Oceanarium Jastrzębia Góra – opinie i ceny biletów

W sezonie letnim w okolicach Półwyspu Helskiego intensywnie reklamowane jest Oceanarium w Jastrzębiej Górze – postanowiliśmy sprawdzić, czy to atrakcja godna uwagi oraz przedstawić Wam opinie osób które już tam były. 

Oceanarium mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (wejście od tyłu po schodkach) – zanim cokolwiek zobaczycie, a szczególnie reklamowanego rekina, musicie zapłacić za bilety – i tu niemiła niespodzianka – niestety ceny biletów nie należą do najtańszych (delikatnie mówiąc) – 20 pln osoby dorosły, a dzieci płacą ulgowe "jedyne" 15 pln. Jednak gdy już wejdzie się po schodach, a dziecko aż piszczy żeby zobaczyć rekina w Oceanarium pozostaje nam tylko "przełknąć" ten wydatek i zakupić bilety. Jakie jest Oceanarium w Jastrzębiej Górze w środku? Na pewno trzeba oddać bardzo dobry stan techniczny i wizualny całej prezentacji – jednak w tej cenie można oczekiwać większej ekspozycji. Całość mieści się w dwóch niewielkich pomieszczeniach – oczywiście jeżeli dziecko jest zainteresowane przyrodą to spędzicie tam więcej niż 10 minut. 

 Poniżej cytujemy opinie internautów/turystów, którzy odwiedzili to miejsce:

"Uważam, że nie warto było odwiedzać tego Oceanarium. Moim zdaniem właściciel tego punktu powinien wzbogacić swoją galerię dodając kilkanaście zbiorników z żywą roślinnością. Być może wtedy byłoby to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Jastrzębią Górę."

"Witam. Byłem,zobaczyłem…załamałem się.15 zł. za wstęp dziecka (które po wyjściu śmiało się z "rekina" wielkości karpia).Więcej "okazów" można zobaczyć w sklepie zoologicznym.Odradzam wizytę."

"byłem w tym pseudo oceanarium, na zapleczu remizy strażackiej. wejście kosztuje drożnej niż do Wrocławskiego ZOO a zwiedza sie to w 3 minuty."

Niestety opinie o Oceanarium nie pozostawiają suchej nitki na tej niezwykle mokrej atrakcji Jastrzębiej Góry – być może w kolejnych latach ekspozycja się wzbogaci. Jeżeli jednak zdecydujecie się odwiedzić Oceanarium – podajemy adres: ul. Bałtycka 3 Jastrzębia Góra. My jako redakcja z czystym sumieniem możemy zarekomendować Oceanarium w Gdyni (jednak tam w sezonie letnim trzeba nastawić się na długie kolejki do wejścia) – w tym miejscu zakochani będą zarówno dzieciaki jak i dorośli. 

Wypoczywasz w okolicach Półwyspu Helskiego ?
Sprawdź najlepsze atrakcje dla dzieci we Władysławowie!
oraz Ocean Park Władysławowo

Z dzieckiem warto wybrać się do Muzeum Kocham Bałtyk
jest tam Wystawa LEGO i jedyna w Polsce Wystawa 3D – gdzie dotkniesz delfina!Zobaczcie jak wygląda "rekin" w Oceanarium w Jastrzębiej Górze".

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*