Rowy

Czas nad morze RowyTo druga najchętniej odwiedzana przez turystów nadmorska miejscowość w powiecie słupskim. Ze względu na fakt, że jest to niewielka wieś, można tu trochę odetchnąć od zgiełku i gwaru. Rowy położone są między Ustką a Łebą, ale właśnie to, że są nieco mniej uczęszczane i nie tak głośne, zostaje docenione przez wielu przyjeżdżających tu co roku. O obliczu kurortu decyduje jego rybacki w przeszłości charakter i bliskość natury – brzegu klifowego, rzeki Łupawy, jeziora Gardno i całego Słowińskiego Parku Narodowego. Dzięki temu w okolicach jest mnóstwo atrakcji – rejsy wycieczkowe, regaty żeglarskie, spływy kajakowe rzeką (mówi się, że na Łupawie jest jeden z ciekawszych tego typu szlaków w Polsce), a także loty paralotnią, gdyż wysokość klifu dochodzi tutaj nawet do 40 m. 

Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami to jedna z największych i najważniejszych atrakcji całego Pomorza, a może nawet i Polski. Warto wspomnieć, że pierwsza wzmianka o Rowach pochodzi już z roku 1282 i odnotowuje, że była to osada rybacka. W Rowach nadal mieści się port rybacki, który oprócz tego, że jest atrakcją samą w sobie, to dostarcza zawsze świeżych ryb, zarówno bezpośrednio turystom, jak i okolicznym smażalniom i restauracjom, których tu nie brakuje. Nieodłącznie z historią Rowów związany jest też jedyny tu zabytek – neoromański kościół z połowy XIX wieku, który zbudowany został z głazów przywiezionych z jednej z wysp na Gardnie. Obok stoi drewniana dzwonnica. 

Jednak dziś Rowy to przede wszystkim turystyka, plaża, do której blisko jest z każdego punktu miejscowości, a także możliwość wielu wakacyjnych aktywności. Można np. wypożyczyć rower i wyruszyć na któryś z pobliskich szlaków, wyciszyć się grając w mini-golfa albo wybrać się na przejażdżkę konną korzystając ze szkółki jazdy. Zadbano także o tych, którzy lubią bardziej ekstremalne doznania. Co roku mogą oni pojeździć tutaj na quadach, na specjalnie wyznaczonym torze. Jest tu też wiele atrakcji, które przypadną do gustu naszym pociechom i dadzą im możliwość spożytkowania ich energii. W Bajkolandii mogą poszaleć na różnego rodzaju urządzeniach – przeznaczonych do zabawy samolotach i samochodzikach. Chętnie tez na pewno przejadą się Bajkową Ciuchcią kursującą po kurorcie. Poza tym jest tu plac zabaw, różnego rodzaju trampoliny i suchy basen, a do tego co roku w sezonie letnim przyjeżdża tu lunapark i cyrk. Dzięki temu nasze dzieci na pewno nie będą się nudzić. A dorośli jeśli pragną zabawy mogą pójść na dansing lub dyskotekę w którymś z tutejszych lokali. Jak zatem myślicie, czy Rowy przypadną wam do gustu? A może już tam byliście? Jeśli tak, to opowiedzcie nam o tym!

Sprawdź koniecznie: Noclegi w Rowach nad morzem  oraz Długoterminowa pogoda nad morzem

Więcej informacji: www.rowy.pl

Czas nad morze Rowy

Atrakcje – Rowy:

Plaża Rowy
Port Rybacki Rowy
Słowiński Park Narodowy
Szlak kajakowy na Łupawie Rowy
Neoromański kościół z połowy XIX wieku Rowy
Bajkolandia Rowy

  

10 opinii dla “Rowy

  1. Co wy widzicie w tych Rowach? Plaża brudna i kamienista. Na mieście znaleźć kosz na śmieci graniczy z cudem. Ogólny bród i bajzel. Atrakcji mało. Ogólnie lipa!!! Na plus tylko OW Bartek – super. Bar „U Stacha” – jedzenie super i ceny ok.

  2. Na obozie sportowym w Rowach było zajebiście . Polecam ośrodek wypoczynkowy wodnik nie ma wygód . Ale strasznie mili ludzie. 😀 A wg. Rowy to najleeepsze miesce nad morzem w Polsce .:D Teraz jade w tym roku do Międzyzdroi ciekaaawe jak bedzie jak ktoś był Pisac .;* Będę wdzięcna .:*

  3. Byłam w Rowach w wakacje 2011 i się zkochałam w tej przepięknej miejscowosci, najbardziej podobało mi się, że do morza jest bardzo blisko. Miejscowość bardzo urokliwa Jadę tam tez w tym roku!!! Do zobaczenia Rowy!!!! Nie mogę się już doczekać.

  4. Byłam w tym roku w Rowach bardzo mi się podobało ale plaża masakra szczególnie tam gdzie jest ośrodek Ibiza mnóstwo patyków brak kosza na śmieci,kamienie można strawić ale te patyki,przed wyjazdem czytałam o nich,że były już w tamtym roku czy gminie nie zależy na wczasowiczach? Mąż ze względu na tą plaże nie chce jechać tam w przyszłym roku.A wystarczy tylko posprzątać czy to aż takie trudne.Jedzenie w barze u Jadzi przereklamowane no ale każdemu smakuje coś innego.

  5. Ja również byłam 2 razy w Rowach i jestem nimi zauroczona polecam bardzo ośrodek FREGATA pokoje może nie urządzone z przepychem ale za to atmosfera panująca w ośrodku i to jedzonko mniam na samą myśl aż robię się głodna.Położony blisko lasu blisko centrum i plaży napewno jeszcze tam wróce i na sto procent do fREGATY.

  6. Miejscowość fajna, ale na plaży brud! I to jest przerażające, że gmina nie dba o miejscowość, do której przybywają turyści i w której zostawiają nie małą kase. Bylismy tam 2 lata temu i w ubiegłym roku. Za każdym razm po 2 tyg. i nawet razu nie widzieliśmy, żeby ktoś sprzątał te plaże, wręcz odwrotnie, wywlekane są z morza właśnie na plaże jakieś syfy i nikt tego nie sprząta. Wiecej tam nie wrócimy.

  7. Byłam 1raz w Rowach z synem,bardzo nam się podobało.Klimat nadmorski bardzo nam odpowiadał,chcielibysmy jeszcze raz tam pojechać ale niewiadomo czy nam się uda:)

  8. Oczywiście-tylko Rowy-przede wszystkim ze względu na cudowny sosnowy las .Wspaniałe alejki spacerowe dla każdego.Miejscowośc mała,ale urocza.Jedynie brak możliwości do wieczornych szaleństw.Nie ma gdzie potańczyć,posłuchać muzyki.A najlepsze jedzonko w „Fregacie”-o rany-pyszności-polecam i pozdrawiam kierownictwo.Ja tam jeszcze wrócę!

  9. Jeżdżę tam co dwa lata od około 12 lat, ostatnio byłam rok temu i powiem Wam szczerze, że jest prześlicznie. Nie znam innej, ciekawszej miejscowości. W tej wsi można się zakochać. Typowy nadmorski klimat, to powietrze, mewy i uliczki, sprawiają, że na samą myśl poprawia mi się humor 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*