wydmy łeba atrakcje

Łeba – atrakcje, co zobaczyć?

 

Łeba to jedno z tych miejsc, do którego odwiedzenia nie trzeba nikogo namawiać. Przepiękna przyroda i ciekawe atrakcje — niezależnie od tego, czy odwiedzacie to miasto samodzielnie, czy w gronie rodzinnym. Dziś pokażemy wam najważniejsze atrakcje tego miasta i mamy nadzieję, że zachęcimy was do przyjechania nad piękne polskie morze!

 

Słowiński Park Narodowy

Nie trzeba być wielkim znawcą terenów nadmorskich, aby skojarzyć Łebę ze Słowińskim Parkiem Narodowym i w szczególności z wydmami. Jest to prawdziwie unikalne zjawisko w skali całego kraju. Ruchome wydmy cały czas się zmieniają, a wiatr nadaje im nowego wyglądu. Jeżeli chcecie obserwować je z przeróżnych perspektyw, w niedalekiej odległości od wydm znajdziecie punkty widokowe. Musicie zobaczyć to na własne oczy! Naturalnie, celem zapewnienia bezpieczeństwa wydmom — nie możemy wejść na nie ot, tak!

 

Sprawdź również:
Łeba – rowerem na wydmy

 

 

Łebskie plaże

Skoro mówimy też o nadmorskich miejscowościach, to nie sposób zapomnieć o plaży! W Łebie plaże są naprawdę piękne i piaszczyste, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że w trakcie sezonu bywa ona zatłoczona. Do wyboru mamy aż trzy plaże: A, B i C: każda z nich jest nieco inna. Mamy nadzieję, że spodoba się wam to, co znajdziecie nad brzegiem morza!

 

Jezioro Łebsko

Jeżeli nie lubicie często zatłoczonych plaż, to istnieje dla nich niezwykle ciekawa alternatywa: Jezioro Łebsko! Jest to nieco spokojniejsze miejsce, a woda jest tu spokojna i co ważniejsze: ciepła. Musimy jednak pamiętać o tym, że zaledwie część brzegu dostępna jest dla miłośników kąpieli.

 

Łeba Park

Łeba Park to miejsce pozwalające na przeniesienie się w czasy prehistoryczne! To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Obecny tu Park Dinozaurów to zabawa na co najmniej kilka godzin. Czas upłynie wam tutaj na oglądaniu naturalnej wielkości dinozaurów i innych, równie ciekawych atrakcjach, takich jak rekonstrukcje pojazdów znanych z bajek o przygodach Flinstonów!

 

park łeba atrakcje co zwiedzic

 

Muzea w Łebie

Łeba jest także bogata w przeróżne muzea, obejmujące swoimi zasobami doprawdy zróżnicowaną tematykę. Przy wspomnianym już jeziorze Łebsko, znajdziemy Muzeum Wyrzutni Rakiet, które stworzone zostało na miejscu dawnego niemieckiego poligonu. Koniecznym do odwiedzenia miejscem jest również Muzeum Bursztynu, gromadzące w sobie eksponaty wykonywane z tego drogocennego, brązowego materiału. Co więcej, na miejscu znajdziecie także… mamuty odwzorowane w skali 1:1 – to dopiero gratka! 

 

Jeżeli jednak preferujecie muzea skupiające się na lokalnej faunie i florze to również mamy dla was coś ciekawego! Muzeum Motyli w Łebie to miejsce, w którym obejrzymy te niezwykłe owady z bliska! Co więcej, na miejscu możecie bez problemu wziąć udział w interaktywnym teście wiedzy o motylach! Wartym wspomnienia jest także Muzeum Wsi Słowińskiej, skupiające się na ciekawym pokazaniu lokalnych zwierząt i roślin — czeka tu na was aż 260 różnych gatunków fauny i flory!

 

muzeum motyli łeba atrakcje co zwiedzić

 

Stosunkowo nową atrakcją jest Muzeum Figur Woskowych, które dla wielu z nas może być jedyną okazją, aby zrobić sobie zdjęcie z idolami szeroko pojętej kultury. Kto “mieszka” w tym muzeum? Otóż są to naprawdę zróżnicowane postaci. Gwiazdy muzyki pokroju Adele, filmowi superbohaterzy tacy jak Harry Potter lub Jack Sparrow czy nawet komedianci pokroju Jasia Fasoli! Według nas — obowiązkowy punkt wycieczki!

 

SeaPark Sarbsk Łeba

 

 

Tuż za Łebą, w pobliskim Sarbsku znajdziemy także niezwykle ciekawe miejsce, jakim jest park Rekreacyjno-Edukacyjny SeaPark. Czym wyróżnia się to miejsce? Otóż jest to zarazem centrum edukacji o tematyce mórz i oceanów, a zarazem idealnie miejsce na zobaczenie fok bałtyckich czy uchatek kalifornijskich. Na miejscu, poprzez ciekawe atrakcje zaznajomimy się także z historią i kulturą województwa pomorskiego!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*