chalupy atrakcje co zobaczyc polwysep helski

Chałupy – atrakcje, co zobaczyć

 

Chałupy (niegdyś znane jako Budziszewo czy Ceynowa) to jedna z najbardziej klimatycznych miejscowości położonych nad morzem, a dokładniej na Półwyspie Helskim. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko pięknym widokom… ale też wręcz legendarnej piosence autorstwa Zbigniewa Wodeckiego, którą śpiewamy od pokoleń!! W dzisiejszym artykule pokażemy wam, co warto zobaczyć podczas wizyty w tej pięknej miejscowości! Mamy pewność, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

Chałupy – plaża

 

Mimo swojej niepozornej wielkości Chałupy mogą pochwalić się naprawdę dużą ilością ciekawych atrakcji. Zdecydowanie najbardziej cenioną z nich jest plaża w Chałupach, a tak naprawdę dwie plaże! Jedna z nich znajduje się od strony Zatoki Puckiej, a druga znalazła się od strony Morza Bałtyckiego.

 

chalupy atrakcje co zobaczyc plaza atrakcje

 

Nie ma w tym nic dziwnego, że cieszą się one tak dużą popularnością — czyste i szerokie plaże są czymś, co kochają rodzice, dzieci i nie tylko!

 

 

 

Sporty wodne w Chałupach

 

Chałupy to dziś nie tylko plaża, na której powinniśmy się opalać, lecz również prawdziwa mekka dla wszystkich fanatyków sportów wodnych, niezależnie czy preferują oni deski do windsurfingu, czy kitesurfingu. Nawet jeżeli nigdy nie próbowaliście swoich sił w jednej z tych dyscyplin — musicie sprawdzić jak świetna to zabawa!

 

chalupy atrakcje co zobaczyc sporty wodne

 

Na miejscu działają przeróżne szkółki, świadczące kursy dla początkujących i bardziej zaawansowanych pływaków! Opcjonalnie możecie tu także wypożyczyć profesjonalny sprzęt do sportów wodnych i poszaleć na falach.

 

Przystań i port — Chałupy

 

Oczywiście z uwagi na położenie Chałup na Półwyspie Helskim, nie mogło zabraknąć tu obecności portu i przystani.  Od strony wschodniej tej miejscowości dotrzemy właśnie do Portu Chałupy, który sam w sobie jest ciekawą atrakcją, jednak to nie wszystko! Na miejscu możemy także wypożyczyć przeróżny sprzęt wodny czy łódki, mogące umilić wam czas w Chałupach! Koniecznie skorzystajcie z tego faktu! Na miejscu działa także bar z wędzarnią, który umożliwi wam zasmakowanie w tradycyjnych potrawach z ryb, które są dla tego miejsca czymś naturalnym!

 

Sprawdź również inne: miejscowości nad morzem 

 

Trasy rowerowe Chałupy

 

Czymś, co nie może ubiec waszej uwadze, szczególnie w ciągu ciepłych miesięcy jest obecność rowerzystów w Chałupach. Wszystko dzięki obecności tras rowerowych, przechodzących przez całość półwyspu. Oczywiście, jeżeli nie przyjechaliście do Chałup wraz ze swoim rowerem, nie martwcie się — na miejscu można wypożyczyć rowery, dla dzieci, nastolatków i dorosłych, które umilą wam pobyt w tej pięknej miejscowości!

 

Chałupy – jak dojechać na miejsce

 

Dojazd do Chałup jest stosunkowo prosty i możliwy jest tak naprawdę przy pomocy każdego środka transportu. Jeżeli nie możecie dotrzeć na miejsce samochodem, to do wyboru macie także kolej i autobusy. W przypadku pociągów wystarczy zdecydować się na przewozy regionalne kierujące się do stacji Hel — wysiadamy wtedy na stacji Chałupy. W przypadku autobusów najlepiej zdecydować się na PKS linii 666, kursujący od Karwi do Helu, odwiedzając po drodze właśnie Chałupy

 Sprawdź również: Pomorskie – atrakcje dla dzieci

A co wy polecilibyście turystom pragnącym odwiedzić Chałupy?

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*