Ranking Miejscowości Nadmorskich plaże opinie wakacje 2021

Ranking miejscowości nadmorskich 2024

Ranking miejscowości nadmorskich
Gdzie najlepiej nad morze? Pewnie nie raz zadawaliśmy sobie takie pytanie. Czasnadmorze.pl przy Waszej olbrzymiej pomocy co roku tworzymy Ranking Miejscowości Nadmorskich.

Sprawdź koniecznie: Gdzie z dziećmi nad nad morze

W poprzednich latach ocenialiśmy 20 miejscowości, jednak w tym roku, na podstawie kilkudziesięciu tysięcy Waszych głosów zdecydowaliśmy się na wybór 20 miejscowości nadmorskich w 2 kategoriach, które cieszą się największą popularnością i najlepszymi opiniami. To właśnie Wasze opinie i prawie pół tysiąca komentarzy stanowią najważniejszą wartość rankingu. Prosimy również o komentarze i opinie o małych uroczych miejscowościach których w rankingu brak – już wkrótce na czasnadmorze.pl znajdziecie przewodnik po perełkach Wybrzeża.

Głosujemy – aby zagłosować wystarczy "polubić" wybraną miejscowość z listy poniżej. Zachęcamy do udostępniania i promowania Waszego ulubionego wakacyjnego kurortu. W poprzednią edycję ranking wygrywało Świnoujście, jednak Mielno, Władysławowo czy Kołobrzeg "deptały mocno po piętach" liderowi. Jak będzie tym razem? Czekamy na Wasze głosy i opinie!  

Darłowo
 
Hel
 
Jastarnia  
Łeba
 
Kołobrzeg
 
Krynica Morska
 
Mielno
 
Międzyzdroje
 
Świnoujście
 
Ustka
 
Władysławowo
 

Sprawdź koniecznie: 
Pogoda długoterminowa nad morzem

 

 

460 opinii dla “Ranking miejscowości nadmorskich 2024

 1. Goraco polecam Darłówko jezdzimy juz tam 10 lat. Plaża czysta miasteczko zadbane wszystko pod ręką wszędzie blisko-jak z dziecmi wczasy to Goraco Polecam to urocze miejsve jakim jest Darłówko :)))) W tym romu również tam jedziemy na wczasy :))

 2. Ustka – to znany nadmorski kurort,

  położony w centralnej części polskiego wybrzeża, pełen słońca. Jest to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Ustka jest niewielka, lecz bardzo urokliwa. Z jednej strony jest bardzo popularnym miejscem dla amatorów morskich i słonecznych kąpieli, a z drugiej – dzięki panującym tutaj doskonałym warunkom krajobrazowym i mikroklimatycznym (bogate w zdrowotny jod powietrze) od ponad 150 lat gości wielu turystów przyjeżdżających także w celach leczniczych.
  Tym wszystkim, którzy przyjeżdżają do Ustki a żeby odpocząć, uciec od wielkomiejskiego zgiełku, zrelaksować się i wyciszyć, polecamy:
  Ustkę Zachodnią.

  Ta mniej uczęszczana część miasta, ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową a ceny są tu znacznie niższe.
  Położenie, powoduje, że aby dojść do morza, musimy przejść przez wspaniały nasycony jodem nadmorski las sosnowy, można się całkowicie wyłączyć i zapomnieć o zmartwieniach życia codziennego.

  – Znajduje się tu, „Najpiękniejsza Polska Plaża”, która jest szeroka i piaszczysta, każdy bez problemu znajdzie tu wolne miejsce, o dowolnej porze dnia.

  – Port zachodni – w którym cumuje niezliczona ilość kolorowych kutrów, to ulubione miejsce dla fotografów oraz wczasowiczów, którzy chcą uwiecznić swój pobyt tutaj, na ich tle.

  -Twierdza Ustka (Bunkry Bluchera) – to kompleks, powstałych jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku, fortyfikacji. Bunkry znajdują się niedaleko wejścia do portu w Ustce – przy zachodnim falochronie. Na terenach Bunkrów Blüchera uruchomiono Interaktywny Bunkier, który pozwala lepiej poznać historie ostatniej wojny, zobaczyć jak wyglądało bombardowanie, czy atak gazem bojowym.

  – Usteckie III molo – Według planów Hitlera, Ustka miała stać się nowoczesnym portem, drugą Gdynią i zarazem prawdziwą wojenną twierdzą.
  Dziś resztki tego, co w wielkich planach imponowało wojennym rozmachem, pochłania morze. W miejscach, w których lufy wielkich armat, miały celować w majaczące na horyzoncie statki, przechadzają się odwiedzający kurort turyści. Często nie mają świadomości, że w latach trzydziestych ubiegłego wieku, wielką budowę w Ustce, wizytowały całe wycieczki nazistowskich działaczy i inżynierów.

  – Uroczysko – grubszy niż w innych rejonach Usteckiej plaży piasek, jest suchy przesuwając się pod stopami, trąc o siebie, wydaje charakterystyczny dźwięk, zwany przez tutejszych mieszkańców śpiewem. Tak, więc piasek na plaży w Ustce – Uroczysku śpiewa. Jest tu naprawdę pięknie i uroczo w pozytywnym, sensie tego słowa. Idąc wąską ścieżką wydeptaną przez turystów i miejscowych, prowadzącą z plaży, w głąb lądu, trafimy nad urocze jeziorko. Według wierzeń tubylczej ludności w jeziorku o niemieckiej nazwie Seekenmoor, mieszkały złe duchy. Mówi o tym, znana legenda pod tytułem „Tajemnica Seekenmoor. Kolejne leśne dukty, doprowadzą nas do samotnej leśnej mogiły, nie dziwmy się – to przecież Uroczysko… Grób Nieznanego Polskiego Żołnierza, którego zabito tu w 1945 roku. Z niewyjaśnionych przyczyn nie przeprowadzono ekshumacji i grób robi niesamowite wrażenie.

  – Lędowskie Wydmy, położone na zachód od Ustki, są dość wyraźnie wykrojone w krajobrazie. Od południa otacza je równinny obszar (do 10 m n.p.m.), dość często zabagniony, który lekko obniża się w kierunku zachodnim, schodząc w rejonie Zaleskiego Bagna do I m n.p.m. Od Wydm Modelskich i Zaleskich, położonych bardziej na zachód, oddzielone są lekkim obniżeniem wydmowym. Obszar Wydm Lędowskich długości 4,5 km i szerokości 1,5 km, posiada dość znacznie urozmaiconą rzeźbę; wysokości wahają się od 11—41 m n.p.m. Wydmy porośnięte są lasem iglastym i roślinnością wydmową. Najwyższym szczytem pasma, jest „Ognica”, która wznosi się na 41 m n.p.m.

  – Wędkarstwo – Ustka Zachodnia, to raj dla wędkarzy. W sezonie letnim, dosłownie każda luka między zacumowanymi kutrami, jest zajmowana przez wędkarzy, stanowiących nie lada atrakcję. Ich walki z rybą, przykuwają wzrok ludzi zwiedzających kurort. Można tu upolować okazałe: okonie, leszcze, płocie i sandacze. Z samej plaży łowi się flądry, węgorze, ryby słodkowodne i rzadziej trocie. Natomiast z 3 mola: belony, a główek śledzie. Na tych, którzy szukają mocniejszych wrażeń czeka kilkanaście kutrów oferujących wędkarskie wyprawy morskie.

  – Kładka – Przeprawa przez kanał portowy w Ustce, to jedna z ważniejszych inwestycji ostatnich lat. Pięćdziesięciometrowa kładka, została zainstalowana po zachodniej stronie portu. Jej ruchome ramię, umożliwia statkom wpłynięcie do portu. Przeprawa łączy oba brzegi, dwa razy w ciągu godziny, przez 15- 20 minut. Potem w 2 minuty przesuwa się na zachodnią stronę nabrzeża. Stała się Atrakcją Ustki, w sezonie do przeprawy ustawiają się tłumy kuracjuszy, którzy chcą zwiedzić zachodnią, część miasta.

  Rzeka Słupia – Przystań Kajakowa w Ustce Zachodniej
  Spływy kajakowe to obcowanie z przyrodą, zabawa na świeżym powietrzu, wieczory przy ognisku…

  Jeśli kochasz przyrodę i piękne krajobrazy, polecamy spływ kajakowy, rwącą i dziewiczą na tym odcinku „Rzeką Słupią” z miejscowości Bydlino aż do przystani kajakowej w Ustce Zachodniej.

  Słupia – to rzeka różnorodna, na której nie sposób się nudzić. Kręta, meandrująca wśród łąk i lasów, by za chwilę zamienić się w wartki potok otoczony wysokimi, urwistymi brzegami. Niezwykła malowniczość, pękne krajobrazy, urozmaicony bieg rzeki i pierwotna przyroda to największe zalety tego szlaku.
  Zdjęcia Przystani w Ustce Zachodniej
  Ustka Zachodnia

  W 2014r. za pieniądze z opłaty klimatycznej, wybudowany został leśny trakt nadmorski, który połączył ulicę Kościelniaka z plażą. Z projektu unijnego powstała, zwodzona kładka, łącząca brzegi portu, wyremontowano ulicę Westerplatte. Mieszkańcy Osiedla Kwiatowego z własnej inicjatywy, zakupili piękne tabliczki i oznaczono dojście do morza. Zachodnie Osiedla stają się coraz atracyjniejsze i coraz więcej osób, wybiera noclegi w tej spokojniejszej, bardziej naturalnej i piękniejszej części Ustki. Turyści wręcz twierdzą, że tylko tu można naprawdę wypocząć nad morzem.
  Mikroklimat leśno-morski, sprzyja tym którzy kochają, aktywny wypoczynek, na świeżym powietrzu. Niezliczona ilość malowniczych leśnych szlaków, tras nordic walking, zagubionych leśnych fortyfikacji, tajemniczych miejsc oraz niskie ceny noclegów, są niewątpliwym atutem tej części miasta.

  Marcin Daszyński

 3. Nie ma tu mojej miejscowości najlepsiejszej nad Bałtykiem a jest nim Jastrzębia Góra. Może i nad morze trzeba po schodach wysokich chodzić, ale jest to najmilsza miejscowość morze z góry wygląda cudownie masa knajpek i kilka restauracji ceny bardzo przystępne w tym Dom Whisky z ofertą taką że ogarnąc nie można. Przyjemne pensjonaty z ceną niewygórowaną a lepszym standardzie niż w Ustroniu Morskim gdzie zamiast kabin prysznicowych mają brodzik i jakąś szmatę orza mikroskopijne pokoje ,ale dajmy spokój temu zapupiu. Jastrzębia Góra to naprawdę przyjemna miejscowość blisko do Władysławowa które niestety jest brzydkie ale za to świeżutkie ryby i droga na Hel ale to prawda zawsze zatłoczona więc hel można sobie darować.

 4. Sluzylem tu wojsku i jest to dlamnie najlepsza miejscowosc do letniego wypoczynku

 5. Polecam Świnoujście z najpiękniejszą plażą na Wybrzeżu, plaża cudów i nie tylko 🙂

 6. A jak kocham Świnoujście, już od wielu lat. Bedąc w Świnoujściu przy okazji odwiedzam niemieckie plaże, zwiedziłam już też Ystad i Kopenhagę

 7. Jeżdżę nad morze już od 10 lat. Byłam w Karwii, Jarosławcu, Darłówku i innych. Ale odkąd 5 lat temu trafiłam na Mielno – jeżdżę tylko tam i nie zamierzam przestać. Jest najlepiej! Nie da się nudzić! Plaże są piękne i zawsze coś się dzieje! Zdecydowanie polecam! 🙂

 8. Ja staram się nie jeździć dwa razy do tej samej miejscowości bo mamy wiele pięknych miejsc w Polce nad morzem. Jednak Rowy to jest miejsce do którego warto wrócić i ja tak zrobię właśnie tego lata Rowy Rowy i jeszcze raz Rowy Polecam

 9. Szczerze te sporyy i dyskusje nie mają najmniejszego sensu.Każdy woli coś innego 22latek ze znajomymi będzie sie nudził w Świnoujściu a znowu rodzina z 3dzieci nie ogarnie tego co sie dzieje w Mielnie.Byłem w wielu miejscowościach i w każdej jest coś fajnego

 10. To zielone miasto z najpiękniejszą plażą, wieloma ciekawymi miejscami spacerowymi i rowerowymi, tu nawet przy pochmurnym niebie znajdziecie miejsca do aktywnego wypoczynku lub leniuchowania. Jest kilka placów zabaw dla dzieci i kilka zabytkowych, urokliwych miejsc.

 11. Kołobrzeg, Kołobrzeg i tylko Kołobrzeg właśnie dzisiaj wróciliśmy z długiego czerwcowego weekendu z Kołobrzegu i od lat tam i tylko tam spędzam każdy wolny czas. Odpoczywamy bawimy się i spożywamy najlepsze lody na świecie w Świecie Lodów w Portowej!!!Polecam wszystkim !!!!!!!!

 12. Jeśli z dziecmi lub seniorzy to tylko Dźwirzyno, dla młodziezy Mielno lub Władysławowo lub Międzyzdroje

 13. Rowy zdecydowanie są najlepsze spośród wielu innych miejscowości w których byłam. Spokój, park, piękna i czysta plaża ( jeśli się dobrze przyłożyć to nawet w upalny dzień można znaleźć miejsce, gdzie nie ma nikogo).
  ROWY GÓRĄ!

 14. ja byłam w Międzyzdrojach, Ustce, Kołobrzegu i Świnoujściu.. najmniej z tych 4 miast podobało mi się w Świnoujściu.. praktycznie jak nie ma pogody lub wieczorem nie ma co tam robić.. miasto śpi.. nuda i jeszcze raz nuda.. i te promy.. :/ w tym roku nie wiem gdzie się wybrać.. myśleliśmy o Mielnie, ale przeczytałam dużo negatywnych opinii na forum, że tam są ćpuny i w ogóle jeden wielki syf.. więc nie wiem gdzie jechać.. prawda jest taka, że obojętnie gdzie by się nie jechało najważniejsze jest towarzystwo a nie miejscowość.. kiedyś jeździłam z ekipą i było fajnie wszędzie.. od ostatnich 3 lat jeżdżę tylko z mężem i zwyczajnie się nudzę obojętnie gdzie bym nie pojechała bo co we dwóch można robić dzień w dzień.. a znajomych nie mamy już bo się wyprowadzili i urwali kontakt.. :/

 15. Rowy jeżdżę tam od kilku lat i jest super. Wszystkiego pod dostatkiem i ten Park Narodowy. Bajka

 16. a czemu nikt nie pisze o Karwii
  to bardzo fajne miejsce ,ładne plaże ,dobre jedzenie i dużo atrakcji .
  jestem tam co roku w wakacje i jest pięknie

 17. dla rodzin z dziećmi polecam spokojne dąbki-bobolin .czyściutkie plaże dobre jedzenie i spokój ,spokój,spokój.polecam

 18. Bialogora i jeszcze raz Bialogora .to oaza ciszy i spokoju .cudowna plaza i tajemniczy las nadmorski .wiem co pisze bo zwiedzilam bardzo wiele miejscowosci nad naszym morzem .i moge je opisac ,ale po co .nie urzekly mnie

 19. Ustka-odwiedzana przeze mnie parokrotnie;)tyle się tam dzieje i w dzień i nocą,nie sposób się nudzić. Bardzo fajny,przyjazny klimat.Polecam!!!Łeba-piękny Park Narodowy,nic poza tym;(rozczarowałam się.

 20. od kilku lat wybieram zachodnią część Bałtyku (Międzyzdroje), a Świnoujście z pewnością byłoby super, gdyby nie…odcięcie od reszty Polski przez stare i utrudniające życie turystom PROMY! Władze Świnoujścia niech biorą przykład od sąsiadów np. most w Straslund, a turyści w sezonie na pewno dadzą im zarobić jak Oni pozwolom im do siebie wjechać.

 21. Mielno, mielno i jeszcze raz Mielno!

  To jest ziemia święta ludzi młodych. Polecam każdemu najlepszą plaże nad bałtykiem, i Hasło przewodnie tej miejscowości :

  Mielno- tu życie zaczyna się nocą!!!

 22. POLECAM MIELNO!!!!Już 4 sezon tam byłem i na pewno jeszcze odwiedzę

 23. W Świnoujściu byłam 3 razy i ciągle odkrywam coś nowego,tam nie można się nudzić.Byłam już w różnych miejscowościach nadmorskich i żadna nie jest tak urokliwa.Ja wszystkim polecam Świnoujście.Właśnie niedawno wróciłam z wakacji z tego cudownego miejsca i uważam ,że były to najlepsze wakacje do tej pory.Ja jestem zachwycona:)

 24. Choć w Międzyzdrojach wszystko się zaczęło,to Świnoujście(niezależnie od pory roku,i przeprawy promowej)pozostanie na zawsze moim lekiem na zmęczenie,odskocznią od wszelkich trosk, super warsztatem gdzie gdzie można naładować swoje akumulatory na kolejne miesiące życia.
  Odwiedzałem też inne miejscowości nadmorskie od Świnoujścia po Hel,wyspę Bornholm, plaże we Włoszech i w Hiszpanii.
  Wybieram jednak Świnoujście do którego przyjeżdżam 4 razy w roku przez ostatnich 25 lat.

 25. A ja powiem krótko dla mnie Darłówko jest THE BEST!Każdemu życzę takich wakacji jakie miałam z rodziną w sierpniu właśnie w Darłówku!!!!TYLKO DARŁÓWKO!!!!

 26. W Świnoujściu byłem 9 razy i uważam że to najlepsza miejscowość nad morska.Jak nie ma pogody na plaże to jest wiele innych atrakcji.Co roku tu jestem chodź na kilka dni.Uwielbiam ścieżki rowerowe.

 27. Od 12 lat tylko Świnoujście. Zawsze zostawiamy sobie coś do zrobienia na rok przyszły i zawsze tu wracamy.

 28. plaża w świnoujściu jest przepiękna powiększona i jest najleprzą plaża jaką znam i na pewno opłaca się jeżdzić na plaże do świnoujścia niż do takich mniedzyzdroii nasza plaża w świnoujściu jest zadmana dużo ludzi się do nas przyjeżdża i nie tylko polacy ale i zza zagranicy a tagrze promenada co roku się odpywa kolo kultury i dni morza a tagrze wesołe miasteczko a nie zapominajmy o latarni morskiej i fordzie gecharda dlatego głosujmy na najleprzą miejscowośc nadmorską

 29. ŚWINOUJŚCIE:to najleprza plaża pod ślońcem:P w Świnoujściu na promenadzie zawsze są jakieś atrakcje w tym roku byli INDIANIE tańczyli bawili się dlatego plaża Świnoujście powinna być numerem 1 jako najleprza plaża

 30. Świnoujście to po prostu perełka.
  Jestem mieszkańcem 0d 30 lat i nie zamierzam się stąd wyprowadzać.To,że jest trochę drogo to inna sprawa ,ale piękno i atrakcje Świnoujścia biją na głowę inne miejscowości.
  ŚWINOUJŚCIE NA ZAWSZE 1000% PIĘKNA

 31. Wszyscy piszecie o Międzyzdrojach , Świnoujściu czy o Sopocie i innych znanych miejscowościach. Dlaczego nie ma w rankingach takich miejscowości jak Gąski , Chłopy czy wspaniałe Sarbinowo w którym można wspaniale spędzić czas urlopu. Niczym nie odbiega od tych większych miejscowości , no może tym że jest tam taniej niż w Międzyzdrojach czy w Świnoujściu. Co prawda nie spotkamy tam tłumu gwiazd i celebrytów jak jest to w Międzyzdrojach ,ale można spotkać gwiazdy i celebrytów większego kalibru które są już zmęczone natłokiem wielkich miast. Coraz częściej przyjeżdżają tam aktorzy piosenkarze czy posłowie. I od razu apel do wszystkich którym bliskie jest nasze morze byśmy bronili dostępu przed wybudowaniem w Gąskach elektrowni atomowej. Mimo iż referendum nadmorskich miejscowości w tej sprawie się odbyło i 95%mieszkańców było przeciw wybudowaniu tam elektrowni atomowej władze postanowiły postawić na swoim. Nikt nam nie mówi o zagrożeniach jakie stwarza atom, a zagrożenia niewątpliwie są. Żadna władza nie powie prawdy o zagrożeniach każda będzie tylko mówiła o wątpliwych korzyściach jakie przyniesie elektrownia atomowa. Skutki Czarnobyla widzimy dzisiaj. Od kilku lat jest większa zachorowalność na raka , oczywiście o tym się nie mówi lub specjaliści pracujący dla rządu nie zauważają tych częstszych zachorowań na raka. Zresztą jeżeli nie zjednoczymy się w tej sprawie z ludźmi z tych nadmorskich miejscowości które tak chętnie latem odwiedzamy to wszystkie te miejscowości będą zagrożone przez tę elektrownię atomową. Widać ktoś u władzy chce by Polacy jeździli do Egiptu , Grecji czy Hiszpanii i tam zostawiali swoje ciężko zarobione na wakacje pieniądze, byśmy napędzali gospodarkę innych państw które chylą się ku upadkowi w strefie Euro. Musimy powiedzieć dość panom u władzy których stać na to by polecieć na Malediwy nawet na miesiąc. Nie pozwólmy by nasze morze zamieniło się w świecącą maź tylko dlatego że politycy pobrali już zaliczki od lobbystów za wprowadzenie francuskich technologii w tej elektrowni i od rosyjskich lobbystów za wybudowanie tej elektrowni.

 32. Świnoujście jest przepiękne,szeroka plaża na której mogliśmy wjechać wózkiem aż nad sam brzeg morza-dzięki zjazdom(nigdzie się z takim luksusem nie spotkałam;-)))dla mnie rewelacja.Promenada zawsze zaskakiwała czymś nowym,piękne apartamenty,szkoda że pogoda nam nie dopisała,ale mimo tego świetnie się bawiliśmy i obiecaliśmy sobie jeszcze tam wrócić.
  Polecamy.
  Świnoujście nr.1 w rankingu miejscowości nadmorskich 2012

 33. Świnoujście ponad wszystko od lat !!!
  Pozdrawiamy !!!

 34. Do Świnoujścia przyjechałem z rodzinką na kilka dni i zamierzaliśmy dalej ruszyć w trasę nadmorskich miejscowości, taki był wakacyjny plan lata 2000 roku. Tak nas urzekło Świnoujście, że tu pozostaliśmy cały niemal miesiąc, od tego czasu, już od 12 lat, tu spędzamy każde wakacje, bo co roku odkrywamy tu coś nowego, ciekawego. Świnoujście dobre jest na słońce i na deszcz! I wcale nie jest prawdą, że Świnoujście słynie z najpiekniejszej plaży nad Bałtykiem. Chcecie wiedzieć z czego jeszcze? Wystarczy przyjechać tu tylko na kilka dni…

 35. Spory są bez sensu. Są trzy miejscowości nad polskim morzem które zaspokoją potrzeby większości ludzi. Są to Kołobrzeg, Świnoujście i Sopot. Wszystkie trzy są piękne i na prawdę można się tam świetnie bawić czy deszcz, czy słońce. Mocna druga liga to Władysławowo, Ustka, Darłowo, Mielno – tam spokojnie wypoczniecie. Jest też dużo mniejszych miejscowości które mają sporo do zaoferowania – ale tu można różnie trafić. Można znaleźć swój kąt i swoje miejsce i mieć na prawdę fajnie. Całkiem niezły jest Hel, ale pod warunkiem że przyjedziecie i wyjedziecie w nocy 🙂 komunikacja tam to koszmar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*