Pomorskie atrakcje dla dzieci

Wybierasz się na wypoczynek na Pomorze? Jesteś mieszkańcem Pomorskiego i zastanawiasz się gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem i jakie atrakcje czekają na Twoją rodzinę w okolicy? Sprawdź nasze sprawdzone propozycje. Część pierwsza to przewodnik po atrakcjach dla dzieci w regionie, czyli poza Trójmiastem, któremu poświęcimy część drugą przewodnika. Niezależnie od tego czy spędzasz na Pomorzu weekend czy całe wakacje – tutaj znajdziesz mnóstwo inspiracji dla całej rodziny!

Plac zabaw dla dzieci - Atrakcje Wejherowo Pomorskie

Zaczynamy najbliżej Trójmiasta. Może nawet się nie spodziewasz, ale w Wejherowie, tuż obok Trójmiasta można z dziećmi spędzić ciekawie cały dzień. Znajdziecie tam przepiękny park z placem zabaw, w którym Twoje dzieci się zakochają. Nie lada atrakcją będzie również przepłynięcie się rowerkiem wodnym wokół parku. Warto też odwiedzić Ratusz i zobaczyć miniaturowe Wejherowo z przeszłości (nieodpłatnie). Więcej na temat atrakcji dla dzieci w Wejherowie.

Sprawdź również:
Atrakcje na niepogodę
Trójmiasto atrakcje turystyczne dla dzieci

Jeśli już wybierzecie się w te okolice, warto nadrobić kilkanaście kilometrów i odwiedzić Gniewino. To właśnie tam podczas Euro 2012 zatrzymała się reprezentacja Hiszpanii, jednak nie ze sportowego punktu widzenia warto odwiedzić tą miejscowość. Kaszubskie Oko – tak nazywa się 44-metrowa wieża widokowa, to jedna z najwyższych w województwie pomorskim, zapewniająca widok na piękne okolice Północnych Kaszub aż do morza. Znajdziecie tam również plac zabaw, stanowiska do minigolfa, makiety dinzoaurów czy ziemne szachy na wielkiej szachownicy/ Dzieciaki mogą również wspinać się na ściance lub hasać w małym parku linowym. Więcej o atrakcjach dla dzieci w Gniewinie przeczytasz tutaj. Jeśli Wasze dzieci lubią zwierzaki, to jest na Pomorzu takie miejsce, w którym spotkacie sporo najszybszych ptaków świata. Ferma Strusi w Kniewie to miejsce prowadzone z pasją. Poza oglądaniem strusi, ale również wielu innych zwierzaków w mini zoo będziecie mogli kupić strusie jajo, a nawet posmakować jajecznicy z jednego wielkiego jaja.

Kaszuby atrakcje dla dzieci Pomorskie

Największym subregionem w województwie pomorskim są Kaszuby, ciągną się od Wybrzeża Bałtyku, aż w głąb regionu. Niezwykłą atrakcją jest Dom do góry nogami (tych już jest coraz więcej, w innych wersjach można je zwiedzać np. w Łebie czy Władysławowie)i całe Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Jeśli interesujecie się kulturą regionu, warto odwiedzić żywe muzeum ceramiki w Chmielnie. Kierując się w stronę Pomorza Środkowego z łatwością traficie do Łeby – tam na Wasze dzieciaki czeka niesamowity Park Dinozaurów – pięknie wkomponowany w otoczenie. To właśnie tam możecie przejechać się pojazdem Flinstonów. Jedną z nowszych atrakcji tej okolicy jest Park Labiryntów. Oczywiście niezaprzeczalną perłą Pomorza jest Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami. W okolicach Łeby znajdziecie również pięknie odrestaurowaną Krainę w Kratę oraz Skansen w Klukach – w których Wasze dzieci mogą uczestniczyć w żywych lekcjach historii.

Pomorze Atrakcje dla dzieci-Półwysep Helski

Amatorów militariów, historii czy gier wojennych warto zabrać na Szlak Militarny na Półwyspie Helskim. Na Pomorzu nie brakuje tzw. "żywych świadków historii", a bunkry w Jastarni czy na Helu w jedną chwilę przenoszą Cię w czasy II Wojny Światowej. To atrakcja szczególnie dla starszych dzieci. Możecie wówczas zorganizować sobie rodzinny aktywny weekend i wybrać się na wyprawę rowerową w przepięknej sceneriinadmorskiej ścieżki rowerowej na Hel. Jej przebieg wzdłuż Zatoki i brak wzniesień to niebywała gratka na rodzinne wycieczki rowerowe. Wizytę na Helu trzeba zwieńczyć odwiedzeniem fokarium, pamiętajcie jednak, że w lipcu i sierpniu są tam gigantyczne kolejki – tutaj sprawdzisz ceny i godziny karmienia fok. Jeśli zostanie Wam chwila, możecie też spojrzeć na okolicę z Latarni Morskiej Hel. Nie ulega jednak wątpliwości, że najpopularniejszą latarnią na Pomorzu jest ta w Rozewiu. Wybierając się w okolice Półwyspu warto odwiedzić Osadę Łowców Fok . U podnóża Zamku, nad Zatoką Pucką znaleziono ślady cywilizacji sięgające nawet V tys. lat p.n.e.! Znajdziecie tam ciekawie zaaranżowaną ścieżkę edukacyjną i taras widokowy.

rejs jachtem to atrakcja nie tylko dla dzieci

Będąc nad samym brzegiem Zatoki Puckiej, aż żal byłoby nie popływać choć przez chwilę na jej wodach. Jeśli jeszcze nie pływacie na desce surfingowej, możecie bezpiecznie spróbować rowerków wodnych w przystani w Swarzewie lub łódek czy jachtów z wypożyczalni w Pucku. Tam też możecie wynająć rejs z instruktorem czy sternikiem, dzięki któremu nawet bez patentu czy wybitnych umiejętności możecie przez chwilę poczuć się wilkiem morskim. Jeśli jednak macie w swojej rodzinie młodzież, albo sami chcecie spróbować czegoś bardziej ekstremalnego, polecamy wyciąg wakeboardowy w Sławutówku

Całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych znajdziecie w popularnym Władku. Jest tam m.in. Ocean Park z wielorybem w skali 1:1 i gigantycznym placem zabaw, świetny park linowy, wieża widokowa czy muzeum motyli. Niebywałą atrakcją otwartą w 2013 r. jest aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci z podgrzewaną wodą, z basenami o powierzchni 1000 m2, a to wszystko na otwartym powietrzu. Tutaj przeczytacie o wszystkich atrakcjach dla dzieci we Władysławowie.

Aquapark we Władysławowie-kolejna atrakcja dla dzieci na Pomorzu

Już wkrótce kolejne propozycje na rodzinny weekend czy wczasy na Pomorzu! Atrakcji dla dzieci w województwie pomorskim jest tak wiele, że nie ma mowy abyście się nudzili!

1 opinia dla “Pomorskie atrakcje dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*