Wystawa Budowli z Klocków Lego Swarzewo k.Władysławowa

Wystawa z Klocków LEGO ludzik 2016
1 czerwca 2014 r. w Swarzewie k. Władysławowa otwarto największą w Polsce północnej wystawa budowli z klocków LEGO®. Na wystawie pt. "Morze klocków" zobaczycie konstrukcje, których nie znajdziecie w typowych zestawach. Wszystkie są bowiem zaprojektowane indywidualnie przez dorosłych fanów klocków, którzy niejedną noc spędzili nad budowaniem tych wyjątkowych konstrukcji składających się prawie z miliona klocków!

Sprawdź aktualny przewodnik:
okolice Władysławowa – atrakcje dla dzieci 

 

W 2014 roku największą popularnością wśród odwiedzających cieszyła się olbrzymia makieta wesołego miasteczka, z ruchomymi karuzelami i wieloma atrakcjami na ponad 5 m długości! Nie mniejsze zainteresowanie budziła nadmorska wakacyjna miejscowość z surferami czy plażowiczami oraz olbrzymi statek kosmiczny znany z gwiezdnych wojen.
Lunapark-Wystawa budowli z klocków Lego 2016 Swarzewo

Wystawa budowli z klocków 2016 – poznaj atrakcje:

Co będzie można zobaczyć na wystawie w 2016? Dojeżdżając do Muzeum Kocham Bałtyk w którym organizowana jest wystawa "Morze Klocków", już z daleka zobaczycie olbrzymią postać ludzika-marynarza. Ten ponad 5 m ludzik symbolicznie zaprasza odwiedzających. W środku czeka na Was prawdziwa dawka klockowych inspiracji.

Półwysep Helski z LEGO 2016 Władysławowo

Makieta kolejowa z jeżdżącymi po niej pociągami, zatrzymującymi się na dworcu Władysławowo (oczywiście też z klocków!), makieta Półwyspu Helskiego wraz z najbardziej znanymi budynkami i atrakcjami to tylko początek długiej listy wyjątkowych budowli czekających na odwiedzających. Języczkiem uwagi są liczne akcenty morskie: statki, a wśród nich ORP Błyskawica czy ORP Burza, terminal kontenerowy, czy "Gwiazda Morza", to przygotowana specjalnie dla Muzeum replika kutra rybackiego, na którym w dzień po zaślubinach Polski z morzem Gen. Haller odbył swój pierwszy rejs. To również wówczas zakochał się w Półwyspie Helskim i Władysławowie gdzie spędzał wakacje – czytaj więcej. Ciekawie prezentuje się również makieta nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego – domki, plażowicze, a nawet wędkarze – wszystko oczywiście z Waszych ulubionych klocków.

wystawa morze klocków Władysławowo/Swarzewo

terminal kontenerowy - Morze Klocków Swarzewo 2015

Nadmorska wystawa budowli z klocków LEGO

gwiazda-morza-wladyslawowo-z-klockow-lego-wystawa

W 2016 r. poza wystawą budowli z klocków, która zajmuje obecnie jedną dużą salę wystawową, na odwiedzających czeka wystawa morska, gdzie obejrzycie ciekawą galerię zdjęć, na mikroskopach sprawdzicie jak wyglądają elementy morskiego życia, a już od czerwca prawdziwe akwaria dotykowe – tak! Będziecie mogli dotknąć żywe ryby. Jednak to nie wszystko – kolejna sala wystawowa to niezwykła Wystawa 3D – to niezwykłe malowidła, na tle których Wy stajecie się częścią obrazu – zobaczcie sami poniżej lub sprawdźcie więcej informacji w linku powyżej. No i chyba co nie mniej istotne – na wszystkie 3 wystawy wejdziecie na 1 bilecie!

Od 2016 r. wystawa otwarta cały rok!
Do zobaczenia na w Swarzewie!
Dojazd – droga nr 216 (główna prowadząca do Władysławowa) 

Budynek Muzeum Kocham Bałtyk z klocków!

Budynek Muzeum Kocham Bałtyk z klocków

 

 Statek z klocków Lego

1 opinia dla “Wystawa Budowli z Klocków Lego Swarzewo k.Władysławowa

  1. Niesamowite co można ułożyć z klocków!Cała plaża, morskie fale i wakacyjne miasteczko. Olbrzymi lunapark który ilościa postaci i atrakcji zadziwi nie tylko dzieci – my przynajmniej byliśmy oszołomieni skalą wystawy i przede wszystkim arcydziełem – czyli prezentowanymi makietami. Szacunek dla budowniczych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*