Dom do góry nogami nad morzem


Trudno znaleźć na Pomorzu równie niezwykłą atrakcję jak Dom do góry nogamiprzez niektórych nazywaną Domem na głowie. Powstał on w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku…to co prawda nie nad samym morzem, ale w drodze nad Bałtyk warto pomyśleć czy tu nie zajrzeć. Jest to naturalnych rozmiarów drewniany dom, tylko że wchodząc do niego spaceruje się po…dachu!

Sprawdź nowość:
Władysławowo – Dom do góry nogami nad morzem

 

Czas nad morze - Dom do góry nogami nad morzemWszystkie meble i sprzęty w środku są odwrócone, a całość wygląda na tyle realistycznie, że zwiedzający mogą mieć problemy z utrzymaniem równowagi i lekkie wrażenie, jakby byli pijani. Ale to niezwykłe przedsięwzięcie ma też swój symboliczny wymiar, ma przedstawiać epokę PRL-u, w której wszystko postawione było na głowie. Wnętrze domu zostało tak urządzone, aby przypominało te z okresu socjalizmu, jest tu nawet toaleta z lat 70-tych. Tak naprawdę, to dom może odzwierciedlać świetnie także współczesność, w której ma się wrażenie, że wszystko jest odwrotnie niż być powinno.

Czas nad morze - Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark

Na terenie CEPR znajdują się także inne atrakcje, w tym wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa najdłuższa deska świata, która ma długość niemal 37 m! Dużą wartość edukacyjną ma Dom Sybiraka – oryginalny drewniany dom przywieziony do Szymbarka spod Irkucka i tutaj na nowo złożony. Pamięć o losie tysięcy zesłańców podtrzymuje też kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego zesłanego na Sybir. Ideą Centrum jest krzewienie kultury narodowej i regionalnej, nie brak tu licznych akcentów kaszubskich, a sposób, w jaki to czyni, wydaje się być godny podziwu. 

Czas nad morze - najdłuższa deska świata

Czas nad morze - Kościół św. Rafała

Centrum Edukacji i Promocji Regionu

ul. Szymbarskich Zakładników 12; 83-315 Szymbark

tel: +48 (0) 58 684 69 33 (rezerwacja); +48 (0) 605 570 637

Dom do góry nogami Godziny otwarcia:

Od 1 kwietnia do 31 października:

poniedziałek – piątek 9.00-19.00

niedziele i święta 10.00-19.00

Od 1 listopada do 31 marca:

poniedziałek – piątek 9.00-17.00

niedziele i święta  10.00-17.00

Ceny biletów wstępu:

turyści indywidualni – 12 zł

dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny (nie dotyczy grup zorganizowanych)

grupy zorganizowane – 9 zł/osoba

 


Wyświetl większą mapę

A jak wy czuliście się będąc w „Domu do góry nogami”? Jeśli tam jeszcze nie byliście, musicie koniecznie go zobaczyć, a potem najlepiej opowiedzcie nam, jak było.

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kategorie:: Atrakcje nad morzem

Tags:

RSSKomentarze i Opinie (4)

Pozostaw komentarz dot. Dom do góry nogami nad morzem

 1. NNN pisze:

  super, w tym domu można doznać niesamowitych wrażeń :) warto stać w kolejce, nawet jeśli ma to trwać kilka godzin….

 2. xjsophkuok pisze:

  gr0fhb , [url=http://fbpyooqehbew.com/]fbpyooqehbew[/url], [link=http://xisopkwmzyuh.com/]xisopkwmzyuh[/link], http://pvuignxswppz.com/

 3. Billybob pisze:

  Hey, subtle must be your mdilde name. Great post!

 4. Edyta dacz pisze:

  Czy do Szymbarka mozna dojechac TYLKO samochodem???Zadnych połączen np ze Słupska czy z Bytowa nie znalazłam….taka atrakcja a widocznie dostepna wylacznie dla posiadaczy aut….

Pozostaw komentarz dot. Dom do góry nogami nad morzem

Obraz CAPTCHY
*

Wakacje 2019 nad morzem