Sea Park Sarbsk atrakcje Łeba

Sea Park Sarbsk

Tuż obok świetnie znanej polskim turystom Łeby działa Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku. Ten niezwykły obiekt posiada wiele atrakcji związanych z morzem.

Podczas wizyty w Sea Parku można podziwiać różnorodne wystawy i ekspozycje odsłaniające tajemnice flory i fauny mórz i oceanów, a także tradycję i kulturę regionu Pomorza. Do tego sporo nowinek technicznych i multimediów, które czynią z Sea Parku świetne miejsce do rodzinnego spędzania czasu.

Sea Park Sarbsk atrakcje Łeba

Sztandarową atrakcją Sea Parku jest największe w Polsce fokarium. W 3 basenach prezentują się foki szare i pospolite, sprowadzone specjalnie z Oceanu Spokojnego uchatki kalifornijskie, a także kotiki południowoamerykańskie. Wszystkie je można oglądać na żywo, także podczas karmienia i treningów. Na terenie parku ustawiono także woliery dla ptaków ze strefy przybrzeżnej, a poza tym działa Park Makiet Zwierząt Morskich, w którym prezentowane są modele ssaków morskich i ryb w naturalnych rozmiarach. Niektóre z nich są naprawdę ogromne.

Oceanarium Sea Park Sarbsk opinie

Oprócz tego w Sea Parku można odwiedzić wirtualne Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D, które pozwala cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały istoty żyjące pod wodą miliony lat temu. Zresztą atrakcji wykorzystujących najnowszą technologię jest tu więcej. Wchodząc do łodzi podwodnej Real Ocean 3D mamy wrażenie, że faktycznie znajdujemy się na dnie oceanu. Warto też obejrzeć pokaz interaktywny Błękitek Live Show, podczas którego animowany wieloryb tłumaczy ciekawe zagadnienia związane z morzem, a nawet odpowiada na pytania.

Oceanarium łeba Sea Park

W urządzonym w parku Muzeum Marynistycznym znajduje się 9 stałych wystaw z licznymi bardzo cennymi eksponatami, m.in. rzeźby ludowe, łodzie rybackie, rękodzieło, malarstwo czy narzędzia cieśli i szkutników. Życie codzienne marynarzy można poznać też odwiedzając Galeon Solen – replikę szwedzkiego statku biorącego udział w bitwie pod Oliwą, ustawioną do góry dnem. Do tego stworzono tu jeszcze Park Miniatur Latarni Morskich, w którym można zobaczyć wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w nieco mniejszej skali.

Łeba atrakcje dla dzieci

Polecamy: OceanPark Władysławowo- Wieloryb we Władku!

W Sea Parku czeka też dużo zabawy na dzieci. Jest tu kilka placów zabaw. Jeden z nich mieści się wewnątrz statku. Poza tym działa jeszcze park linowy z torem przeszkód, kino 5D i kolejka jeżdżąca po parku. Można tu też skorzystać z oferty gastronomicznej.


Pokaż Sea Park Sarbsk na większej mapie

Park Rekreacyjno-Edukacyjny w Sarbsku
Sea Park Sarbsk

Sarbsk 39
84-352 Wicko
tel. 502 083 170
e-mail:biuro@seapark.pl

 

8 opinii dla “Sea Park Sarbsk

 1. Szczerze nie rozumiem poprzednich wpisów byłem z rodziną we wrześniu tego roku,
  czysto , schludnie z dbałością o drobiazgi.
  wszędzie kosteczka zieleń podjazdy dla wózków ilość atrakcji chyba nie widziałem nad polskim wybrzeżem większej a jestem co roku nad polskim morzem bo posiadamy pensjonaty w Ustroniu , Łebie i Władysławowie także serdecznie zapraszam przy okazji . W parku można zobaczyć wszystkie trzy gatunki polskich fok czego nie zobaczymy w żadnym zoo , muzeum ze sztuką ludową , oceanarium ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach przed milionami lat , makiety ssaków i ryb co obrazuje skale ich wielkości przy kałamarnicy byłem naprawdę malutki 🙂
  , miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża a jest ich 18 i mamy trzecią z co do wielkości na świecie czego się dowiedziałem w Sea Parku . do tego replika Galeonu Wodnik z placem zabaw dla maluchów ,park linowy małego pirata , niesamowity WRAK NA WSPAK czyli coś w rodzaju domu do góry nogami podobno to galeon Solen który leży od bitwy Oliwskiej na dnie Morza Bałtyckiego , wspominane woliery z ptakami zagrożonych gatunków także atrakcji na 3-4 h o naprawdę są zróżnicowane i każdy coś znajdzie dla siebie. Szkoda że takich miejsc jest tak mało bo byłem w pochmurny dzień i ludzi było naprawdę dużo a to jeśli nie ma pogody plażowej jedyna fajna atrakcja nad polskim morzem może dlatego taka frustracja moich poprzedników . Jak się dowiedziałem od przewodniczki w budowie są dwie sale jedna z multimedialnym show dla dzieci i z akwarium w drugiej . jedno co mogę zarzucić Parkowi to zbyt małe gastronomie bo żeby zjeść to musieliśmy czekać 45 min.
  Reasumując Sea Park mogę polecić z czystym sumieniem 🙂
  Choć żona mówi mi że go nie mam .
  Na pewno szkoda że takich atrakcji nie ma w innych miejscowościach nad polskim morzem.

 2. FOKARIUM W ŁEBIE TO MASAKRA . 3 OSOBOW RODZINA Z DOJZDEM Z CENTUM ŁEBY TO 100ZL ZEBY ZOBQCZYC PARE betonowych rybek i gesi beznadzieja strata kasy naciagniete kino5d to 4ekrany które w 3min sie oglada a czeka sie okolo godz dnooooo totalne i wyciaganie kasy za kazdym razem

 3. Nie polecam wycieczki w to miejsce, a wręcz odradzam. Strata czasu i pieniędzy.

  Za bilet 24zł normalny, 17zł ulgowy, można zobaczyć plastikowe makiety morskich zwierząt, kilka fok i kotików oraz garstkę łabędzi i gęsi. Oprócz tego przy większej ilości zwiedzających robi się koszmarna ciasnota i nie da się normalnie przejść, a żeby wejść do kina 5D, zobaczyć karmienie kotików itp. trzeba stać chyba ze 2h. Jest mnóstwo o wiele ciekawszych miejsc nad polskim morzem.

 4. Samo miejsce interesujące, ale nie polecam wizyt z dziećmi w okresie wycieczek szkolnych. Klient indywidualny jest traktowany po macoszemu. Przy wejściu do kina 3D usłyszeliśmy że mamy przyjść później bo teraz obsługują grupy. Nie do pomyślenia, mam przyjść za godzinę, za pół czy jak będą zamykać? Obsługa widoczna tylko przy wejściu przy sprawdzeniu biletów i przy karmieniu fok. Nie widziałam nikogo, w trakcie naszej wycieczki, kto dbał by o bezpieczeństwo. Po parku szaleją dzikie hordy uczniów bez opieki zachowujące się jakby dopiero wypuszczone z klatek. Opiekunowie wycieczek nie zwracają uwagi na ich zachowanie, a obsługa uważa że to nie ich obowiązek. Taka grupa wyrostków prawie stratowała mi dwuletnie dziecko na placu zabaw przeznaczonym dla maluchów. Plac mieści się w pirackim statku, brak żadnej kontroli w tym miejscu ani informacji dla jakich dzieci plac jest przeznaczony. Przy wejściu dowiedziałam się że dla małych dzieci, ale znowu nie jest to w obowiązkach Sea Parku dbać o to, by miejsce było przynajmniej odpowiednio oznaczone. Wszystko na żywioł. Jeśli chodzi o ofertę gastronomiczną, klasyczny fast food. Ogólna ocena 3+. Za tą cenę biletów – 24,00 zł normalny i 17,00 zł ulgowy można by się spodziewać wyższych standardów, zwłaszcza że oferta i wielkość obiektu jest przereklamowana.

 5. Witam
  dla mnie szczerze mówiąc to jedno z najciekawszych miejsc jakie widziałem na wybrzeżu warto odwiedzic ich strone aby sie o tym przekonać i odwiedzic sam park
  polecam z czystym sumieniem

 6. Byłam w Sea Parku dokładnie 2 tygodnie temu. Robi wrażenie. Szczególnie cena. Dla rodziny 2+2 to wydatek prawie 80 zł. Niestety ta cena nie obejmuje kina 5D (10zł) i takich atrakcji, jak np. kucyki (5zł za kółko). Za daleko, żeby z Łeby iść pieszo, więc jeszcze dojazd trzeba doliczyć. Autobus „miejski”, ale cena 4 zł od osoby. Czyli łatwo policzyć, że w obie strony to 32zł.
  Karmienie fok co dwie godziny. I mniej więcej tyle czau zajmuje zwiedzanie całego parku. Moja córka (9) jest pasjonatką zwierząt i spędziliśmy tam 4 godziny gapiąc się w basen i patrząc, jak kotiki płetwami czyszczą sobie wąsiki. Urocze, nie przeczę.
  Plac zabaw dla maluchów. I zdecydowanie za mały jak na taki obiekt. Byliśmy w Nowęcinie w Dino Parku i tam to można się bawić przez pół dnia. Tutaj się zmieści 10 dzieci i pewnie za chwilę się znudzą. U nas na osiedlu jest lepszy.
  Oceanarium prehistoryczne fajne, ale niestety nigdzie nie było tabliczek, co my w zasadzie oglądamy. I że to co nas zaatakowało to nie jest zwykły rekin, tylko megalodon na przykład.
  Fokarium polecam. Co prawda foki młode i jeszcze niechętne do współpracy, ale miło popatrzeć. Helskie niech się przy tym schowa! Foki dosłownie na wyciągnięcie ręki.

 7. Sea Park to dla mnie mega porażka. 24 PLN za zobaczenie kilku eksponatów….foki ok, córka się cieszyła. Oceanarium 3D, spoko, ale takie są już wszędzie….dla mnie mega przegieli z ceną i nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*