Unieście plaża

Unieście

Bardzo blisko Mielna, między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno, na mierzei Wybrzeża Słowińskiego znajduje się turystyczna miejscowość Unieście, która swoim niezwykłym położeniem i świetnymi warunkami klimatycznymi przyciąga każdego roku całe rzesze spragnionych wypoczynku letników. Jest tu plaża, mnóstwo lasów i wspaniałe wydmy. Dzięki temu wiele osób przyjeżdża tu na rehabilitację, aby zadbać o swoje zdrowie i poprawić kondycję. Przy tym wszystkim znajdziemy tu także restauracje, puby, kluby i dyskoteki, a w nocy kurort wcale nie pustoszeje, zabawa trwa tu do rana.

Unieście plażaMówi się też o tym, że Unieście jest rajem dla wędkarzy, ryba bierze nie tylko nad morzem, ale także i od strony jeziora. Zawsze też można kupić świeżą rybę na przystani morskiej, przy której cumują kutry rybackie. W przeszłości port w Unieściu bardzo dobrze prosperował ze względu na przynależność pobliskiego Koszalina do Hanzy i istnienie kanału z jeziora Jamno do Bałtyku. Dziś jest on już niedrożny. Do Koszalina można dostać się w sezonie dzięki prywatnym przewoźnikom, a także kursującej tu komunikacji miejskiej. Z Mielnem natomiast, choć jest odgraniczone administracyjnie, tworzą właściwie jeden większy kompleks, dzięki czemu oferty turystyczne tych dwóch kurortów uzupełniają się.

Sporą atrakcją Unieścia jest Kościół Parafialny pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza. Jego osobliwością jest rzeźba Matki Bożej Tronującej będącej repliką katalońskiej figurki z Montserrat. Pochodzi ona prawdopodobnie z przełomu XIII i XIV wieku. Natomiast najstarszą świątynią w okolicy jest gotycki Kościół Przemienienia Pańskiego z XV wieku w pobliskim Mielnie. Oprócz wszystkich przyjemności, jakie dostarcza nam plaża i morze, są przecież też i te, które daje nam jezioro Jamno. Jest tu przystań żeglarska, wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych i 140-metrowy pomost. Po jeziorze w sezonie pływa też statek wycieczkowy. Niezwykłe są też pozostałości niemieckiego poligonu z czasów II wojny światowej znajdujące się nieopodal Unieścia. Podobno testowano tu łodzie latające i do dzisiaj można znaleźć tu budynki po bazach i hangarach niemieckich, a przeznaczenie wszystkich obiektów nie jest do końca jasne i wiąże się z tajemnicą jeziora. Może uda wam się ją odkryć, a później opowiedzieć nam o swoich poszukiwaniach? Napiszcie, jak podoba wam się Unieście!

Atrakcje w Unieściu:

Przystań rybacka Unieście
Kościół Parafialny pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza Unieście
Kościół Przemienienia Pańskiego z XV wieku Mielno

Mapa -Unieście:


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*