Trójmiasto i Pomorskie – atrakcje na niepogodę

Podczas pobytu na wybrzeżu chcemy się cieszyć słońcem, wypoczywać na plaży i kąpać się w morzu. Niestety, pogoda czasem potrafi spłatać figla i pokrzyżować nam plany. Ale nie trzeba wtedy załamywać rąk i narzekać na nieudany wyjazd. W Trójmieście, jak i w całym województwie pomorskim znajdziemy bowiem całą masę ciekawych atrakcji, które dostępne są bez względu na aurę. 

Atrakcje na niepogodę- co robić gdy pada PomorskieJeżeli za oknem pada deszcz, a my nie chcemy rezygnować z zabawy w wodzie, możemy wybrać się do któregoś z licznych aquaparków. Można w nich korzystać z różnej wielkości basenów, zjeżdżalni, jacuzzi i innych atrakcji. Jednym z bardziej znanych na wybrzeżu jest Aquapark w Sopocie. Podobne obiekty funkcjonują też choćby w Jastrzębiej Górze czy Redzikowie koło Słupska. Ciekawie prezentuje się też pełnowymiarowy kryty basen we Władysławowie, w ramach kompleksu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Tu także do dyspozycji goście mają zjeżdżalnię oraz mniejszy basen dla dzieci.
 

Na złej pogodzie najbardziej tracą właśnie one, uniemożliwia im bowiem ona radosną zabawę w plażowym piasku. Na szczęście na Pomorzu możemy im zaoferować świetną rozrywkę także i w innej postaci. Działa tu coraz więcej sal zabaw, gdzie maluchy mają okazję poszaleć w bezpiecznych warunkach. Są tam więc zjeżdżalnie, tunele, place zabaw, gry, baseny z piłeczkami i wiele innych przyrządów, o których dorośli nie mają nawet pojęcia. W Gdańsku warto odwiedzić Loopy’s World, gdzie na powierzchni 3000 m2 dzieci mogą bawić się do woli. W Gdyni niesamowitym miejscem jest Jump City – największy w Europie park trampolin. 
 
na-niepogode-atrakcje-trojmiasto-gdynia-centrum-nauki-eksperyment
Będąc na Pomorzu warto jednak zadbać nie tylko o ciało, ale i o ducha. W tym celu najlepiej odwiedzić jedną z wielu atrakcji, które oprócz świetnej zabawy oferują także naukę w ciekawej formie. Możecie być pewni, że nie tylko dzieci dowiedzą się w takich miejscach nowych rzeczy. Godne polecenia wydaje się przede wszystkim Centrum Nauki Experyment w Gdyni, którego oferta podobna jest nieco do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Zobaczycie tu niesamowite zjawiska i dowiecie się, jak powstają. Dużym zainteresowaniem cieszy się też Akwarium Gdyńskie, gdzie podziwiać można setki gatunków stworzeń żyjących w morskich głębinach, także te wyjątkowo egzotyczne. W Gdańsku natomiast koniecznie trzeba odwiedzić Ośrodek Kultury Morskiej, w atrakcyjny sposób popularyzujący wiedzę na temat związków człowieka z wodą. Znajdziemy tu multimedialne wystawy, a nawet basen, po którym pływają zdalnie sterowane łódki. Zawsze można też zabrać dziecko na przedstawieniu do stworzonego właśnie dla nich gdańskiego Teatru Miniatura. Poza Trójmiastem również znajdziemy miejsca, w których wiele można się nauczyć. Mnóstwo różnorodnych atrakcji czeka na nas w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To właśnie tutaj znajduje się słynny dom do góry nogami. Natomiast w Żywym Muzeum Ceramiki w Chmielnie mamy nawet możliwość własnoręcznego wyrabiania ceramiki na kole garncarskim.
 
na-niepogode-pomorskie-atrakcje
Atrakcji na niepogodę w Trójmieście i województwie pomorskim można tak naprawdę znaleźć bez liku. Może znacie jeszcze jakieś inne, godne polecenia?
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*