jarosławiec atrakcje co zwiedzic

Jarosławiec — atrakcje, co zwiedzić?

Jarosławiec to pewnego rodzaju ukryty klejnot bałtyckiego wybrzeża. Poza sezonem — jest to senne miasteczko, w którym mieszka mniej niż 400 osób, jednak w trakcie sezonu miejsce to ożywa i otrzymuje nowy impuls do życia! Sprawdźmy więc, co skrywa w sobie to miasto położone pomiędzy Darłowem a Ustką, tuż w sąsiedztwie pięknych jezior i lasów! Jakie najciekawsze atrakcje warto odwiedzić w Jarosławcu?

Plaża Jarosławiec

 

Oczywiście naszą listę atrakcji rozpoczynamy od plaży w Jarosławcu. Plaża ta jest z natury nieco kamienista, jednak dzięki piaskowi “importowanemu” z pobliskiej Ustki, wypoczynek tutaj jest całkiem komfortowy. Będąc na miejscu, warto także skorzystać z okazji obejrzenia pięknych, wręcz malowniczych klifów, które zachwycą niejednego turystę!

 

Jarosławiec plaża atrakcje

 

Przystań rybacka Jarosławiec

 

Przystań rybacka to niezwykle ważne miejsce dla miasta Jarosławiec, ze względu na jego przeszłość związaną nierozerwalnie z rybołówstwem. To tutaj obejrzycie kutry, które stale pracują, dostarczając mieszkańcom (i nie tylko) świeżo złowione ryby. Być może uda wam się coś nabyć prosto z łodzi?

 

Latarnia morska Jarosławiec

 

Latarnia morska w Jarosławcu to jedna z najchętniej odwiedzanych i zarazem najbardziej charakterystycznych budowli całego miasta. Osiągająca wysokość aż 33 metrów, jest piękna nie tylko z zewnątrz, ale też po wejściu na nią! Tak — latarnia morska jest możliwa do zwiedzenia w sezonie, z czego niewątpliwie powinniście skorzystać, jeżeli pragniecie obejrzeć Jarosławiec z nieznanej dotąd perspektywy!

 

Muzeum Bursztynu

 

Muzeum Bursztynu to atrakcja skupiająca się na — jak można się domyślić — bursztynie. Ekspozycja obecna na miejscu pozwala na zobaczenie bursztynu w całkowicie nowym świetle. Poznacie tu nie tylko to jak powstaje i jak eksploatowany jest ten surowiec. Poza tym, zobaczycie na własne oczy, jak przez lata wydobywano ten drogocenny dziś brunatno-brązowy bursztyn!

 

Aquapark Jarosławiec

 

Jeżeli szaleństwo na plaży wam nie wystarczy, a wy sami będziecie potrzebować kolejnych wrażeń związanych z wodą, to koniecznie musicie zastanowić się nad odwiedzeniem lokalnego aquaparku. Nie zabrakło tu typowych dla tego typu miejsc atrakcji. Przeróżne zjeżdżalnie, jacuzzi czy sztuczne fale na pewno zapewnią świetną rozrywkę, niezależnie od tego, ile macie lat!

 

Motylarnia w Jarosławcu

 

Motylarnia zlokalizowana w Jarosławcu to wręcz idealne miejsce na połączenie nauki wraz z rozrywką. W tym budynku znajdziecie naprawdę imponującą ilość zróżnicowanych gatunków motyli z całego świata. To jednak nie jest nic na kształt muzeum czy też ogrodu zoologicznego. W motylarni każdy pojedynczy owad porusza się swobodnie, więc nie zdziwicie się, jeżeli jeden z nich przysiądzie na waszej dłoni lub ramieniu! Poza tym, na miejscu możecie także uzupełnić swoją wiedzę z zakresu motyli — wszystko dzięki informacyjnym planszom.

 

Kraina Papug Jarosławiec

 

Jeżeli nadal poszukujecie wrażeń związanych z obecnością zwierząt, to miasto Jarosławiec na dla was znacznie więcej do zaoferowania! Mowa o krainie papug, gdzie główną atrakcją jest obecność swobodnie poruszających się po tym miejscu egzotycznych ptaków. Musicie zobaczyć to na własne oczy.

 

Całoroczny stok narciarski — Jarosławiec

 

Być może zdziwicie się, lecz w Jarosławcu znajdziecie także atrakcję, która niekoniecznie kojarzy się z nadmorską miejscowością. Otóż jest nią nic innego jak całoroczny stok narciarski! To tutaj możecie nauczyć się lub praktykować już posiadane umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie! Kto mógłby spodziewać się tego, że taki stok pojawi się właśnie w Jarosławcu?

 

Atrakcje dla całej rodziny Jarosławiec

 

Oczywiście to nie wszystko, co może zaoferować turystom to piękne miasto. Pełno tutaj również atrakcji, takich jak park linowy wraz z potwierdzonym torem przeszkód, tor do gry w minigolfa (można naprawdę się tu zmęczyć) czy dla miłośników naprawdę mocnej adrenaliny — pole do gry w paintball!

 

Sprawdź:
Jarosławiec z dzieckiem – najlepsze atrakcje

 

Dla nieco spokojniejszych turystów polecamy ze skorzystania z lokalnych szlaków pieszych i rowerowych, lub też Szlaku Dużych Ryb, czyli ścieżki dydaktycznej, na której spotkacie aż 14 dwumetrowych modeli ryb!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*