Ciekawe koncerty nad morzem

Czas nad morze - koncerty nad morzemLatem polskie wybrzeże staje się naturalnym celem wielu turystów. Przyciąga ich morze i jego lecznicze właściwości, lasy i piękne widoki. Ale wszystko to z pewnością nie wystarczyłoby, żeby ściągnąć letników i trzeba przyznać, że jest tu także mnóstwo atrakcji kulturalnych.

Sprawdź koniecznie VIDEO przewodnik imprezy i dyskoteki nad morzem

Już wkrótce pełen kalendarz imprez i koncertów na 2014 r.!
Największą i najbardziej spektakularną z nich jest z pewnością gdyński Open’er Festival. Już od kilku lat przyciąga on miłośników muzyki także z zagranicy i jest uznawany za jeden z najlepszych festiwali w Europie. Jeśli chodzi o charakterystykę muzyczną, to można powiedzieć, że organizatorzy starają się stawiać na wykonawców popularnych, o uznanej renomie, jednak prezentujących wysoki poziom artystyczny. Zapiszcie ten termin: pierwszy weekend lipca- miejsce bez zmian -Gdynia, a dokładniej lotnisko Kosakowo szczegółły dot. wykonawców znajdziecie na opener.pl .

Wśród nadmorskich miejscowości wyróżnia się Władysławowo z Letnią Sceną Muzyczną 2014 – na której zagrają Pezet, Ewelina Lisowska, Kult, Brodka i wielu innych….

Nieco innymi propozycjami są festiwale muzyki elektronicznej, przyciągające rzesze młodych ludzi, którzy mają ochotę potańczyć i dobrze się zabawić. Jednym z takich wydarzeń jest Sunrise Festival w Kołobrzegu, odbywający się w tamtejszym amfiteatrze. Co roku nabiera on na znaczeniu i jest już znany poza granicami. Kolejną podobną imprezą jest Beach Party Gdynia 2014, które jak sama nazwa wskazuje, odbywa się na plaży w Gdyni i znane jest z zaawansowanych efektów scenicznych, wizualizacji i wykorzystywania pokazów pirotechnicznych. Coś dla miłośników zabawy do rana. w środku lipca 2014.

Na wybrzeżu znajdzie się też coś dla zwolenników muzyki rockowej. W Strzelinku obok Słupska w dniach odbędzie się Festiwal Legend Rocka 2014,.Nieco inny charakter ma organizowany także w Gdyni, w Parku Kolibki festiwal Globaltica. Prezentuje on muzykę, tradycję i obyczaje różnych kultur świata. Dla dopełnienia obrazu różnorodności kulturalnej polskiego wybrzeża można jeszcze wspomnieć o Festiwalu Pianistyki Polskiej odbywającym się w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Impreza ta odbywa się już od 1967 roku i jest objęta patronatem Ministra Kultury.

Nad morzem najwięcej jest jednak imprez i koncertów o trochę mniejszej skali, jednak wcale nie mniej atrakcyjnych. Całe mnóstwo imprez plażowych, dużo jarmarków w tym najsłynniejszy Jarmark Dominikański Gdańsk 2014, świetne imprezy morskie np. Zlot Żaglowców Gdynia  czy Baltic Sail w Gdańsku. Prawie w każdej miejscowości nadmorskiej organizowane są koncerty na dużych scenach np. Lato z radiem itp.

Zapraszamy również na bardzo ciekawe wydarzenia nad morzem:
Festiwal Sztucznych Ogni 2014 w Ustce
Festiwal Słowian i Wikingów
Festiwal Fajerwerków Szczecin

Jeżeli ktoś z was był na którejś z tych imprez, to niech podzieli się swoimi wrażeniami. A może znacie jeszcze jakieś inne ciekawe imprezy?

7 opinii dla “Ciekawe koncerty nad morzem

 1. Uwaga!
  W dniach 15-21 sierpnia na plaży w Łebie będzie można spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych (futbol amerykański, kitesurfing, windsurfing, siatkówka plażowa), natomiast wieczorami bawić się przy muzyce podczas tematycznych imprez (Noc karaibska, amerykańska, latynoska) oraz wziąć udział w konkursie na Miss Plaży, czy też obejrzeć filmy w Kinie pod gwiazdami facebook.com/Active.Beach

  Do zobaczenia w Łebie!

 2. Zachęcam do dodawania ciekawych wydarzeń na stronie jakieplany.pl

 3. Witam,
  Zapraszamy na XIV Western Piknik, Folk, Blues & Country Festival, który również odbywa się w niedalekiej odleglosci od naszego pieknego morza!
  40 godzin programu,
  Topowe zespoły z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Danii, Austrii, Anglii, USA, m.in.:
  • Andrzej Cierniewski
  • Babsztyl + Cezary Makiewicz – koncert jubileuszowy – 30-lecie zespołu
  • angielska grupa Henry Smith Band – zespół roku Brytyjskiego Stowarzyszenia Muzyki Country
  • austriacki zespół Big City Indians – zdobywca amerykańskiej nagrody Native American Music Awards
  • Elvis Presley Is Back – jedyny program piosenek Presleya w klimatach country w Europie
  • Arvagrass – słowacki zespół bluegrassowy
  • Ladybirds – czeskie folkowo – popowo – countrowe trio pięknych i utalentowanych dziewczyn
  • Last Hot Dogs – niemiecki zespół z Berlina grający tradycyjne country
  • Rio Grande (Dania) – rockowo, dynamicznie

  W programie również pokazy i lekcje tańca on line prowadzone przez Elę i Marka z grupami tanecznymi, m.in. Apple Jack.
  Sułomino to jeden z największych zlotów klubów motorowych z Polski, Niemiec, Czech, Skandynawii. W sobotę, 16 lipca, na paradę wokół wyspy Wolin wybierze się od 500 do 1000 maszyn.
  Western Piknik jest największym rynkiem – kiermaszem artykułów countrowych, westernowych, motorowych, rękodzieła w Polsce.
  Spotykają się tu również miłośnicy amerykańskich samochodów i off-roadu. Jest to także zlot z wieloletnią tradycją caravaningu.
  Western Piknik jest wydarzeniem promującym kulturę amerykańską o zasięgu europejskim.
  Ze względu na zróżnicowany program impreza jest dobrze odbierana przez publiczność od lat 5 do 105.
  Jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych, integracyjnych, turystycznych w Polsce. Promuje aktywne formy wypoczynku, turystykę pieszą, rowerową, konną, żeglarstwo.
  Uczestnikami imprezy (25 000 – 30 000 ludzi) są Polacy – 60%, Niemcy – 30%, inne nacje – 10%.

  Zapraszamy!

 4. witam
  mam pytanie czy w tym roku jest jakas zapowiedziana impreza techno lub naus nad naszym polskim morzem?????prosze o jakies info z gory dziekuje

 5. Karuzela cooltury oczywiście w Świnoujściu 😉 zapomniałem również o jednej wielkiej imprezie tj. Dniach Morza, Dniach Świnoujścia i Święcie Marynarki Wojennej. Czyli aż 3 imprezy w jednej wielkiej! Na turystów w ostatni weekend czerwca czeka wiele atrakcji ale jakich to Wam nie powiem bo planu nie mogę nigdzie znaleźć ;p ale jak tylko wpadnie mi taka informacja to od razu się podzielę.
  PS. W zeszłym roku na Dniach Morza była Doda która pokazała niezłe show 🙂 (oczywiście wstęp na koncert był, jest i na najbliższe koncerty, będzie darmowy!)

 6. Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) – Świnoujście 16-29 sierpień więcej na: fama.org.pl
  Karuzela Cooltury 18-20 Lipca więcej na: karuzelacooltury.pl
  na karuzeli cooltury wystąpi afromental ale i nie tylko! karuzela to nie tylko koncerty, to spektakle, debaty, wykłady! Rozrywka połączona z nauką i rozmową. Okazała się ona wielkim sukcesem w 2009 roku! Było wspaniale! Zachęcam do uczestnictwa bo chyba nie macie okazji codziennie podyskutować z sławami polskiej sceny artystycznej i politycznej a także usłyszeć Ich zdanie na różne życiowe tematy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*