Władysławowo – pracownia bursztynu: pokazy, pamiątki, biżuteria

Jaka jest najlepsza pamiątka z nad morza? Zdecydowanie wspomnienia pięknych chwil! Niestety jak większość produktów nas otaczających, również większość pamiątek pochodzi z Chin i nie ma wiele wspólnego z tożsamością regionu. Na szczęście, jeżeli szukacie czegoś oryginalnego i indywidualnego, nad morzem znajdziecie bursztyn!

Biżuteria z bursztynu -Władysławowo rękodzieło

Oczywiście najlepiej, gdy znajdziecie go sami na plaży, jednak podczas letnich wakacji może być to wyzwanie nie do zrealizowania. Najwięcej bursztynów wyrzucanych jest na plaże podczas jesiennych i zimowych sztormów. Prawdziwy raj dla zbierających złoto Bałtyku jest podczas "refulacji" czyli ochrony Bałtyckich plaż. Zobacz sam jakie bursztyny znajduje się wówczas na plaży.

Co gdy jednak szukamy pamiątki z wakacji? Warto wybrać się do lokalnej pracowni bursztynu. Jest ich już coraz mniej, jednak takie produkty są wyjątkowe – unikalne. We Władysławowie od 1982 r. działa pracownia Damroka, którą prowadzi znany bursztynnik Marian Zawadzki. Tam możecie zamówić biżuterię bądź rzeźby na indywidualne zamówienie lub wybrać gotowe produkty, które są niedostępne na półkach typowego sklepu z pamiątkami. Jednak Damroka to nie tylko rękodzieło i sprzedaż – to również edukacja dla grup zorganizowanych. Pełen pasji właściciel udziela prelekcji na temat bursztynu z atrakcyjnym pokazem, podczas którego będziecie mogli uczestniczyć w produkcji. 

Pracownia Damroka znajduje się na ul. Władysławowskiej 56 – poniżej mapa dojazdu:
  Dane kontaktowe: tel. tel. 58 523-79-77 kom. 0-603-584-342  www.damroka.comweb.pl


Wyświetl większą mapę

Zobacz kilka pamiątek i biżuterię z bursztynu wykonanych w pracowni bursztynu Damroka:

Statek z bursztynu-pracownia Damroka Władysławowo Wyroby z bursztynu Władysławowo Damroka Bursztynowe samochody - Władysławowo Damroka 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*