D-Day Hel 2014

Niektóre bitwy z czasów II wojny światowej do dziś powodują wielkie emocje, a lądowanie wojsk alianckich w Normandii 6 czerwca 1944 nadal wzbudza tak duże zainteresowanie, że wciąż powstają nowe filmy, a nawet gry komputerowe nawiązujące do tego wydarzenia. Także i w Helu latem odbywa się profesjonalna rekonstrukcja tego wydarzenia: D-DAY HEL 2014

W końcu polskie wojska pod wodzą gen. S. Maczka także brały udział w tej bitwie, określanej mianem D-Day (woskowy kryptonim dnia, w którym rozpoczyna się akcja), mamy zatem pełne prawo do organizacji tego typu przedsięwzięć. A podczas inscenizacji przygotowanej przez kilka grup rekonstrukcji historycznej zobaczymy nie tylko setki uczestników ubranych w wiernie odwzorowane mundury, ale także prawdziwy sprzęt wojskowy z tego okresu – broń, czołgi, wozy pancerne, działa, jeepy i amfibie.

Zobacz jak wyglądał D-Day Hel 2010 – już wkrótce program na 2014:

Obraz D-Day Hel jest jeszcze pełnijszy, gdy doda się realistycznie zrealizowane poszczególne epizody, z użyciem efektów świetlnych i dźwiękowych, a także zaawansowanej pirotechniki. Ważną rolę pełnia też dekoracje, a prawdziwym hitem jest desant na plaży, bo gdzież mógłby on wyjść lepiej niż w Helu? A do tego wszystkiego występy orkiestry wojskowej i koncerty różnych wykonawców, które sprawią, że przez cały tydzień nie zabraknie atrakcji.


Czy można wyobrazić sobie lepszą naukę historii? To chyba dużo ciekawsze niż siedzenie w szkolnej ławce i wkuwanie dat na pamięć? Jak sądzicie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*