Władysławowo-Dom do góry nogami

Pierwszy w Polsce Dom do góry nogami powstał w Szymbarku – tamtejsze Centrum Edukacji i Promocji Regionu przyciąga rocznie ponad pół miliona odwiedzających. Kolejne w innych popularnych turystycznych miejscowościach powstawały jak grzyby po deszczu. Jeden z takich "domów stoi na dachu" we Władysławowie. Gwarantujemy – to nie skutek Orkanu Ksawery, tylko bezpieczna atrakcja, która na chwilę przenosi nasz błędnik w nieznane.

Władysławowo Dom do góry nogami cennik opinie

Co jest z tym domem nie tak? Wszystko! Już samo wejście przez okno/drzwi na szczycie dachu robi wrażenie. Jednak już po chwili orientujecie się, że zamiast po podłodze, chodzicie po suficie. Dodatkowym utrudnieniem jest jego stopień nachylenia. Wokół Was znajdziecie przedmioty i meble spotykane w każdym domu – tyle że tutaj wszystkie są do góry nogami. Uczucie braku równowagi wzmaga się, gdy wejdziecie na piętro – czyli parter.W odróżnieniu do innych tego typu domów, tutaj okna nie tylko są "krzywe", lecz jeszcze dodatkowo obracają się, co jeszcze bardziej komplikuje zadanie postawione naszemu umysłowi. Dzieciaki zwykle dają sobie radę lepiej niż rodzice. Pewnie dlatego, że nasz wzroku przyzwyczaił nas do pewnych praw i zasad rządzących naszym otoczeniem i znacznie trudniej zaakceptować nam inny układ tak uporządkowanej przestrzeni jaką jest dom czy mieszkanie.

Zobacz jakie atrakcje i emocje czekają na Ciebie w środku (okiem turysty):

Ceny biletów – 9 pln osoba dorosła. Godziny otwarcia na wakacje 2014 podamy wkrótce.

Gdzie we Władysławowie jest dom do góry nogami? Przy jednym z wejść do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Wejście prowadzi od ulicy Sportowej. Jeżeli wybierzecie się na spacer na Aleję Gwiazd Sportu – powinniście bez problemu tam trafić – dokładny adres na mapie poniżej: 


Wyświetl większą mapę

Byliście już w tego typu atrakcji? Chodziliście  po suficie? Jakie są Wasze opinie i wrażenia? Czekamy na komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*