Rewal

Czas nad morze RewalCałe Pobrzeże Szczecińskie słynie z doskonałych warunków klimatycznych i pięknych krajobrazów, a przede wszystkim z pięknej plaży i morza, które zapewnia wspaniały wypoczynek. Na tych terenach jest mnóstwo atrakcji, które coraz chętniej odwiedzają turyści. Szczególnie już upodobali sobie Rewal i okolice. Rewal łączy w sobie kameralny klimat z dobrze rozbudowaną ofertą turystyczną, zapewniającą szeroką gamę możliwości dla każdego. Znajdziemy tu noclegi na każdą kieszeń i w każdym standardzie, a do tego gastronomię każdego rodzaju, od popularnych smażalni ryb do eleganckich restauracji. Miejscowość ta jest bardzo zadbana, posiada charakterystyczną niską zabudowę, jest tutaj mnóstwo zieleni, wiele ośrodków wczasowych i sanatoryjnych, które oferują różnorodne zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne i lecznicze. Można tam skorzystać z basenów, jacuzzi i sauny. Widok morskich fal i czyste powietrze, spacery morskim brzegiem, chwile odpoczynku w którejś z małych, zacisznych kawiarenek, pomagają odprężyć się i stwarzają magiczną atmosferę relaksu, jaką można poczuć tylko nad Bałtykiem. A skoro mowa o pięknych widokach, to Rewal może poszczycić się położonym na klifie okazałym tarasem widokowym, z którego podziwiać można całą paletę kolorów natury rozciągających się nad morzem. Niesamowicie wyglądają tu zarówno wschody i zachody słońca, jak i rozbuchane fale podczas sztormu. Podobno w okolicy można wypatrzyć mieszkającą tu fokę Depkę, wypuszczoną z fokarium w Helu. Rewal to także stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która w sezonie letnim kursuje między Gryficami i Trzebiatowem, a turyści korzystają z niej bardzo chętnie. Można nią dojechać choćby do Trzęsacza, w którym znajdują się ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV i XV wieku. Choć kościół ten zbudowano aż 2 km od morza, to później klifowy brzeg zaczął się osuwać i doprowadził do zawalenia znacznej części budowli. Jest to jedyny tego typu obiekt w Europie. 
 
Jako stara rybacka osada, Rewal posiada nadal przystań dla rybaków, którzy po powrocie z morza zazwyczaj nie mają tu problemu ze sprzedaniem swojego połowu. W miejscowym amfiteatrze praktycznie codziennie w sezonie występują gwiazdy estrady i kabarety, umilając widzom ciepłe wieczory. Są tu organizowane m. in. Wybory Miss Bałtyku. Morze i ukształtowanie terenu okolicy pozwalają na uprawianie wielu sportów, są tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, boiska i place zabaw, a także szlaki turystyczne. Przyjeżdżając tutaj nie można nie wypocząć, a przy tym też trudno się nudzić. Chyba że któryś z naszych czytelników ma inne zdanie? Jeśli tak, to nie bójcie się go przedstawić na naszym forum.
 
Czas nad morze Rewal

Rewal – Atrakcje:

Taras widokowy Rewal
Ruiny gotyckiego kościoła z przełomu XIV i XV wieku w Trzęsaczu
Baza Rybacka Rewal
Amfiteatr Rewal
stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej Rewal
 
 
 

 

2 opinii dla “Rewal

  1. Super okolica!!!Będziemy w Rewalu po raz trzeci…kochamy to miejsce, idealne dla rodzin z dziećmi, wszędzie blisko, cudowny klimat, przecudna plaża:)Tęsknię!!!

  2. Super miejscowość jak ktoś chce sie zakochać w morzu. Ja tam jeżdze od kilku lat i zabiera znajomych i są tak samo zauroczeni tą małą miejscowością ,super atmosfera na mieście dobre jedzonko polecam smażalnie na klifie rybka 1 klasa jak ktoś lubi to jest gdzie potańczyć spacerki promenadą mnóstwo sklepików i to z normalnymi cenami wieczorem to miasteczko tętni życiem dużo do zwiedzania w okolicy no i ciuchcia ,latarnia ,ruiny kościoła taras widokowy super jeszcze raz super.Ja zatrzymuje się w pensjonacie BOJA właścicielka pani Bożena równa babka konie można z nią kraść kuchnia ze sprzętam do dyspozycji plac zabaw, grill no i co najważniejsze przez uliczke a może raczej chodnik w stroju na plaże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*