Skwer nad Zatoką-Władysławowo (Szotland)

Skwer nad Zatoką -Władysławowo
Szotland to jedna z dzielnic Władysławowa, historycznie zamieszkiwana przez rybaków którzy mieli bezpośredni dostęp do wód Zatoki Puckiej, a obecnie coraz atrakcyjniejsze miejsce na spędzenie wakacji z dala od "zgiełku" i spacerowej odległości od piaszczystych plaż. W 2013 r. odnowiono ul. Łąkową, od której zaczyna się ścieżka rowerowa na Hel. Na terenach zielonych wzdłuż tej ulicy prowadzącej do Zatoki usytuowano "siłownię pod chmurką" oraz ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Nową atrakcją dzielnicy jest otwarty w Dzień Dziecka długo oczekiwany rekreacyjny skwer nad Zatoką.  Dziś to również największy plac zabaw dla dzieci we Władysławowie.
Plac Zabaw dla dzieci Władysławowo nad Zatoką

 Sprawdź pozostałe: atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Atrakcje na placu zabaw dla dzieci Władysławowo

Boisko do siatkówki plażowej Władysławowo

Czym się wyróżnia Skwer nad Zatoką? Zewnętrzne urządzenia fitness, duży i bezpieczny plac zabaw dla dzieci z nowoczesnymi urządzeniami, boisko do siatkówki plażowej, strefa rekreacyjna wyposażona w stoły (również do ping-ponga czy do gry w szachy) i altany wraz z miejscem do grillowania.

Skwer przy Zatoce

Wśród alejek nie zabrakło akcentów morskich i regionalnych – choć z pewnością największą atrakcją będzie łódź rybacka. Warto wspomnieć, iż teren Zatoki Puckiej od strony Władysławowa jest ściśle chroniony – to tu znajduje się rezerwat "Słone Łąki". Jednak by móc obserwować zarówno wody Zatoki jak i bogactwo naturalne rezerwatu, w niedalekiej przyszłości przygotowana zostanie kładka edukacyjna aż do samego brzegu Zatoki.

 Regionalne akcenty-Skwer nad Zatoką

Ciekawie zagospodarowana przestrzeń uwzględniająca wyjątkowe położenie dzielnicy Szotland sprawi, iż nowe miejsce do rekreacji będzie niezwykle atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Nowy skwer nad Zatoką będzie też idealnym miejscem do odpoczynku dla rowerzystów – to właśnie nad samą Zatoką biegnie ścieżka rowerowa Puck-Władysławowo-Hel

 Łódź rybacka - skwer Szotland Władysławowo 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*