Noclegi nad morzem dla niepełnosprawnych

Polskie wybrzeże jest tak piękne, że wszyscy powinni mieć możliwość zobaczenia go, cieszenia się słońcem, morzem, podziwiania tutejszych plaż i zwiedzania niezwykłych zabytków. Jeszcze nie tak dawno część turystów miała spore problemy ze znalezieniem tutaj noclegu, ze względu na brak odpowiednich udogodnień. Teraz jednak już coraz więcej obiektów oferuje pokoje specjalnie przystosowane także dla osób niepełnosprawnych.

Wakacji potrzebuje każdy, to oczywiste. Ale nie każdy ma takie same możliwości. Czasem nawet nie dostrzegamy, że to, co nie sprawia nam żadnego kłopotu, dla innych może stanowić spore wyzwanie. Są ludzie, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać lub też muszą korzystać z wózków, a wtedy każdy krawężnik czy schody zmieniają się dla nich w dużą przeszkodę. Dlatego też, aby umożliwić im spokojny wypoczynek nad morzem, właściciele hoteli czy pensjonatów inwestują w windy i podjazdy, budują rampy czy usuwają wysokie progi. W ten sposób czynią swoje obiekty przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych, które czują się w takich miejscach bardziej komfortowo. Duże znaczenie mają też uchwyty w pokojach i w toaletach, które pozwalają na większą samodzielność. Już wcale nie tak trudno znaleźć odpowiednie noclegi nad morzem dla niepełnosprawnych, a często mogą oni liczyć na bardzo wysoki standard. Dobry przykład może tu stanowić chociażby Dom Wczasowy Słodki w Jastrzębiej Górze, który oferuje tanie noclegi, w którym wszystkie pokoje na poziomie 0 są przystosowane do ich potrzeb..

Lokalizacja hoteli i pensjonatów bardzo blisko plaży, jeśli posiadają one odpowiednio zabezpieczony podjazd, ułatwia drogę i daje wiele radości z plażowania. W niektórych nadmorskich kurortach powstała już infrastruktura przy plaży, która jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych – tak jest chociażby w Ustce, natomiast w Gdańsku można nawet skorzystać ze specjalnego wózka-amfibii, dzięki któremu kąpiel w morzu będzie czystą przyjemnością. Zwłaszcza że w jego obsłudze pomagają ratownicy. To zapewnia osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom udane wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*