

Adam Korol :Często można mnie spotkać (szczególnie zimą) może nie na samej plaży ale tuż obok na alejkach przylegających do plaży.Bardzo lubię biegac a deptak między Brzeźnem a Gdynią to moje ulubione miejsce treningów. Wiosną czy latem większośc czasu spędzam na zgrupowaniach więc nie mam czasu na treningi czy odpoczynek na plaży.A moje ulubione miejsce to oczywiście plaża na Górkach Zachodnich.Adam Korol

Czasnadmorze.pl:
Ostatnie pytanie: dlaczego według Pana warto wypoczywać nad Bałtykiem ?

Adam Korol:To ja teraz może krótko o moim ulubionym miejscu nad Bałtykiem czyli o Górkach Zachodnich. Przez wiele lat mojego życia mieszkałem tuż obok tak więc bardzo dobrze znam plażę i tereny do niej przylegające. I uważam że nie ma lepszego miejsca nad Bałtykiem niż to miejsce . Wspaniała, niezbyt „zaludniona” plaża , w miarę czysta woda i przepiękne tereny do spacerów sprawiają że do miejsce jest bardzo wyjątkowe. Tuż obok plaży znajduje się nowo otwarte Narodowe Centrum Żeglarstwa i Hotel Galion z doskonałą kuchnią gdzie każdy znajdzie coś dla siebie do zjedzenia.

BARDZO DZIĘKUJEMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*