ustka atrakcje co zwiedzic

Ustka – atrakcje, co zwiedzić

 

Ustka to naprawdę piękne i malownicze miasteczko leżące na Ziemi Słupskiej, przyciągające co lato spore rzesze turystów, spragnionych wypoczynku w towarzystwie szumu fal. Ustka to jednak także znane na cały kraj uzdrowisko, co stanowi kolejny powód do odwiedzenia tego miejsca! Jakie jednak atrakcje turystyczne, czekają na was — odwiedzających ten raj na ziemi? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule!

 

Plaża Ustka

 

Z uwagi na położenie Ustki nad samym Morzem Bałtyckim, nie sposób nie zacząć listy tutejszych atrakcji bez obecności lokalnej plaży. W Ustce tak naprawdę możemy wybrać jedną z dwóch plaż. Ta wschodnia jest bardziej popularna i co za tym idzie bardziej uczęszczana, jednak to właśnie tutaj znajdziecie zaplecze handlowo-gastronomiczne. Co więcej, to tutaj będziemy mogli skorzystać z szalonej przejażdżki crazy sofą czy bananem!

 

plaza ustka atrakcje co zwiedzic

 

Z drugiej strony mamy plażę po zachodniej strony Ustki. Jest ona nieco mniej popularna wśród turystów, co może być dobrym pomysłem, jeżeli zależy nam na spokoju podczas wypoczynku. Należy jednak pamiętać o tym, że oferta handlowo-gastronomiczna jest tu nieco mniej rozwinięta.

 

Port w Ustce

 

Będąc w Ustce, nie sposób nie odwiedzić lokalnego portu i jego okolic. Sam port jest niezwykle ciekawym miejscem, jednak należy pamiętać o tym, że wypływają stąd przeróżne rejsy, z których być może zechcecie skorzystać? Oprócz tego koniecznie musicie zobaczyć molofalochron oraz… drugie molo nowego portu. Budowa rozpoczęta jeszcze przed II wojną światową nie została nigdy ukończona, jednak molo to cały czas znajduje się we względnie dobrym stanie!

 

Latarnia morska Ustka

 

W Ustce nie mogło zabraknąć także latarni morskiej, górującej nad brzegiem tego miasta. Obecna tu konstrukcja została wzniesiona w okolicy wschodniego falochronu i osiąga wysokość aż 20 metrów. Oczywiście, aby jeszcze lepiej obejrzeć jej majestat, możecie bez problemu dostać się na jej szczyt. Piękne widoki gwarantowane!

 

port ustka atrakcje co zwiedzic

 

Muzeum Ziemi Usteckiej

 

Jeżeli zechcecie lepiej poznać to, co związane z historią miasta Ustka, to nie ma lepszego miejsca na zrobienie tego, niż Muzeum Ziemi Usteckiej! Znajdziemy tu szereg naprawdę ciekawych eksponatów, dokumentujących to, co działo się na przestrzeni lat w Ustce i nie tylko! Samo muzeum mieści się na ulicy Marynarki Polskiej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby je odwiedzić.

 

muzeum ziemi usteckiej ustka atrakcje co zwiedzic

 

Bunkry Ustka

 

Ustka ma także do zaoferowania coś dla tych, których interesują militaria i historia wojenna wybrzeża bałtyckiego. Mowa oczywiście o bunkrach znajdujących się w tym mieście, a dokładnie po zachodniej stronie portu. Niegdyś stanowiły one osłonę dział nadbrzeżnych, a teraz są one dostępne do zwiedzania. Koniecznie musicie je zobaczyć.

 

Sprawdź również:
Gdzie na wczasy z dzieckiem nad morze?

 

Inne muzea w Ustce

 

W Ustce jednak nie brakuje także innych, równie ciekawych miejsc-alternatyw, gdy pogoda będzie niekoniecznie dobra. Mowa tutaj o trzech punktach muzealnych, całkowicie innych od siebie, jednak tak samo ciekawych. W Muzeum Figur Woskowych znajdziecie repliki wizerunków postaci historycznych, kulturalnych i nie tylko! To świetna atrakcja dla najmłodszych i pewna opcja zapewnienia im świetnych wspomnień! W Muzeum Chleba obejrzycie dawne urządzenia służące niegdyś do wypieku chleba, a w Muzeum Minerałów przeróżne minerały i skamieniałości, znajdujące się w zbiorach muzeum. Dla każdego coś ciekawego!

 

Motylarnia Ustka

 

W Ustce znajdziemy także motylarnię, prezentującą zróżnicowane gatunki tych coby nie mówić — pięknych zwierząt. Możemy tu jednak nie tylko zrobić sobie zdjęcie z motylem i pozwolić im na sobie usiąść, lecz także zapoznać się z cyklem ich życia! To świetna zabawa, połączona z pozyskiwaniem wartościowych informacji o tych zwierzętach!


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*