najmniejsze miejscowosci nad morzem atrakcje plaże rodzinne

Najmniejsze miejscowości nad morzem [TOP 10]

Nie wiemy, czy zdajecie sobie sprawę z tego, ale bardzo często mówiąc słowa “wyjeżdżam nad morze”… mówimy wyłącznie o tych największych miejscowościach, pokroju Kołobrzegu, Gdyni, czy Sopotu. Dobrze jednak wiemy, co czeka nas na miejscu – tłumy turystów (zwłaszcza w sezonie), hałas i trudność w porządnym wypoczęciu nad brzegiem morza. Właśnie dlatego, dziś zaprezentujemy wam 10 mniejszych, lecz niezwykle wartych odwiedzenia miejscowości nadbałtyckich! Gwarantujemy wam, że znajdziecie ty coś dla siebie!

Sprawdź również:
Gdzie z dzieckiem nad morze? Najlepsze atrakcje!

 

Czołpino

Czołpino to niewielka osada na Wybrzeżu Słowińskim, położona między Ustką a Łebą, na wschód od jeziora Łebsko. Niegdyś była to naprawdę niewielka wieś nadmorska, a dziś stanowi ciekawą alternatywę dla największych kurortów nad morzem. Koniecznie warto zajrzeć tu na plażę, która jest idealna dla miłośników spokoju. Przy okazji, obejrzyjcie też Latarnię Morską w Czołpinie (najpopularniejsza atrakcja całej miejscowości), czy Dom Latarnika, będący niegdyś miejscem zamieszkania latarników!

 

Sprawdź koniecznie:
25 spokojnych miejsc nad morzem

Osetnik

Drugą z naszych propozycji będzie Stilo, a tak naprawdę Osetnik, bo tak brzmi oficjalna nazwa tej kolonii wsi Sasina. Jest to bez wątpienia jedno z najcichszych miejscowości nad całym wybrzeżem, a dojazd na miejsce jest naprawdę trudny! Sama osada jest często nazywana ostatnim bastionem spokoju nad morzem. Jeżeli chodzi o atrakcje tego miejsca, to koniecznie musicie zobaczyć niemalże w pełni dziką plaże czy latarnię morską Stilo, wykonaną w pełni z metalu. Osetnik to obowiązkowy punkt do zobaczenia, jeżeli potrzeba wam spokoju, jakiego jeszcze nie znaliście!

Rogowo

Rogowo niegdyś było znane wyłącznie ze względu na obecność garnizonu wojskowego i lotniska dla wodolotów, lecz dziś jest ono cenione za swoje walory turystyczne. Położone w niedalekiej odległości od Dźwirzyna i stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od najpopularniejszych kurortów. Ilość atrakcji nie jest duża – koniecznie zajrzyjcie na spokojną rogowską plażę, która nie tylko jest piaszczysta, ale i co więcej – porośnięta pięknymi kępami traw. Pamiętajcie także o bliskości jeziora Resko Przymorskie, które stwarza idealne warunki do pieszych wycieczek, sportów wodnych i nie tylko!

Grzybowo

Grzybowo to niewielka wieś leżąca o około 6 kilometrów na zachód od Kołobrzegu, która mimo rosnącej ilości zabudowy turystycznej, nadal stanowi świetny punkt odosobnienia od tłumów turystów. Nie znajdziemy tu zbyt wiele – na uwagę zasługują tu szczególnie grzybowska plaża – naprawdę szeroka piaszczysta i zadbana oraz bliskość jeziora Resko Przymorskie – idealnego dla kąpieli, wędkarstwa czy miłośników sportów wodnych!

Mechelinki

Mechelinki to niewielka miejscowość położona nad Zatoką Pucką, pomiędzy Rewą a Mostami, niedaleko Gdyni. Są one naprawdę małe, jednak nie oznacza to tego, że nie warto odwiedzić tego miejsca! Piękna i piaszczysta plaża na pewno zatrzyma was na dłużej swoim urokiem, a rezerwat Mechelińskie łąki stworzy idealne miejsce do spacerów i nie tylko. Warto także zainteresować się dostępną ofertą sportów wodnych!

Bobolin

Nie zdziwilibyśmy się, gdybyście powiedzieli, że nigdy nie słyszeliście o Bobolinie. Nie ma w tym nic dziwnego! Bobolin to naprawdę ciche letnisko i uzdrowisko położone w województwie zachodniopomorskim, w którym główną rolę gra lokalna plaża. Jest ona naprawdę piękna – zarazem czysta, piaszczysta i co najważniejsze – raczej nie uświadczymy tu tłumów ludzi pragnących odpocząć na niej. Na miejscu znajdzie się też coś dla miłośników historii w postaci bunkrów, pamiętających czasy II wojny światowej!

Orzechowo

Orzechowo to niewielka osada letniskowa położona zaledwie o 3 kilometry od Ustki. Oczywiście rozumiemy tych z was, którzy nie chcą przebywać w tej dobrze znanej nadmorskiej miejscowości… właśnie dlatego zapraszamy was do Orzechowa, nazywanego często azylem nad morzem! Wbrew pozorom, w Orzechowie nie brakuje okazji i miejsc do spędzania czasu. Niezależnie czy mówimy o lokalnej plaży gdzie nie znajdziemy tłumów, szlakach pieszych i rowerowych czy Wydmie Orzechowskiej – to tutaj znajdziecie relaks, który potrzebujecie!

Dębina

Dębina to miejsce niezwykle piękne, lecz niezwykle ustronne, przez co szeroko pojęta turystyka masowa jeszcze tu nie dotarła. Miejscowość ta, mimo niewielkich rozmiarów i braku typowych turystycznych atrakcji, nadal ma całkiem dużo do zaoferowania. Wystarczy spojrzeć na największą atrakcję Dębiny – lokalną, mało zatłoczoną plażę położoną w sąsiedztwie niezbyt wysokiego klifu! To już samo w sobie powinno zachęcić was do odwiedzenia tego nieodkrytego klejnotu wybrzeża!

Pustkowo

Naszą ostatnią propozycją będzie Pustkowo – naprawdę malutka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim, niedaleko większej miejscowości Rewal. Jej nazwa naprawdę pasuje do klimatu tego miejsca, gdyż jest to prawdziwe nadmorskie zacisze! Jeżeli chodzi o atrakcje Pustkowa, to nie znajdziemy ich wiele. Koniecznie zajrzyjcie na piękną lokalną plażę, ale i nie tylko! Na uwagę zasługują też Park Przyjaciół Pustkowa, czy statek EXPO – dobrze znaną atrakcję wsi!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*