debki co zwiedzic atrakcje rodzinne

Dębki — atrakcje, co zwiedzić?

 

Dębki to nieduża miejscowość położona tuż nad morzem, a dokładnie u ujścia rzeki Piaśnicy. Poza sezonem mieszka tu zaledwie kilkadziesiąt osób, jednak w trakcie sezonu wakacyjnego, populacja zwiększa się co najmniej kilkukrotnie. Co jednak warto zobaczyć na miejscu?

 

Powodów dla odwiedzania Dębek jest wiele, jednak turyści kochają to miejsce ze względu na jego położenie. Dębki są oddalone od dużych miast, przez co oferują prawdziwy, wręcz idylliczny spokój. Co więcej, miejsce to leży na Wybrzeżu Słowińskim, a zarazem na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Taka lokalizacja pozwala nie tylko na osiągniecie spokoju, ale też bliskie obcowanie z przyrodą, co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na wasz pobyt na miejscu! Pozwólcie więc, że przedstawimy wam najważniejsze atrakcje niepozornych, lecz niezwykle pięknych Dębek!

 

Plaża Dębki

 

Skoro mówimy o Dębkach, to nie sposób nie zacząć od kwestii plaży. Jest ona naprawdę zjawiskowa — szeroka, czysta i z pięknym piaskiem. Nic więc dziwnego, że tak chętnie jest ona odwiedzana przez wielu turystów, szukających ciszy i spokoju. Na miejsce dotrzemy ścieżką wytyczoną przez lat, a jeżeli poszukujecie także innych wrażeń przyrodniczych — cała plaża jest odgrodzona przez wydmy o niewielkich rozmiarach. Oczywiście na plaże można dostać się przy pomocy kilku wejść (od 18 do 26), rozdzielonych od siebie o kilkadziesiąt metrów.

 

debki atrakcje co zwiedziec plaza

 

Dla przykładu, przy wejściu numer 18 znajdziecie nie tylko piaszczysty raj, ale także przystań rybacką, wartą zobaczenia. Dla odmiany, przy wejściu numer 24 znajdziecie ujście wcześniej wspomnianej rzeki Piaśnica. To bez wątpienia jedno z najbardziej malowniczych miejsc nie tylko w samych Dębkach, ale także na całym Morzem Bałtyckim. Na co czekacie? Musicie zobaczyć to, jak prezentuje się to miejsce!

 

Rybaczówka Dębki

 

Kompleks Rybaczówka położony w przy wejściu nr 19 na plażę w Dębkach to niezwykle ciekawe miejsce. To właśnie tutaj działa przystań rybacka, będąca miejscem pracy dla rybaków. To także tutaj możecie kupić prawdopodobnie najświeższą rybę w okolicy! To oczywiście nie wszystko, zwłaszcza jeżeli poszukujecie ciekawych atrakcji turystycznych. W Rybaczówce znajdziecie także wieże widokową o wysokości 20 metrów nad poziomem morza. Jest ona dostępna do dyspozycji turystów i możecie wejść na nią po schodach lub też, jeżeli nie macie ochoty na taką wycieczkę, to bez problemu możecie także dotrzeć z pomocą windy. Nie ważne jednak jak dostaniecie się na górę — po dotarciu czeka na was nagroda w postaci pięknego widoku na okolicę!

 

Replika kamienia granicznego II Rzeczypospolitej

 

Jeżeli interesuje was także historia tego miejsca, to koniecznie musicie odbyć wycieczkę do repliki kamienia granicznego z czasów II Rzeczypospolitej. Historia tego niepozornego punktu jest niezwykle ciekawa — niegdyś ten granitowy słupek, stanowiący część granicy pomiędzy naszym krajem a Niemcami, ustanowionej podczas podpisywania Traktatu Wersalskiego po zakończeniu I wojny światowej.

 

debki atrakcje co zwiedzac krajobraz

 

W Dębkach znajdował się pierwszy, a zarazem największy z nich i był niejako symbolem tego, że Polska uzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego. Wraz z wybuchem II wojny światowej, granica została przesunięta na zachód — jednak ku pamięci pierwotnej linii granicznej, w zachodniej części Dębek znajdziemy tu zrekonstruowany kamień graniczny wraz z tablicą informacyjną!

 

Spływ kajakowy — Dębki

 

Tak bliska obecność rzeki Piaśnica musi być wykorzystana! Właśnie dlatego, jeżeli znajdziecie się w okolicy, musicie skorzystać ze spływów kajakami. Ich trasa rozpoczyna się tuż przy pobliskim Jeziorze Żarnowickim, a kończą się właśnie przy ujściu Piaśnicy, wpływając do Morza Bałtyckiego. To naprawdę malownicza trasa, odpowiednia dla każdego — nawet najbardziej początkujących z was!

 

Sprawdź również:
Spokojne miejsca nad morzem

 

Plac zabaw w Dębkach

 

Dębki to także świetne miejsce, jeżeli odwiedzamy je w gronie rodzinnym. Dlaczego? Otóż w samym centrum tej miejscowości znajdziecie niezwykle atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, połączony z innymi sportowymi “atrakcjami”. Boisko orlik oraz siłownia na świeżym powietrzu, sprawiają, że swoje miejsce znajdzie tu absolutnie każdy, niezależnie czy akurat przyjechaliście do Dębek sami, czy też w gronie rodzinnym!

 

Park linowy Linowo Dębki

 

Jeżeli jednak wy lub wasze dzieci nie wyszaleją się na placu zabaw, możecie także udać się do parku linowego Linowo. Jest to miejsce przeznaczone dla miłośników wspinaczki, niezależnie od tego, czy mówimy o dorosłych, czy dzieciach. Na miejscu znajdziecie aż 3 trasy wspinaczkowe (najwyższa z nich ma aż 700 metrów przeszkód). Opcjonalnie, pozostałe trasy, są nieco mniej ekstremalne i krótsze, a jedna z nich zabezpieczona została siatką. Dla absolutnie najmłodszych przygotowano tu także plac zabaw, zapewniający świetną zabawę!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*