pogoda w turcji kwiecień maj październik i inne miesiące pogoda

Turcja Pogoda-temperatury i klimat w Turcji

pogoda w turcji kwiecień maj październik i inne miesiące pogodaWypoczynek w Turcji stał się w ostatnich latach turystycznym hitem wśród Polaków. Nic w tym dziwnego, atrakcyjne ceny w połączeniu z wyśmienitą pogodą to mieszanka, która musi zachęcać do wyjazdów wakacyjnych w tym kierunku. Pogoda w Turcji najbardziej sprzyjająca do wypoczynku i zwiedzania jest w miesiącach maj-październik. O ile w kwietniu jest już ciepło, to woda (nawet ta w basenach) jest jeszcze chłodna. Prawdziwe upały zaczynają się w czerwcu i ustępują dopiero w październiku. Lipiec i sierpień są objęte niemal gwarancją słonecznej pogody, w tych miesiącach średnie opady wynoszą mniej niż 2 mm!!!

Jeżeli nastawiacie się bardziej na zwiedzanie niż leżenie na plaży czy opalanie przy hotelowym basenie, wybierzcie miesiące takie jak kwiecień/maj lub koniec września, a nawet październik– wówczas nie zmęczą Was wysokie temperatury i skorzystacie bardziej z turystycznej oferty Turcji. Pogoda w październiku bywa zmienna, jeżeli możemy sprawdzić pogodę z tygodniowym wyprzedzeniem i wybrać ofertę last minute wówczas wczasy w tym okresie mogą okazać się strzełem w dziesiątkę, jednak pomimo dobrych prognoz radzimy zabrać kurtkę przeciw deszczową. Poniżej podajemy średnie temperatury powietrza i wody w Turcji dla wybranych miesięcy. Zimą pogoda w Turcji nie pozwala na organizację wczasów, pewnie dlatego pod tym względem wygrywa pogoda w Egipcie.

Sprawdź koniecznie:

Pogoda w Turcji zimą – styczeń luty temperatury


Jak widzicie, wakacje w Turcji stanowią doskonały wybór na słoneczny wypoczynek w atrakcyjnych cenach. Riwiera Turecka, Marmaris i Bodrum to obszary, na których usytuowane są najpopularniejsze kurorty oferujące różnorodne atrakcje i unikatowe hotele, dostosowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób pragnących spędzić wakacje w gronie dorosłych. Oczekiwać możemy zachwycających plaż i malowniczych krajobrazów. Turcja jako destynacja wakacyjna przyciąga także gwarancją doskonałej pogody; od maja do października temperatura powietrza utrzymuje się powyżej 25°C.

Byliście już w Turcji? Jeśli tak to gdzie-Riwiera Egejska, Antalya, Alanya, Belek, Marmaris? Jaką pogodę zastaliście i jak oceniacie wypoczynek w Turcji? Czekamy na Wasze opinie!

Turcja pogoda
: kwiecień, maj, czerwiec, październik i inne miesiące:
 

miesiąc
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
dzień – temperatura w °C
14
15
17
21
26
30
34
36
31
27
18
15
noc – temperatura w °C
6
6
8
11
16
19
23
22
19
15
10
8
woda – temperatura w °C
14
14
14
18
20
22
25
26
26
24
17
15
godziny słońca w ciągu dnia
5
6
7
9
10
12
13
12
11
9
5
4
dni deszczowe w miesiącu
8
6
8
5
3
1
0
0
1
4
8
9

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*