rowy atrakcje co zwiedzic

Rowy – atrakcje, co zwiedzić

 

Rowy to wieś nadmorska, leżąca niedaleko Słupska, która tak naprawdę dopiero teraz zyskuje na popularności! Dziś Rowy są doceniane przez turystów ze względu na wiele czynników — cudowne położenie na mapie, wiele walorów turystycznych, czy też to, że są one znacznie mniej popularne i mniej oblegane niż te najpopularniejsze nadbałtyckie kurorty. Zastanówmy się, czy Rowy mają ciekawą listę atrakcji i które z nich warto zobaczyć podczas najbliższej wizyty w tej niewielkiej miejscowości!

 

Plaża Rowy

 

Na samym początku należy wspomnieć o lokalnej plaży, która bez wątpienia jest jedną z piękniejszych w okolicy. Co jednak ciekawe, mimo tego, że Rowy są raczej niewielką wsią, niżeli prężnie działającym ośrodkiem wypoczynkowym, to na miejscu znajdziecie aż dwie plaże i zarazem kąpieliska — Rowy Wschód i analogicznie Rowy Zachód. Możemy mieć pewność, że nikt nie będzie rozczarowany plażowaniem na miejscu!

 

rowy plaza atrakcje co zwiedzic

 

Port morski Rowy

 

Pewnym naturalnym elementem i atrakcją miejscowości Rowy, jest port nadmorski, stanowiący część historii rejonu. Nie jest on duży i służy głównie jako miejsce pracy rybaków, jednak nie oznacza to tego, że nie warto tu spędzić kilku chwil! Tak naprawdę to jest to cudowne miejsce do przesiadywania i obserwowania tego, jak powoli płynie tu życie. Być może zainteresujecie się tym portem?

 

Pozostałości średniowiecznego gródka — Rowy

 

Miłośnicy historii znajdą w Rowach coś dla siebie! Przede wszystkim, jeżeli bliskie są wam czasy średniowieczne, to bez chwili zastanowienia powinniście szukać tu pozostałości dawnego gródka obronnego, który nie był duży, lecz na pewno gwarantował bezpieczeństwo jego mieszkańców!

 

Kościół neoromański — Rowy

 

Być może zdziwicie się, lecz to w niewielkich Rowach znajdziecie neoromański kościół, hołdujący architekturalnemu trendowi XIX wieku. Budowla znajdująca się w Rowach to kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku i przez to, jak się prezentuje stanowi wręcz książkowy przykład wspomnianej wcześniej stylistyki. Być może zechcecie znaleźć tu chwilę wyciszenia?

 

Jezioro Gardno

 

Jeziora przybrzeżne to naprawdę nieczęsto spotykane zjawiska przyrodnicze. Na całe szczęście, w okolicach Rowów takie jezioro się znajduje, a mowa o jeziorze Gardno. To świetne miejsce do odpoczynku, zarówno tego aktywnego, jak i bardziej zrelaksowanego. Pierwsza grupa będzie mogła podjąć się tu zabaw takich jak windsurfing czy nawet wędkarstwo. Natomiast druga grupa zdecydowanie skorzysta z obecnych obok jeziora szlaków pieszych czy także przepięknej przyrody. Pamiętajcie jednak również o tym, że niedaleko jeziora znajdziecie także platformę widokową, z której będziecie mogli obejrzeć okolicę z nieznanej dotąd perspektywy!

 

Słowiński Park Narodowy

 

Na samym końcu, czujemy się zobowiązani dodać to, że Rowy leżą na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Przyroda położona na terenie tego parku jest naprawdę zjawiskowa, ale też przede wszystkim, znajduje się pod ochroną. Obecne tu elementy przyrody są też charakterystyczne dla całego regionu.

 

Sprawdź również:
Gdzie z dzieckiem nad morze?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*