najmniejsze miejscowosci nad morzem atrakcje plaże rodzinne

Najmniejsze miejscowości nad morzem [TOP 10]


Nie wiemy, czy zdajecie sobie sprawę z tego, ale bardzo często mówiąc słowa “wyjeżdżam nad morze”… mówimy wyłącznie o tych największych miejscowościach, pokroju Kołobrzegu, Gdyni, czy Sopotu. Dobrze jednak wiemy, co czeka nas na miejscu – tłumy turystów (zwłaszcza w sezonie), hałas i trudność w porządnym wypoczęciu nad brzegiem morza. Właśnie dlatego, dziś zaprezentujemy wam 10 mniejszych, lecz niezwykle wartych odwiedzenia miejscowości nadbałtyckich! Gwarantujemy wam, że znajdziecie ty coś dla siebie!

Czołpino

Czołpino to niewielka osada na Wybrzeżu Słowińskim, położona między Ustką a Łebą, na wschód od jeziora Łebsko. Niegdyś była to naprawdę niewielka wieś nadmorska, a dziś stanowi ciekawą alternatywę dla największych kurortów nad morzem. Koniecznie warto zajrzeć tu na plażę, która jest idealna dla miłośników spokoju. Przy okazji, obejrzyjcie też Latarnię Morską w Czołpinie (najpopularniejsza atrakcja całej miejscowości), czy Dom Latarnika, będący niegdyś miejscem zamieszkania latarników!

 

Sprawdź koniecznie:
25 spokojnych miejsc nad morzem

Osetnik

Drugą z naszych propozycji będzie Stilo, a tak naprawdę Osetnik, bo tak brzmi oficjalna nazwa tej kolonii wsi Sasina. Jest to bez wątpienia jedno z najcichszych miejscowości nad całym wybrzeżem, a dojazd na miejsce jest naprawdę trudny! Sama osada jest często nazywana ostatnim bastionem spokoju nad morzem. Jeżeli chodzi o atrakcje tego miejsca, to koniecznie musicie zobaczyć niemalże w pełni dziką plaże czy latarnię morską Stilo, wykonaną w pełni z metalu. Osetnik to obowiązkowy punkt do zobaczenia, jeżeli potrzeba wam spokoju, jakiego jeszcze nie znaliście!

Rogowo

Rogowo niegdyś było znane wyłącznie ze względu na obecność garnizonu wojskowego i lotniska dla wodolotów, lecz dziś jest ono cenione za swoje walory turystyczne. Położone w niedalekiej odległości od Dźwirzyna i stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od najpopularniejszych kurortów. Ilość atrakcji nie jest duża – koniecznie zajrzyjcie na spokojną rogowską plażę, która nie tylko jest piaszczysta, ale i co więcej – porośnięta pięknymi kępami traw. Pamiętajcie także o bliskości jeziora Resko Przymorskie, które stwarza idealne warunki do pieszych wycieczek, sportów wodnych i nie tylko!

Grzybowo

Grzybowo to niewielka wieś leżąca o około 6 kilometrów na zachód od Kołobrzegu, która mimo rosnącej ilości zabudowy turystycznej, nadal stanowi świetny punkt odosobnienia od tłumów turystów. Nie znajdziemy tu zbyt wiele – na uwagę zasługują tu szczególnie grzybowska plaża – naprawdę szeroka piaszczysta i zadbana oraz bliskość jeziora Resko Przymorskie – idealnego dla kąpieli, wędkarstwa czy miłośników sportów wodnych!

Mechelinki

Mechelinki to niewielka miejscowość położona nad Zatoką Pucką, pomiędzy Rewą a Mostami, niedaleko Gdyni. Są one naprawdę małe, jednak nie oznacza to tego, że nie warto odwiedzić tego miejsca! Piękna i piaszczysta plaża na pewno zatrzyma was na dłużej swoim urokiem, a rezerwat Mechelińskie łąki stworzy idealne miejsce do spacerów i nie tylko. Warto także zainteresować się dostępną ofertą sportów wodnych!

Bobolin

Nie zdziwilibyśmy się, gdybyście powiedzieli, że nigdy nie słyszeliście o Bobolinie. Nie ma w tym nic dziwnego! Bobolin to naprawdę ciche letnisko i uzdrowisko położone w województwie zachodniopomorskim, w którym główną rolę gra lokalna plaża. Jest ona naprawdę piękna – zarazem czysta, piaszczysta i co najważniejsze – raczej nie uświadczymy tu tłumów ludzi pragnących odpocząć na niej. Na miejscu znajdzie się też coś dla miłośników historii w postaci bunkrów, pamiętających czasy II wojny światowej!

Orzechowo

Orzechowo to niewielka osada letniskowa położona zaledwie o 3 kilometry od Ustki. Oczywiście rozumiemy tych z was, którzy nie chcą przebywać w tej dobrze znanej nadmorskiej miejscowości… właśnie dlatego zapraszamy was do Orzechowa, nazywanego często azylem nad morzem! Wbrew pozorom, w Orzechowie nie brakuje okazji i miejsc do spędzania czasu. Niezależnie czy mówimy o lokalnej plaży gdzie nie znajdziemy tłumów, szlakach pieszych i rowerowych czy Wydmie Orzechowskiej – to tutaj znajdziecie relaks, który potrzebujecie!

Dębina

Dębina to miejsce niezwykle piękne, lecz niezwykle ustronne, przez co szeroko pojęta turystyka masowa jeszcze tu nie dotarła. Miejscowość ta, mimo niewielkich rozmiarów i braku typowych turystycznych atrakcji, nadal ma całkiem dużo do zaoferowania. Wystarczy spojrzeć na największą atrakcję Dębiny – lokalną, mało zatłoczoną plażę położoną w sąsiedztwie niezbyt wysokiego klifu! To już samo w sobie powinno zachęcić was do odwiedzenia tego nieodkrytego klejnotu wybrzeża!

Pustkowo

Naszą ostatnią propozycją będzie Pustkowo – naprawdę malutka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim, niedaleko większej miejscowości Rewal. Jej nazwa naprawdę pasuje do klimatu tego miejsca, gdyż jest to prawdziwe nadmorskie zacisze! Jeżeli chodzi o atrakcje Pustkowa, to nie znajdziemy ich wiele. Koniecznie zajrzyjcie na piękną lokalną plażę, ale i nie tylko! Na uwagę zasługują też Park Przyjaciół Pustkowa, czy statek EXPO – dobrze znaną atrakcję wsi!  

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*